Het debuut van Piet Burgers Jpj| (i De eerste! Piet Burgers grijnst. Een van de zeven keren dat doelman Heit vergeefs naar de bal grijpt. Vreugde bij de Ajaxcied, droefenis en wanhoop op de gezichten der Veendammers. (26 september 1954 Ajax - Veendam 7-14 doelpunten Burgers) Ajax in de tijd van Piet Burgers. Staand vanaf links: Ger van Mourik, Klaas Bakker, Luuk Bijker, Eddy Pieters Graafland, Cor Geelhuizen, Gerard van Dijk; gehurkt: Hein Winter, Piet Burgers, Rinus Michels, Piet van der Kuil en Sjaak Brokx. hits - t ASBEST RUBBER een geweldig instinct voorwaar ik moest staan, een Tor instinkt. Ik speelde links- of rechtsbinnen. Misschien vonden ze dat ik mijn loop niet mee had. Maar (Burgers laat een foto zien waarop hij stijlvol een doelpunt maakt tegen RBC in mei 1955, MvH) wat was er mis met mijn loop? Ze vonden mijn loop te wag gelend, niet mooi genoeg. 'Ik heb een leuke tijd gehad bij Ajax, had het niet willen missen, maar ik ben er nog kwaad om hoe het gegaan is. En als je zegt dat het betaald voetbal was, krijg ik een kleine stuip, want ik weet nog precies hoeveel ik verdiende: dertig gulden voor een overwinning, vijftien voor een gelijkspel en tien bij verlies. Daarbij kreeg je nog vijf gulden voor iedere trainingsavond. We hadden drie trainingsavonden, dus reken maar uit. Op een gegeven moment wilden we vijf gulden meer hebben. Ik weet nog als de dag van gisteren dat we bij Klaas Bakker, een van onze spelers, thuis in de Tolstraat bijeen kwamen om te overleg gen. Maar voorzitter Marius Koolhaas wilde van niets weten. Dat begreep ik ergens wel, want de spelers kregen in eens geld, terwijl hij voor niets werkte. En Koolhaas was sowieso tegen de in voering van betaald voetbal geweest. In het begin hadden alle spelers zogenaamd hetzelfde contract, maar ik vraag me af of dat wel zo was.' Meubilair 'Ik werkte in de metaalsector, als con structiebankwerker. Later ging ik bij de PTT werken, eerst als postbode en later kwam ik op kantoor te werken, op de afdeling meubilair. Ik ging over al het meubilair van alle kantoren van het postdistrict van de PTT in Amsterdam. Alle kantoren konden opgeven wat ze nodig hadden. Op een gegeven moment wilde een dokter van de controledienst van de PTT op zijn kantoor nieuwe kas ten hebben. Ik zag die kasten staan en dacht: ik geef hem geen nieuwe kasten, ik laat ze overspuiten.' Lachend: 'Hij had flink de pest in.' Burgers werkte zo'n 31 jaar voor de PTT. Maar de drie seizoenen Ajax lijken meer emoties los te maken. 'Natuurlijk, want ik voel me ondergewaardeerd. Ik was de eerste topscorer van Ajax in het betaald voetbal. Dat zie je nergens staan. En het seizoen daarop speelde ik weer voornamelijk in het tweede. Of zat reserve bij het eerste. Maar invallen was bijna onmogelijk, dat kon alleen bij bles sures. En iemand van het eerste wilde niet graag met een blessure het veld af, want dan liep hij het risico dat hij de vol gende week niet werd opgesteld. Ik heb nog steeds die teleurstelling in me. Heb er geen vrede mee dat ze me weggedaan hebben. Maar op zich heb ik niks tegen Ajax, hoor.' Burgers scoort tegen Enschedese Boys. Zijn lange benen brengen doelman Koper geen redding (31 oktober 1954, Ajax - Enschedese Boys 3-2). 21 maart 1954 STORMVOGELS - AJAX 2-2 (0-1) Scheidsrechter: Van Eden Toeschouwers: 7.455 Scoreverloop: Van der Wel 0-1 (pen), Van der Wel 0-2 (pen) J. Snoeks 1 -2 (pen), Westers 2-2 Stormvogels: Kraak; Van den Oever, Post; F. Venus, H. Snoeks, Westers; Luitjes, J. Snoeks, Luppens, Freriks, Stelling Ajax: Pieters Graafland; Geelhuizen, Boskamp; Haarms, Kist, Bakker; Leeser, Huis, Michels, Burgers, Van der Wel bron Evert Vermeer april 2006 33

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 33