De week van Mauro Rosales De dagen van Mauro Rosales waren half maart goed gevuld. De traditional tegen PSV, veel perscontacten met het oog op de return tegen Internazionale, de reis naar Milaan, de lichte paniek om een vergeten haarband en tot slot spelen tegen veel landgenoten in een gigantisch stadion in Milaan. Tijd om zich te vervelen had de Argentijnse Ajacied niet. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Veel overleggen Trainen is voor Mauro Rosales totaal geen straf. Zeker niet als het een training vlak voor een wedstrijd betreft. Dan benadert de Argentijn de training als een echte wed strijd. 'Ik ben dan heel geconcentreerd. Meestal spelen we ook situaties waarin me despelers zich als spelers van de komende tegenstander opstellen. Het leukste tijdens trainingen vind ik het passen en trappen, maar ook het oefenen van het positie spel staat me wel aan. Natuurlijk moet ik ook veel overleggen met mijn medespelers, omdat ik corners en vrije trappen neem. Dan vraag ik aan Olaf, Klaas of soms aan Nourdin wat ze willen. Hoog of laag, voor de goal, een pass op koppers of, als de bal dicht bij het doel ligt, een direct schot.' Hoewel hij zegt trainen prima te vinden, hobbelt hij bij looptrainingen veelal achter aan. Dat is niet omdat hij het tempo niet kan bijhouden, maar omdat hij daar liever loopt dan vooraan. 'Ik pak de rest graag op,' lacht hij luid met zijn armen wijd als een boer die zijn kudde drijft. 'Ik wil de an deren liever voor me zien. Bovendien kan je achterin nog even met iemand praten.' Nadat de te verwachte situaties zoveel mo gelijk waren geoefend, stond op zaterdag avond de wedstrijd zelf op het programma. Tegenstander: PSV. 'Vroeger kon ik nog weieens nerveus zijn voor een wedstrijd,' verklapt Rosales. 'Maar tegenwoordig niet meer. Toen dacht ik vooral aan hoe goed de tegenstander wel was. Nu denk ik vooral aan mijn eigen kwaliteiten en hoe goed wij als team zijn. Natuurlijk mag je wel aan je rivaal denken, maar je moet altijd je eigen spel spelen.' 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 16