Ajax ook op tweede editie Copa Amsterdam De heren media En o ja, Danny, dan wordt Maduro dus jou, oftewel de libero die op het middenveld speelt. Japie of Johnny, Thomas of Zdenek en Urby of Juanfran knappen het daar achterin wel met z'n drieën op. Zeker nu Vermaelen als Michael Jordan in het rond aan het springen is en geen kopduel meer verliest. Robert Heukels, Sportweek, 14-03-2006 De Hollandse middelmaatpolitie zal het wel weer niks hebben gevonden, die eruptie van emoties. Denk ook aan de reacties vorig jaar op een vreug dedansje van Ajax-spelers, na een doelpunt. Ze werden nog net niet met pek en veren de lands grenzen over gejaagd. Ik zou willen zeggen: dans, Nigel de Jong, dans in de Bundesliga. Hup Mido, leef je uit in Londen. Zet 'm op Zlatan, daar in Turijn. Blijf vooral jezelf Louis van Gaal. Lang leve de eigenzinnige, kleurrijke karakters. Simon Zwartkruis, Sportweek, 14-03-2006 Hersenschuddingen, kuitblessures, een nierkneu zing, armen uit de kom en een handvol spierscheu- ringen. Zelfs nu de zon weer wat vaker schijnt voor Ajax, blijft trainer Danny Blind hannesen met blessures. Sjoerd Mossou, Algemeen Dagblad, 18-03-2006 Danny Blind waande zich gisteren weer even hoofd opleidingen van Ajax. Het elftal dat hij noodgedwon gen tegen FC Groningen in het Euroborg stadion het veld instuurde was een veredeld jeugdteam. Erik Oudshoorn, NRC Handelsblad, 20-03-2006 Toch zou je Blind, in zijn eerste volledige seizoen als trainer van Ajax, ook een tikkeltje achterdochtig kunnen noemen, als je al die journalisten zo ziet staan, dag in dag uit, op veilige afstand achter dat metershoge hek. Mark van den Heuvel en Rim Vóórhaar, Sportweek, 04-04-2006 Maar vergis je niet, zo vrolijk en ontspannen als Blind het ene moment is, zo scherp en kritisch is hij waar het de verslaggeving over zijn elftal betreft. Mark van den Heuvel en Rim Vóórhaar, Sportweek, 04-04-2006 Is het gedrag van 'beschermheer' Blind op enigerlei wijze te verklaren? Natuurlijk, hij kreeg de 'Van Gaal-doctrine' bij Ajax met de paplepel ingegoten en hij kent het belang van een gezamenlijke, al dan niet kunstmatig gefabriceerde, vijand. Maar in zijn doen en laten wordt Blind getypeerd door alle onzekerhe den waar beginnende trainers mee te maken krijgen. Mark van den Heuvel en Rim Vóórhaar, Sportweek, 04-04-2006 Met de komst van de play-offs is voetbal ook een denksport geworden. Erik van der Walle, NRC Next, 07-04-2006 f Als de uitwedstrijd tegen Roda JC (2-1 nederlaag) van vorige week in het zwarte schrift van 'ongeloof lijk onterecht' van Ajax-coach Danny Blind werd bijgeschreven, mocht de overwinning van gisteren tegen AZ (1-0) in het witte boekje van 'grenzeloos geluk' worden genoteerd. Charles Bromet, de Volkskrant, 10-04-2006 In juni vindt voor de tweede maal de Gestion Copa Amsterdam, het internationale toernooi voor spelers tuseen 17 en 19 jaar, plaats. Ook dit jaar is Ajax een van de deelnemers. De organisatoren blikken vooruit. tekst Klaas Vos Arnoud Lips en Sander Mallie zijn de beden kers en organisatoren van de Gestion Copa Amsterdam, het internationale toernooi voor spelers tuseen 17 en 19 jaar, dat voor de twee de keer met Pinksteren in de hoofdstad wordt gehouden. Ze zitten tegenover me in het oer oude café Krom, genoemd naar een vroegere eigenaar die als jong lid van Ajax deelnam aan het Blauw Wit Pinkstertoernooi. Decennia lang was dat het toernooi voor talent volle en gerenommerde jeugdelftallen, maar zo'n vijftien jaar geleden ging dat fameuze toernooi ter ziele. En nu is het er weer. Anders geheten, anders van opzet, maar wel op de ter reinen van Blauw Wit en met Pinksteren. Hoe Mallie en Lips op het idee kwamen? 'Twee jaar geleden speelde een team van ama teurspelers onder de naam AT5 United tegen het - uitgedunde - eerste team van Ajax,' ver klaart Mallie. 'We kwamen elkaar daar tegen als betrokkenen en toen verbaasden we ons erover dat Amsterdam helemaal geen jeugd- toernooi meer kende.' Het bleef niet bij die verbazing. De twee sloegen de handen ineen en staken vanaf dat moment vrijwel al hun tijd in de organisatie van een waardig en volwaardig internationaal toernooi. Belangrijk was vooral dat Ajax mee zou doen. Lips: 'We hadden een lijst gemaakt van belang Ajax-aanvoerder Milano Koenders, geflankeerd door Ruud Krol en de Amsterdamse wethouder sport Hester Maij, met de tweede prijs die Ajax vorig jaar aan het toernooi overhield na in de finale van Panathinaikos verloren te hebben. rijke buitenlandse clubs die we wilden benade ren en gingen daarmee naar Danny Blind, toen nog hoofd opleiding. Hij zei: als je zulk soort clubs kunt krijgen, doen wij mee.' En slim als Lips en Mallie waren schreven ze gerenommeer de clubs aan met als lokker dat Ajax mee zou doen. En dat werkte. Panathinaikos, Anderlecht, Barcelona, Glasgow Rangers, Sparta Praag en het Braziliaanse Cruzeiro kwamen af met hun sterk ste jeugdteam. Gecompleteerd door Ajax en het team van AT5 United - want die traditie werd voortgezet - was er een deelnemersveld dat garant stond voor een mooi toernooi. Medewerking en steun gaven de gemeente Amsterdam, de KNVB, sponsors - Gestion werd hoofdsponsor en verbond zijn naam aan het toer nooi - en veel vrijwilligers. En vooral ook Ajax. 'Het team van Cruzeiro bleef een week en is door Ajax in de watten gelegd: ze kregen shirts, rond leidingen en werden warm onthaald.' Deze jon gens verbleven in gastgezinnen, terwijl de andere teams, die 'slechts' drie, vier dagen bleven, in hotels werden ondergebracht. Ook dit jaar hebben Lips en Mallie een prachtig deelnemersveld kunnen samenstellen. Naast AT5 United en Ajax zijn de jeugdteams van Sporting Lissabon, Espanyol, Olympiakos Piraeus, Fenerbah^e, Galatasaray en opnieuw Cruzeiro te bewonderen. Mallie: 'Het is heel bijzonder i dat we de twee grootste clubs en tevens de grootste rivalen van I Turkije hebben weten te strikken. Daarmee zijn we bij voorbaat I verzekerd van een geweldige sfeer tijdens het toernooi. Slotervaart, j: waar de Blauw Wit-velden liggen, kent een grote Turkse gemeen schap. Maar we verwachten ook Turken uit heel de stad, vanuit I heel Nederland en wellicht zelfs vanuit Duitsland.' Maar zijn ze dan niet bang voor niet te controleren geweld, gezien J de enorme rivaliteit in Turkije I tussen de twee clubs? Lips: 'Turken die het weten kunnen, hebben ons verzekerd dat buiten Turkije een confrontatie tussen de 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 10