Ajax in play-offs Huntelaar topscorer Voor het eerst na dertig jaar wordt de reguliere competitie vervolgd met play-offs. Dankzij zeges op Vitesse en RKC plaatste ook Ajax zich voor de toegift op het seizoen. Daarin moeten vier clubs in een knock- outsysteem uitmaken wie voorronde Champions League mag spelen en wie in het UEFA Cuptoernooi moet uitkomen. Eenvoudig ging het niet in het thuisduel tegen Vitesse. De Amster dammers lieten zich in het laatste reguliere thuisduel van de compe titie op alle fronten aftroeven door de gasten, bij wie een aantal oud- Ajacieden in het veld stond. Een van hen opende de score. Youssouf Hersi zorgde na een puike voor zet van Ajax-huurling Tom de Mul voor de 0-1. Het leek bij die ene goal te blijven in de ArenA, maar een minuut voor tijd scoorde Klaas Jan Huntelaar de gelijkmaker en in blessuretijd was het invaller Angelos Charisteas die de volle winst binnen bracht na een vrije trap van Wesley Sneijder, 2-1. Hoewel de zege binnen was gehaald, was het nog allerminst zeker dat Ajax ook daadwerkelijk play-offs mocht spelen. Het gaatje met concurrenten FC Utrecht en FC Groningen was immers slechts twee punten. Een gelijkspel bij RKC Waalwijk was derhalve noodzake lijk. Maar ook in die wedstrijd zag het er aanvankelijk niet goed uit voor Ajax. RKC begon veel feller, ener gieker en scherper aan het duel en kwam na ruim een kwartier spelen verdiend op voorsprong dankzij Anthony Lurling. John Heitinga protesteerde nog wel bij scheids rechter Van Huiten, maar liet acht minuten later zien hoe je het beste kan reageren; door te scoren. De verdediger maakte met een droog schot de gelijkmaker. Twee minu ten voor rust hielp Stephan Keiler Ajax in het zadel. De verdediger van RKC ging met een gele kaart op zak zeer opzichtig met zijn hand naar de bal. Van Huiten kon niets anders doen dan hem met een tweede gele kaart van het veld sturen en Ajax een strafschop geven. Klaas Jan Huntelaar benutte de buitenkans, 1- 2. 'Wij waren gelukkig dat we met die voorsprong de rust in gingen en dat we in de tweede helft nog slechts tegen tien man hoefden te voetbal Angelos Charisteas heerst in de lucht. Hij kopt Ajax na een door Wesley Sneijder genomen vrije trap naar een 2-1 overwinning op Vitesse. len,' vond Danny Blind. 'Want het had anders kunnen aflopen.' Dat gebeurde niet, want Nourdin Boukhari - al na twaalf minuten ingevallen voor de geblesseerde Markus Rosenberg - besliste de wedstrijd, 1-3. Klaas Jan Huntelaar mocht nog zijn 33ste doelpunt van het seizoen maken, alvorens Tim Peters de eindstand op 2-4 bepaal de. Met de eigen winst, het verlies van FC Utrecht en het gelijkspel van FC Groningen, spelen Ajax en Groningen in de play-offs tegen res pectievelijk Feyenoord en AZ. Danny Blind is optimistisch: 'Ik ben blij dat we nog voor de voorronde van de Champions League spelen. Kansen zijn er zoals altijd tegen Feyenoord. Zeker omdat het over twee wedstrijden gaat. Daarin durf ik niet te zeggen dat de beste altijd wint.' CLUB SC Heerenveen/Ajax AZ Feyenoord PSV Feyenoord Roda JC/PSV RKC Waalwijk Ajax FC Twente PSV Klaas Jan Huntelaar ontpopt zich tot een sluipmoordenaar voor de tegenstanders. Een minuut voor tijd zet hij Ajax naast Vitesse, 1 -1 Klaas Jan Huntelaar is met overmacht topscorer van de Eredivisie geworden. In 31 duels scoorde de spits 33 maal. Sinds zijn overgang naar Ajax in de winterstop liep Huntelaar bij de Amsterdammers keurig één op één: 16 doelpunten in 16 wedstrijden. Bij zijn vorige club Heerenveen deed hij het met 17 goals in 15 wedstrijden zelfs een fractie beter. TOPSCORERS NR NAAM 1 Klaas Jan Huntelaar 2 Shota Arveladze 3 Dirk Kuijt 4 Jefferson Farfan 5 Salomon Kalou 6 Arouna Koné 7 8 9 10 Rick Hoogendorp Markus Rosenberg Blaise N'Kufo Jan Vennegoor of H. 12 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 12