Ajax doet zaken in januari Maarten Fontein Laat iedereen positief achter Ajax staan UEFA Champions League Op woensdag 22 februari was de Amsterdam ArenA weer het strijdtoneel van een zinderende topwedstrijd. Ajax speelde tegen Inter Milaan een fantastische eerste helft met sprankelend en over tuigend voetbal. De tweede helft had Inter helaas het betere van het spel. De gelijkmaker vlak voor tijd is uiterst zuur, maar we liepen met opgehe ven hoofd van het veld af. Deze score biedt, volgens trainer Danny Blind, nog steeds een mogelijkheid om door te gaan naar de kwartfinales. En dat wil ik onderstrepen, Ajax doet nog steeds mee op drie fronten, de UEFA Champions League, de Gatorade Cup en de kwalificatie voor de Champions League voor volgend jaar. 47.000 goedwillende supporters Naast de sportieve opleving van die avond is het goed om op deze plek te melden dat ook bijna 47.000 toeschouwers waarvan bijna 45.000 Ajax- supporters, in veiligheid en comfort genoten hebben van het voetbal en de sfeer die avond. De wedstrijd werd in zestien landen live uitgezonden op televisie. Het lijkt vanzelfsprekend, maar Ajax leverde samen met de ArenA, de gemeente Amsterdam en de politie weer een topprestatie in organisa tie, veiligheid en logistiek. De UEFA roemde ons na afloop ook weer voor de uiterst professionele aanpak. Vrijwilligers zijn de levensader Ik wil in dit kader juist ook alle vrijwilligers weer eren die met hun onvoor waardelijke inzet een zeer belangrijke schakel vormen voor het leveren van een topprestatie. De vrijwilligers zijn onze steunpilaren die het hart vormen van onze club. Het klinkt tegenstrijdig maar is het allerminst, onze vrijwil ligers stellen ons in staat een professionele organisatie neer te zetten. Eindsprint Ajax moet alles op alles zetten in de eindsprint van de nationale competitie en in de play-offs die daarop volgen. De hele club moet in dienst staan van het kwalificeren voor de Champions League voor het volgende sei zoen. Dat is prioriteit nummer één, en niet alleen vanwege de inkomsten die deelname aan de UEFA Champions League met zich meebrengt, maar ook voor onze uitstraling. Want wij zijn het, met de enorm rijke historie van Ajax in Europa, ook aan onze stand verplicht. Wij zijn tenslotte een van de slechts vijf clubs die de Champions League meer dan drie keer wonnen. Maar het blijft sport, en we kunnen niets garanderen. Wel moeten we er alles aan gedaan hebben; van hoog tot laag en van speler tot steward. En aan onze fans vragen we ditzelfde. Steun Ajax in goede en slechte tijden. Sta allemaal op een positieve manier achter Ajax. Kritiek is welkom - maar opbouwende kritiek, daar hebben alle Ajacieden wat aan! Maarten Fontein proeft de sfeer in het stadion voor het duel Ajax - Internazionale. Hoewel er dit jaar geen winterstop was, draaide de spelerscarrousel in Amsterdam op zijn hardst. Spelers werden verkocht, langer vastgelegd of nieuw aangekocht. Kenneth Perez zet zijn handtekening onder een driejarig contract met Ajax. Nigel de Jong vertrok naar Hamburger SV. Het contract van De Jong zou na het huidige seizoen aflopen en de Amsterdammer had al eerder aangegeven geen nieuwe verbintenis met Ajax te willen sluiten. Bij de Duitse club werd De Jong herenigd met zijn oud-ploeg genoot bij Ajax, Rafael van der Vaart. Nicolae Mitea en Maarten Stekelenburg verlengden hun verbintenis met Ajax. De nieu we overeenkomst met de Roemeense linksbuiten loopt tot 30 juni 2009. Op 31 juli liep Mitea tijdens de wedstrijd tegen Boca Juniors een zware knieblessure op. Momenteel revalideert hij. Martin van Geel, technisch directeur van Ajax: 'Ondanks zijn huidige blessure heeft Ajax vertrouwen in de mogelijkheden van Mitea als specifieke linksbuiten. Om die reden hebben we vroegtijdig zijn contract opengebroken en verlengd.' De doel man staat na verlenging tot 30 juni 2010 onder contract. Voor Maxwell kwam er eind januari een einde aan zijn Ajax-periode. De Braziliaan, die sinds april 2005 met een zware knieblessure buitenspel staat, en Ajax hebben in goed overleg zijn contract dat nog tot de zomer van 2006 doorliep, ontbonden. Tegenover de vertrekkende spelers stonden in januari en februari ook drie grote aanko pen. Ajax slaagde erin Jaap Stam naar Ajax te halen. Het contract van Stam gaat in op 1 juli 2006 en heeft een looptijd van twee jaar. De in Kampen geboren Jaap Stam (17 juli 1972) speelde onder andere bij gerenommeerde clubs als PSV, Manchester United en Lazio Roma. Tevens was hij lange tijd een vaste waarde in het Nederlands Elftal. De verdediger speelde in totaal 67 wedstrijden voor Oranje. Technisch directeur Martin van Geel: 'Jaap Stam is een zeer ervaren verdediger die al bij diverse topclubs actief is geweest. Wij denken dat hij voor ons jonge talentvolle team van grote waarde kan zijn.' Een dag na die transfer sloot Ajax ook met AZ een overeenkomst over de overgang van 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 8