Jong Ajax voetbal hebben we eigenlijk niet eens zo goed gespeeld, wel qua instelling.' Na die twee zeges op rij ging het in eigen huis tegen Volendam een stuk min der. De bezieling en beleving ontbraken enigszins bij de Ajacieden. De lagerge- klasseerde 'buurman' kwam nota bene op voorsprong voordat Mitea - weer hij - de stand gelijktrok. Van den Brom miste aanvoerder Robbert Schilder die een dag eerder de volle negentig mi nuten met Ajax 1 had meegespeeld. Daardoor droeg Sahadewsing de aan voerdersband. Volendam begon beter aan de wedstrijd op de Toekomst, wat leidde tot een opgelegde kans na een kwartier spe len. Doelman Kenneth Vermeer was al uitgeschakeld, maar Mitea voorkwam een achterstand. 'We gaven vanaf de eerste minuten te veel ruimte weg,' constateerde assistent-trainer Alfons Groenendijk. In de eerste helft werd Ajax, dat speelde met de Armeniër Edgar Manucharyan, daar nog niet op afgerekend, snel in de tweede helft wel. Paul Quasten nam een corner van de rechterkant en bracht de bal voor de voeten van Hamit Yildiz. Die aar zelde niet, 0-1. Twee minuten later trok Mitea de stand gelijk. De voorzet kwam van de voeten van invaller Robin Muller van Moppes en de Roemeen Edgar Manucharyan maakt het de schoot raak, 1-1. Volendamse doelman erg lastig. Nicolae Mitea was van grote waarde in de wedstrijdencyclus in deze periode. wist Jong Ajax het verschil op te voeren naar drie goals. Jan Vertonghen begon op eigen helft aan een solo en stopte pas toen de bal aan de andere kant tegen het net tot stilstand kwam, 0-3. Jong Ajax kreeg meer mogelijkheden maar de productie stokte bij drie treffers. 'We hebben scherp gespeeld, waren gecon centreerd en iedereen was bereid elkaar te helpen,' complimenteerde Van den Brom zijn ploeg. want Feyenoord kwam via Jordy Buijs terug. Enkele minuten daarna bracht Ryan Babel de marge weer op twee doel punten. Daar ging een fraaie aanval aan vooraf: Jeffrey Sarpong gaf een steek- passje op Nicolae Mitea, waarna de Roemeen de bal mee gaf aan Babel. De spits schoot via de onderkant van de lat binnen, 1-3. 'Iedereen speelde met volle overtuiging en de wil om te winnen. Qua Kleine Klassieker Een week later was er opnieuw reden tot tevredenheid. Al voordat de kleine Klassieker tegen Feyenoord begon, was er reden voor vreugde. Kenneth Vermeer verdedigde het doel weer, na een lange periode van afwezigheid wegens een knieblessure. Vanaf het begin zat Ajax goed in de wed strijd, zonder overigens groots te spelen. Al na een kwartier spelen nam Robbert Schilder een vrije trap. Die draaide goed in en Boakye kopte raak, 0-1. Daarna speelden de Amsterdammers onrustig, zonder dat Feyenoord daar echter van kon profiteren. In de tweede helft speelde Jong Ajax ge- controleerder en beter. Sahadewsing liet dat ook in de stand tot uitdrukking ko men. Na een corner van Babel, dribbelde hij naar de hoek van het strafschopge bied en schoot fraai in de kruising. De wedstrijd was echter nog niet gespeeld, april 2006 39

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 39