Wie is Robert ten Brink? om deze vraag te beantwoorden. Het belangrijkste programma dat ik heb gemaakt is All you need is love, want daarmee heb ik de grootste successen gehaald. Maar als ik heel eerlijk ben, denk ik dat De Travestie Show van een paar jaar geleden het leukste was. We hebben met alle medewerkers aan dat programma zoveel pure lol gehad. Dat was echt lachen.' Hebt u nu nog ambities? 'In het contract met RTL staat dat ik de komende jaren enkele grote shows ga presenteren en dat is tegelijker tijd de ambitie die ik heb. Ik vind Weekend Miljonairs de leukste quiz van Nederland en nieuwe programma's zul len vanzelf wel op mijn pad komen. Ik ben niet iemand die iets in zijn hoofd heeft en daar vervolgens naar streeft. Hetzelfde geldt voor mijn overgang van SBS naar RTL. Dat had ik enkele jaren geleden ook niet voorzien, maar het blijkt achteraf wel het moment waarop alles samenkwam. Kortom, je zit tegen over een tevreden mens. Heel erg tevre den zelfs.' Not ball minded Tot slot gaan we nog even terug naar de jeugd van Robert ten Brink. Hij is nu vijftig jaar, maar dat is hem niet aan te zien. Hij beschikt over een goede fysieke conditie. Een typisch voorbeeld van een jongen die vroeger veel heeft gevoetbald en aan andere sporten heeft gedaan. Het tegendeel is waar. Ten Brink: 'Mijn vader zag het meteen, toen ik anderhalf was. Hij had net een bal naar me toe gerold en keek daarop gedesillusioneerd naar de grond. "Hij is not ball minded," waren de legendarische woorden die hij toen uitsprak. En hij kreeg gelijk. Ik was ook het type dat op gym altijd de bal in zijn gezicht kreeg en bij het poten op straat als laatste gekozen werd. Ik kan niets met een bal. Ik houd ook helemaal niet van sport! De gedachte aan rennen (trekt een heel vies gezicht), afschuwe lijk! Of ik zuinig heb geleefd? Nou nee, eigenlijk niet. Misschien zak ik op een dag plotseling wel in... Maar toegege ven, ik heb af en toe wel aan mijn con ditie gewerkt, als dat echt moest. En ik heb altijd een zwaar leven gehad, met vijf dochters en twee honden in huis: veel sjouwen, trappen lopen, fietsen en noem het allemaal maar op. Maar dat ik ooit wakker ben geworden en heb gedacht: O wat een prachtige dag, ik ga nu even lekker een uurtje in mijn eentje hardlopen, nee, dat is nooit gebeurd.' Naam voluit: Robert ten Brink Geboren: 20 oktober 1955 in Amsterdam Woonplaats: Amsterdam Burgelijke staat: Gehuwd, vijf dochters Zelf gevoetbald bij: geen enkele club Favoriete voetballer: 'Op dit moment is bij ons thuis Boukhari de grote favoriet. Wij vinden hem goed spelen en vooral heel sympathiek. Bovendien bewonderen wij zijn geduld, want hij heeft heel wat moeten doorstaan alvo rens een plaats in het eerste af te dwingen.' Mooiste doelpunt ooit gezien? 'De omhaal van Van Basten. Een eeuwig mooi doelpunt. Daarnaast zijn er diverse acties van Cruijff, maar vraag me niet naar de wedstrijden. Je kent die acties van Cruijff wel: dat hij met de bal aan de voet het hele veld oversteekt en dan ook nog een fraaie eind- pass geeft. Meer recentelijk denk ik aan de vrije trap van Huntelaar, in de thuiswedstrijd tegen Sparta. Dat hij de bal nadrukkelijk opeiste en deze er vervolgens heel fraai inschoot.' Welke speler ziet u het liefst naar Ajax komen? 'Ronaldinho.' Politieke partij: 'D66. Al honderd jaar lang en tegen beter weten in.' Amsterdam of het Gooi? 'Is geen keuze: Amsterdam.' Eten of drinken? 'Vind ik allebei even lekker. Roken of drinken? gaat voor mij niet meer op, want met roken ben ik helemaal klaar. De combinatie van eten en drinken is erg lekker, laten we het daar maar op houden.' Feyenoord of PSV? 'Feyenoord. Beetje een boerenploeg, dat spreekt me meer aan.' Boek of film? 'Boek. Ik ga bijna nooit naar de film.' TV of krant? 'Dat is moeilijk. Ik lees een paar kranten per dag en vind dat heel erg lekker. Maar ik vind het ook weer zo pedant om in mijn situ atie "krant" te zeggen, dus zet maar "tv". Lijkt een beetje op die mensen die altijd de BBC noemen als naar hun favoriete televisiestation wordt gevraagd.' Wens voor de toekomst: 'Dat Ajax alles wint wat er gewonnen kan wor den; dat we er in de ArenA getuige van kunnen zijn hoe PSV, Feyenoord en AZ met grote cijfers worden verslagen en dat daarna Europa nog eens wordt gedaan. Dat lijkt me eigenlijk wel lekker. Datje dezelfde blije gezichten ziet als vroeger bij die mannen in de Meer, die na afloop van alweer een gewon nen wedstrijd met een tevreden gezicht hun autootje kwamen halen.' april 2006 51

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 51