juichen gaat alles trouwens wel los. Het leuke van de ArenA vind ik dat je iedere twee weken dezelfde mensen ontmoet. Heeft iets herkenbaars. Mijn vrouw is eigenlijk nog fanatieker dan ik. Als het een keer een gelopen koers is, bijvoor beeld 0-4 achter, dan wil zij het liefst naar huis. Toch laten wij de ploeg nooit vallen. Sommige journalisten doen dat wel. Die schrijven dan "dat het hele maal niets meer is bij Ajax" en "dat het nooit meer goed komt". Dergelijke negatieve berichtgeving vinden wij niet prettig. Wij blijven de club ook in min dere tijden steunen. Bij ons thuis wordt er nooit negatief over Ajax gesproken. Iedereen lult vaak te veel met elkaar mee in de voetballerij. Dat vind ik eigenlijk een beetje dommig.' Optimisme Ten Brink is gematigd optimistisch over Ajax' toekomst. 'Het gaat de laatste tijd sowieso al wat beter en het aantrekken van Jaap Stam lijkt me een enorm goe de zet. Een zeer ervaren figuur. En ach, verder moet je gewoon realistisch zijn: zodra er een goede speler bij Ajax rond loopt, is hij toch meteen weg. Dat is nu eenmaal het gevolg van de tijd waarin wij leven. Het huidige systeem staat niet toe dat Ajax Europese successen behaalt. Voor PSV, AZ en Feyenoord geldt dat net zo. De tijden zijn wezenlijk veran derd. We moeten juist blij zijn dat we de grote clubs mogen ontvangen, zodat we al die prachtige namen in de ArenA in actie kunnen zien. Want voetbal is in de eerste plaats lol, het is bedoeld ter lering en vermaak! 'Aan de andere kant moet ik vaststellen dat het dit seizoen wel heel dramatisch is geweest. Dat je bijna in het tweede rijtje terechtkomt, dat kan natuurlijk niet! Ook ik vraag me, net als zoveel anderen, af hoe het in godsnaam moge lijk is dat spelers als Zlatan en Van der Vaart onmiddellijk opbloeien zodra ze ergens anders gaan spelen. Een zorge lijke ontwikkeling. Ik mag dan wel geen verstand van voetbal hebben, maar van sommige menselijke aspecten rond het voetbal meen ik weer wel enige kennis te hebben. Oké, ik heb geen zin om Danny Blind af te kraken, maar Blind is natuur lijk wel een volstrekt andere persoon lijkheid dan Hiddink. Dat is een relaxte vaderfiguur, die mensen doet ontplooien en eruit haalt wat erin zit. Blind is vol gens mij nog heel erg bezig met zichzelf om een zo goed mogelijke trainer te zijn. Toegegeven, dit zijn allemaal misschien wat vage, onbenoembare dingen, maar het zijn tegelijkertijd de kleine details die uiteindelijk het verschil maken.' Gaat Ajax het nog goed maken in de playoffs? 'Het zou zomaar kunnen! Het zelfver trouwen komt langzaam terug en er zit duidelijk groei in. Hoewel..., als je Inter - Ajax ziet, dat was een beetje zie lig. Daar kwam Ajax toch flink tekort. Maar goed, dat is geweest. Het zou dit seizoen alsnog goed kunnen komen.' Wat mist u bij Ajax? 'Ik vind het belachelijk dat er nu een wit scherm hangt over de entree van de kleedkamers naar het stadion. Kennelijk mogen we niet meer gezellig naar bene den kijken als ze op het punt staan het veld te betreden. Verder mis ik niet zoveel. Ik geniet van het moment, en ben altijd positief ingesteld als ik naar Ajax ga.' 50 Ajax Magazine Nederlands elftal Ten Brink is minder betrokken bij Oranje dan bij Ajax. Dat heeft voornamelijk te maken met het sfeertje eromheen, dat hij als minder leuk ervaart. Toch heeft hij wel onvergetelijke ervaringen opge daan tijdens het EK 2004 in Portugal. Ten Brink: 'Ik was daar op uitnodiging van SBS aanwezig. Toen heb ik de voet balwereld van binnen leren kennen, ook al doordat ik vaak met pers en spelers in hetzelfde vliegtuig meereisde. Het viel me ineens op wat een kleine wereld het eigenlijk is. Iedereen weet daar alles over elkaar, maar daarover lees je niets terug in de pers. Die jongens van de pers weten echt alles, maar schrijven dat lang niet allemaal op. Dat is kennelijk een soort erecode. Ik herinner me ook dat ik met Van Gaal ergens in Portugal aan het eten was en dat de eigenaar hem herken de. Die begon spontaan zijn hand te kus sen. Fantastisch! Mooie man trouwens, Van Gaal. Hoe we ook reisden (auto, touringcar, bus of vliegtuigje), hij zat altijd vooraan (lacht heel hard). Ja, dat was heel bijzonder om mee te maken. Ik vond het ook leuk om sportcollega's als Tom Egbers en Kees Jansma van dicht bij in actie te zien en te observeren hoe zij hun werk doen. Fascinerend. 'Wat ik heel bijzonder vond, w'as de omslagsnelheid. Nadat Nederland was uitgeschakeld, werd er in de bus terug al meteen gespeculeerd over wie de nieuwe bondscoach zou worden. Ik vond dat wel snel gaan! Op de heenreis werd er nog gesproken over de kansen in de halve finale en op de terugreis hadden we al een nieuwe bondscoach... Het WK 2006 zal ik in Nederland gaan volgen. Thuis voor de buis. Geen straf hoor, want voetbal is natuurlijk meer dan andere sporten een echte tv-sport. Het is goed te volgen. Voetbal op tv scoort niet voor niets zo hoog. Daarom snap ik ook niet waarom er door scheidsrechters niet meer gebruik van gemaakt wordt. De belangen worden nu echt te groot. Ik kan me goed voorstellen dat een scheidsrechter niet meer alleen verant woordelijk wil zijn voor een belangrijke beslissing. De financiële consequenties zijn vandaag de dag veel te groot.' Wat is het leukste programma dat u hebt gemaakt? 'Ik heb zoveel leuke programma's ge maakt dat ik het eigenlijk moeilijk vind

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 50