Hobby: verdediger Michael Timisela Stadion keek hij vol bewondering naar de Italiaanse verdedigers. 'Ik vond het heel bijzonder om zo'n Champions Leaguespektakel mee te maken. Ineens sta je op het veld met spelers zoals Figo, mensen tegen wie je echt op kijkt. Dat doet wat met je. Ik heb tijdens de wed strijd het meest gekeken naar Zanetti. Het zag er zo gemakkelijk uit bij hem. Hij dribbelde soms alsof er niemand stond. Maar ja, hij heeft natuurlijk een schat aan ervaring. En zulke bovenbe nen. Ik zou zeker zo willen spelen als hij, maar of dat ooit lukt... Op dit moment is Zanetti absoluut de beste back van de wereld.' Michael Elias Timisela werd geboren in Amsterdam en woont al zijn hele leven in Zuidoost, op een paar metrohaltes van de Amsterdam ArenA. Hij heeft één oudere zus, twee jongere zussen en een jongere broer. 'Vijf kinderen ja, maar voor mij is dat doodnormaal. Ik had niet het idee dat het er bij mij anders aan toeging dan in andere gezinnen. We woonden eerst in Reigersbos; toen mijn ouders een groter huis wilden, verhuisden we naar Gein. Bij mij om de hoek was een voetbalveldje, inmiddels een voetbalkooi, waar ik altijd te vinden was. Om lekker vrij te spelen.' 36 Ajax Magazine Michael Timisela (19) is een van de tieners die de afgelopen maanden door Danny Blind in het diepe werden gegooid. Gelukkig bleek hij te kunnen zwemmen. De rechtsback van Jong Ajax zal heel blij zijn als hij uiteindelijk van zijn hobby zijn beroep kan maken. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Op vrijdagmiddag is het druk in de perskamer van Ajax. Markus Rosenberg vertrekt met een journalist naar een andere locatie, Klaas Jan Huntelaar wordt ondervraagd door De Ajacied en Olaf Lindenbergh praat met Voetbal Magazine. De camera's van TV Noord- Holland staan gericht op verloren zoon Nicolae Mitea, die van AT5 op Hans Vonk. Een beetje schuchter stapt ook Michael Timisela (19) de perskamer binnen, aan de zijde van een van de persmedewerksters van Ajax. De ver dediger begon het seizoen gewoon als rechtsachter bij de beloften. Dankzij de vele blessures in het eerste van onder andere Zdenek Grygera en John Heitinga mocht hij zich in januari melden bij de selectie van Blind. Inmiddels heeft de jonge Amsterdammer zelfs al enige speeltijd gekregen in het eerste van Ajax. Het eerste hoogtepunt van Timisela was de hoofdmacht, op 19 februari van dit jaar in de thuiswedstrijd tegen RBC (6- 0). In de 79ste minuut verving hij Hatem Trabelsi. 'Sommige spelers kregen veel media-aandacht bij hun debuut, maar ik gelukkig niet. Het was heel prettig om de overstap te maken in de luwte. Wel even wennen, ja. Je staat ineens op het veld met spelers die kwalitatief een stuk beter zijn. Ik vond wel dat ik me redelijk snel heb aangepast. Natuurlijk heb ik respect voor al die er varen jongens, maar het zijn ook gewoon teamgenoten. Ik let extra goed op Hatem Trabelsi en probeer zo veel mogelijk van hem te leren. Dat zijn kleine dingetjes... Hoe hij staat in een een-tegen-een, de mo menten die hij kiest om mee naar voren te gaan. Hatem is een hele goede back. Voor het shirt van mijn debuut moet ik nog een lijst kopen, die krijgt zeker een mooi plekje op mijn slaapkamer.' Beetje geluk Een week later mocht de rechtsback in Almelo zelfs in de basis starten. In de 82ste minuut tekende hij voor het belangrijke tweede doelpunt, waardoor Ajax op een 1-2 voorsprong kwam. Timisela kreeg de bal in de re bound en schoot hem goed in. 'Dat ik in de basis mocht starten hoorde ik een dag van tevoren. Ik was best zenuwachtig en daardoor speelde ik de eerste helft nog een beetje gespannen. Na de rust heb ik er een schepje bovenop gedaan en ging het een stuk beter. Bij de goal had ik een beetje geluk, maar ik was er heel blij mee. Zo vaak scoor ik nou ook weer niet, zeker niet in het eerste.' Tijdens de uitwed strijd tegen Internazionale zat Timisela op de bank. In het Giuseppe Meazza Abcoude Voetbal werd Michael met de paple pel ingegoten. De mannen in het gezin waren altijd met voetbal bezig. Zijn vader is op dit moment trainer bij Geinburgia, zijn broertje speelt in de Dl van AZ en scoort daar aan de lopende band. 'Robert heeft ook drie jaar bij Ajax gezeten, maar is via AFC bij AZ beland. Omdat ik zelf altijd moet trai nen en spelen, heb ik Robert bij AZ nog nooit zien spelen. Dat vind ik best wel jammer. Toen ik zelf een jaar of zeven was, vonden mij ouders dat ik lid moest worden van een club. Met twee vriend jes ging ik naar Abcoude. Ik begon in de E10, maar maakte al vrij snel de over stap naar de El. Ik begon als rechtshalf, maar de laatste twee jaar speelde ik al in de verdediging. Toen ik een jaar of

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 36