Jong Ajax komt rechterrijtje nog steeds niet uit Met een zege in de Kuip als mooiste wapenfeit in de afgelopen periode nadert Jong Ajax de slotfase van een teleurstellend seizoen. Nog altijd staat de ploeg van trainer John van den Brom in het rechterrijtje op de ranglijst, want de fraaie 1-3 zege op kampioenskandidaat Feyenoord veranderde daar niets aan. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst De reeks begon in maart met een 2-0 nederlaag op FC Twente. 'Juist omdat het leek dat we de laatste tijd de stijgende lijn te pakken hadden, is dit moeilijk te accepteren,' was het commentaar van Van den Brom, die al bij de warming-up het idee kreeg dat zijn ploeg niet scherp genoeg was. Motiverende woorden van zijn kant le ken alleen in het eerste kwartier effect te sorteren. Daarna vatten de Ajacieden het veel te gemakkelijk op en speelden ze zeer mat. Dat Emmanuel Boakye bij een vrije trap niet goed oplette, was de inleiding tot de 1-0. Marcel Kleizen kon voor de Ajacied komen en kopte de bal achter Henrik Moisander. Jerghinio Sahadewsing is blij dat hij tegen Feyenoord de 0-2 heeft gemaakt. In de tweede helft probeerde Van den Brom met de wissels Johan Plat voor Javier Martina, Milano Koenders voor Jerghinio Sahadewsing en Dustin Huisman voor Rachid Tiberkanine iets los te maken bij zijn ploeg. Dat lukte niet meer. FC Twente, dat ook niet groots speelde, had voordat de laatste twee wissels werden ingebracht al de 2-0 gemaakt. Er ontstond een scrimmage voor het doel van Moisander, die de bal oppakte. De scheidsrechter oordeelde dat daar een terugspeelbal aan vooraf was gegaan en gaf Twente op vijf meter van het doel een vrije trap. Via de han den van Moisander vloog de bal over zijn op de doellijn geposteerde team genoten heen, 2-0. 'FC Twente speelde ook niet super,' vond Van den Brom. 'We hebben de nederlaag volledig aan onszelf te wijten.' Kans op revanche kwam er pas drie we ken later. Weer togen de Ajacieden naar het oosten van Nederland. Dit maal om tegen het 30 kilometer noordweste lijk van Enschede gelegen Almelo tegen Heracles aan te treden. Bij Jong Ajax deed Nicolae Mitea voor het eerst sinds zijn knieblessure aan een officiële wed strijd mee. De Roemeen was van door slaggevende betekenis. Allereerst opende hij in de tweede minuut de score door een voorzet van Jerghinio Sahadewsing binnen te tikken. Nog geen half uur later reageerde hij alert bij een communicatie fout in de Almelose defensie en scoorde de 0-2. Het liep bijna allemaal op rolle tjes bij Jong Ajax. Enig minpunt was dat Van den Brom alle wissels moest toepas sen. Zo kreeg Dustin Huisman last van zijn knie, moest Mitea zoals afgesproken na een uur van het veld en viel ook Michael Timisela geblesseerd uit. Toch 38 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 38