Ajax - AZ1 -0 Roda JC - Ajax 2-1 8 x Ajax 1 fotografie Louis van de Vuurst Hoewel trainer Huub Stevens van Roda JC weigerde de woorden 'revanchegevoelens' in de mond te nemen, zal hij niet alleen inwendig hebben gejubeld na de late zege die zijn ploeg elf dagen na de dramatische beker uitschakeling op Ajax boekte. Ook in deze wedstrijd zette Klaas Jan Huntelaar zijn ploeg weer op voor sprong, maar hij zag tien minuten later zijn medespeler Olaf Lindenbergh de bal achter Maarten Stekelenburg werken. Zo stond het halverwege het duel gelijk. Blind wond zich op over de arbitrage, waarna hij op de tri bune moest plaatsnemen. Juanfran kreeg in de 78ste minuut een rode kaart en met tien man delfde Ajax het onderspit. Invaller Edrissa Sonko bezorgde Roda JC in de slotminuut drie punten. Luinge fluit voor de rust. De Ajacieden betwisten het tijdstip van affluiten. Of Ajax drie punten 'kreeg' van AZ of ze zelf verdiende, daar liepen de meningen na afloop van de Noord- Hollandse derby over uiteen. Feit was wel dat doelman Maarten Stekelenburg ze veiligstelde voor zijn ploeg. AZ kreeg kans op kans, maar de bal ging er dank zij Stekelenburg, paal en lat niet in. Ajax wist minder vaak Henk Timmer in verle genheid te brengen. Dat ge beurde eigenlijk alleen in de 33ste minuut toen Nourdin Boukhari hem verschalkte en in de slotfase toen Ryan Babel op de lat schoot. Daardoor bleef het 1-0 en hadden de Amsterdammers de kans op het bereiken van de play-offs nog steeds in eigen hand. Maarten Stekelenburg bokst de bal voor het hoofd van zijn aanstaande collega Kenneth Perez weg. april 2006 29

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 29