De Ajax-historie op dvd In memoriam Henk Smit De aftrap twee teams geen problemen zal opleveren. Dan telt alleen de nationale trots. Bovendien zorgen ze zelf voor de sociale controle.' Wie met de Turkse landgenoten uit zijn dak wil gaan, weet dus zijn bestemming op 3, 4 en 5 juni. Vrijdag en zaterdag worden de poulewedstrijden gespeeld, zondag alle beslissende wedstrijden. Vorig jaar kon Panathinaikos na een zinderende finale tegen Ajax de beker in triomf omhoog ste ken. De grote vraag voor de komende editie is der halve: zal Ajax erin slagen revanche te nemen? Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - Vitesse werd een unieke dvd gepresenteerd. De Ajax Historie is de eerste in een serie van vier dvd's die Ajax samen met Warner Home Video uitbrengt. Jan Wouters 'In mijn benadering als trainer ben ik in de laat ste vijf jaren niet veranderd. Maar na mijn ervaring met Ajax, waar ik te vroeg aan begonnen ben, heb ik na het werken met Advocaat en McLeish een breder beeld gekregen. Je ziet dat er wméér bij komt kijken dan alleen het voetbal. Toen ik begon vond ik andere taken, zoals omgaan met pers en sponsors allemaal onzin. Dat vond ik maar afleiden van het veldwerk. Nü weet ik dat ik daar de tijd voor moet nemen.' Voetbal International, 20-03-2006 Sonny Silooy 'Danny is ontzettend bezeten van voetbal. Te beze ten? Nee, ik was laatst op zijn verjaardag, daar is bijna met geen woord gerept over het voetbal. Het was heel ontspannen.' Het Parool, 25-03-2006 Richard Witschge 'Ik ga een beetje meelopen bij Aran, die met het tweede gaat werken. Gezellig toch?' Sportweek, 04-04-2006 De Ajax Historie is een dubbel-dvd met een speelduur van ruim vier uur, waarop de comple te geschiedenis van Ajax, vanaf de oprichting in 1900 en de eerste bewegende beelden uit de jaren twintig is samengebracht. Iedere liefhebber heeft tal van momenten uit de Ajax-geschiede- nis op zijn netvlies staan, maar slechts weinigen beschikken ook werkelijk over de bewegende beel den. De grote successen, de memorabele momen ten, de omhaal van Van Basten, de rentree van Cruijff, het puntertje van Kluivert, de karatetrap van Van Gaal: op deze dvd ziet men ze terug. Dit alles wordt afgewisseld met unieke beelden, die vaak een prachtig tijdsbeeld geven: Sjaak Swart in zijn sigarenzaak, op de dag nadat Ajax zijn eerste Europa Cup gewonnen heeft, of een piepjonge Van Basten, die zijn opmerkelijke scorend VierAjax-iconen ontvingen het eerste exemplaar van de dvd De Ajax Historie-, Simon Tahamata, Sjaak Swart, Dick Schoenaker en Bob Haarms. vermogen relativeert met de mogelijkheid dat hij 'ze straks allemaal tegen de paal schiet'. Een meerwaarde van de dvd-set vormt de opbouw in afwisselend chronolo gische perioden en thema's, die overi gens via het keuzemenu ook aaneen gesloten bekeken kunnen worden. Behalve De Ajax Historie (vanaf 26 april verkrijgbaar) volgen dit jaar op dvd: 1995, De Gouden jaren en De 100 mooiste Ajax goals. Jan Wolkers 'Eigenlijk bewonder ik Keizer nog meer dan Cruijff, want hij heeft iets geheimzinnigs. Hij was qua uiterlijk altijd net een Griekse held, een echte Ajacied dus.' Voetbal International, 05-04-2006 Op 26 maart is op 82-jarige leeftijd ons lid van verdienste Henk Smit overleden. Voor zijn twee dochters en andere familie een groot verlies. Wij wensen hen namens Ajax veel sterkte toe dit verlies te accepteren. Henk werd op 2 juli 1937 lid van Ajax. Hij voetbalde in de adspiranten-, junioren- en seniorenteams van Ajax en speelde vier wedstrijden in ons eerste elftal. Na zijn actieve periode werd hij gekozen in de jeugdcom missie, waarvan hij een aantal jaren secretaris was. In juli 1964 werd hij gekozen in het bestuur amateurvoetbal. In die bestuursperiode van drie jaar was hij tevens vice- In 1987 werd Henk Smit door voorzitter Ton Harmsen gehul- voorzitter. Voorts was hij zeer actief in het organiseren digd vanwege zijn vijftigjarig jubileum als lid van Ajax. van grote jeugdtoernooien en veteranenvoetbal. Op 31 augustus 1978 werd Henk benoemd tot lid van verdienste. In 1987 werd hem de gouden speld vanwege het 50-jarig lidmaatschap opgespeld. De laatste jaren ging zijn gezondheid achteruit en werd de gang naar zijn Ajax minder. Een goed mens en Ajax-lid is niet meer. Overeenkomstig zijn wil is zijn lichaam ter beschikking van de wetenschap gesteld. André Kraan Jan Wolkers 'Het ging niet zo goed, maar de spirit is terug dankzij Klaas Jan Huntelaar. Een schitterende ver schijning en bovendien een lief joch. Hij heeft een dolle levensvreugde in zijn spel die overslaat naar de rest van het team. En dan Urby Emanuelson, het temperament dwarrelt van die jongen af. Wat een fantastische verschijning is dat!' Voetbal International, 05-04-2006 Robbert Schilder 'Ik ben sneller dan de meeste mensen denken. Waarom je dat niet ziet? Ik heb een vreemd loopje.' Het Parool, 10-04-2006 Kenneth Perez 'Nee, ik miste die kans niet expres.' 09-04-2006 (De toekomstige Ajacied schoot tegen zijn nieuwe club op de paal) Louis van Gaal 'Voor ons was het een prestigeduel, Ajax had de punten hard nodig.' Na afloop van Ajax-AZ, 09-04-2006 april 2006 11

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 11