'Ik heb het nu in de jeugd mee gemaakt, maar waarschijnlijk is het grote WK helemaal een geweldige ervaring' manier nog niet zo snel terug te dringen. In Spanje kunnen ze er ook wat van. Maar het is in ieder geval een stap in de goede richting. Wat dat betreft was de actie van Eto'o heel goed. Toen hij het veld wilde aflopen, kreeg men pas het idee dat er iets moest gebeuren.' Bijna verhuurd Het is niet geheel uitgesloten dat het stormachtige seizoen een passend ver volg krijgt. Giovanni van Bronckhorst en Tim de Cler heeft hij voor zich, maar daarna is hij een serieuze gegadigde om als linksback mee te gaan naar het WK in Duitsland. 'Ik kan er niet meer onderuit,' geeft Emanuelson toe. 'Je bent gewoon in beeld voor selectie voor het WK. Want bij het nationale elftal is het net als bij Ajax: die linksbackpositie is niet heel dik bezet. Van Gaal en Blind hebben dat gelukkig goed voorzien. Ik mag ze dankbaar zijn. Voor de wedstrijd tegen Ecuador heeft de bondscoach me gezegd dat ik in beeld ben om bij de selectie te zitten. Maar ook dat ik in de resterende wedstrijden bij Ajax moet bewijzen dat ik de vorm weer heb die nodig is om op dat allerhoogste podium van waarde te kunnen zijn. Ik zou het natuurlijk fantastisch vinden. Ik heb het nu in de jeugd meegemaakt, maar waar schijnlijk is het grote WK helemaal een geweldige ervaring. Op het WK onder 20 hebben wij ons denk ik goed laten zien. Dat geldt niet alleen voor mij. Het ging gewoon heel goed. Ik denk dat het WK veel invloed heeft gehad op het ver loop van mijn carrière. Zeker bij Ajax. Dat merkte ik wel. Ook toen er sprake van was dat ik verhuurd mocht worden. Er waren best veel clubs die belang stelling hadden. AZ was heel concreet. Blind sprak erover met Van Gaal. In dat gesprek bleek dat Van Gaal mij achter De Cler wilde hebben als linksback. Maar bij Ajax was de gedachte dat ik de toekomstige linkshalf zou kunnen worden, dus mocht ik alleen als links half gehaald worden, en niet als tweede keus op een andere plek.' De voetbalwereld is soms onnavolgbaar. Eerst vindt zowel Van Gaal als Blind dat Emanuelson zich het beste kan richten op de linksbackpositie. Op dat moment zitten Van Gaal en Blind nog bij een en dezelfde club: Ajax. Vervolgens verkast Van Gaal en vindt Blind opeens dat Emanuelson zich juist niet op links achter moet richten. Voortschrijdend inzicht of complete verwarring? En dan later Emanuelson bijna uitsluitend als linksback opstellen. Emanuelson: 'Ja, maar dat had ook nog te maken met Lindenbergh, die ook was gehaald met het idee dat hij linksback kon spelen. In ieder geval richtte ik me toen toch vooral op linkshalf. Het liep allemaal anders, en achteraf kan ik heel goed leven met het vervolg. Want bij Ajax heb ik een veel beter jaar gehad dan ik had durven dromen. Als links back. Ik ben blij dat het zo gegaan is, want ik heb toch twaalf seizoenen alleen maar gespeeld om in Ajax 1 te komen. Ik wilde helemaal niet verhuurd worden. Eigenlijk ben ik dolgelukkig dat het niet doorging. En kennelijk is men bij Ajax ook niet helemaal ontevreden. Martin van Geel heeft het een paar keer tegen me gezegd. Toen AZ belangstelling had voor mij, zat hij nog daar. Hij zei dat hij nu blij was dat het hem toen niet was gelukt mij naar AZ te halen. Dat is toch mooi, dat zulke mensen dat tegen je zeggen.' Sterker nog, nog geen half uur na dit vraaggesprek verlengde Ajax het con tract met Urby Emanuelson met drie jaar, tot 30 juni 2011. Als linksback of linkshalf, daar zijn de geleerden nog niet helemaal uit. Emanuelson zoekt zijn eigen weg in het elftal. En zal hem vinden, daaraan twijfelt niemand. Met dank aan The College Hotel, www. thesteingroup. com/college april 2006 25

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 25