Ajax toont twee gezichten In Almelo wint Ajax wél van Heracles Ajax compleet Ajax - Internazionale Danny Blind; 'Je moetje niet armer rekenen dan je bent, ook niet rijker' Heracles Almelo - Ajax Angelos Charisteas: 'Ik drie punten te pakken' heb het team geholpen fotografie Louis van de Vuurst kwam Internazionale enigszins fortuinlijk terug tot 2-1toen Esteban Cambiasso een combinatie met Dejan Stankovic opzette. De Serviër loste uiteindelijk een schot, dat via Hedwiges Madura en John Heitinga over de graaiende handen van doelman Maarten Stekelenburg in het doel verdween. Daarmee was de magie uit het eerste be drijf plotsklaps verdwenen. Ajax was over donderend gestart en bracht de Italianen volstrekt kansloos liet. Amper bekomen van die eerste sensatie veerde het publiek vier minuten later andermaal op. Ditmaal was het Rosales die van dichtbij scoorde, na een voorzet van Urby Emanuelson. De kentering begon zich nog voor rust af te tekenen. Thomas Vermaelen had al een redding verricht op de doellijn, toen Ajax in blessuretijd door het oog van de naald kroop. Een hoekschop van de Portugese Onbekendheid met de absolute top van het internationale voetbal kan zich op uiteen lopende manieren uiten en Ajax demon streerde tegen Internazionale de twee uitersten. Onbevangen, brutaal, energiek en frivool traden de Amsterdammers aan vankelijk de opponent tegemoet, maar de op handen zijnde sensatie kwam er niet, omdat twijfels, angst, besluiteloosheid en een brandstoftekort vervolgens de over hand kregen: 2-2. Gelet op de personele problemen aan Amsterdamse zijde was een gelijkspel reden tot tevredenheid. Blessures bij internationaal gelouterde krachten als Grygera, Galasek, Sneijder en Pienaar noop ten trainer Danny Blind zijn troepen aan te vullen van onderaf. Gebrek aan ervaring en het gebrek aan fitheid bij de wel gelouterde Juanfran maakten dat Blind geen mogelijk heden zag om het tij te keren in de tweede helft, toen Inter de lakens uitdeelde en Ajax vrijwel voortdurend in de verdrukking zat. De snelle tegentreffer in de tweede helft deed het vertrouwen aan Amsterdamse zijde ook al geen goed. Vier minuten na de pauze in grote verlegenheid, vooral door fel de persoonlijke duels uit te vechten en lef in de combinaties te verpakken. Lichtend voor beeld was daarbij Klaas Jan Huntelaar, die in zijn eerste Champions Leaguewedstrijd van grote waarde was voor Ajax. Het ope ningsdoelpunt was na een kwartier de te rechte beloning voor zijn noeste arbeid. Een voorzet van Rosales kwam op de ideale hoogte voor het doel, waar Huntelaar zijn hoofd tegen de bal zette en doelman Toldo vedette Figo werd door ex-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz tegen de lat gekopt, waarna Córdoba in de nastoot precies het zelfde deed. De terugkaatsende bal werd uiteindelijk door Stekelenburg opgeraapt. Vier minuten voor tijd kreeg Ajax het onver mijdelijke deksel op de neus. Figo verzond een intelligente steekpass op Cambiasso, die in de doelmond de vrijstaande Cruz bereikte: 2-2. Markus Rosenberg in duel met Inter-speler Javier Zanetti. UEFA Champions League Woensdag 22 februari 2006 - Amsterdam ArenA - 46.663 Scheidsrechter: Wolfgang Stark (Duitsland) Ajax - Internazionale 2-2 (2-0) Scoreverloop: 16. Klaas Jan Huntelaar 1 -0,20. Mauro Rosales 2-0,49. Dejan Stankovic 2-186. Julio Cruz 2-2 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari, Olaf Lindenbergh Mauro Rosales (87. Ryan Babel), Klaas Jan Huntelaar, I Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Michael Timisela, Jeffrey Sarpong, Emmanuel Boakye, Juanfran, Angelos Charisteas Internazionale: Francesco Toldo; Javier Zanetti I Ivan Cordoba. Walter Samuel, Nicolas Burdisso; Luis Figo, Esteban Cambiasso, Dejan Stankovic, César (46.1 David Pizarro); I Julio Cruz, Adriano (65. Obafemi Martins) Coach: Roberto Mancini Niet ingezet: Julio César, Kily Gonzalez, Santiago Solari, Marco Materazzi, Pierre Wome In de thuiswedstrijd tegen Heracles bleef Ajax nog steken op 0-0, maar op het kunstgrasveld in Almelo pakte de ploeg van trainer Danny Blind de volle winst wél. Eenvoudig was het allerminst; pas in de slotfase maakten Michael Timisela en Ryan Babel het verschil, 1 -3. Met de 21-jarige Hedwiges Maduro als oudste en meest ervaren verdediger moest trainer Danny Blind ook tegen Heracles de no- dige omzettingen doorvoeren omdat zijn selectie verre van compleet is. Dat Zdenek Grygera (blessure) en Hatem Trabelsi (schorsing) niet van de partij waren, was al langer bekend, maar zaterdag voegde ook John Heitinga zich bij de afvallers nadat bij hem een nierkneuzing was geconstat eerd. Gevoegd bij de blessures van Tomas Galasek, Steven Pienaar en Wesley Sneijder was meer dan het halve team anders ten opzichte van de thuiswedstrijd, die heel veel kansen, maar geen doelpunten had opgeleverd. In Almelo begon Ajax matig. In het eerste half uur verwierven de frank en vrij spelende Heraclieden zich een du idelijk overwicht en dat vertaalde zich in een op dat moment verdiende voorsprong. Mika Nurmela werkte zich zonder al te veel moeite door de Ajax-defensie en oog in oog met doelman Martin Pieckenhagen schoof hij de bal af op Thijs Sluijter. De Noord-Hollander in Almelose dienst bracht zijn ploeg op 1-0. Een tactische omzetting in de Ajax-gele- deren maakte een einde aan het Almelose veldoverwicht. Met de van links gestarte Markus Rosenberg meer in de punt van de aanval, dichter bij Klaas Jan Huntelaar, kregen de gasten meer grip op de wed strijd. Mauro Rosales en Jeffrey Sarpong kregen de opdracht mee gevaar te stichten op de flanken. Op slag van rust leverde het de Amsterdamse gelijkmaker op. Een droge uithaal van Huntelaar bracht Ajax naast de thuisploeg: 1 -1 In de tweede helft leek Heracles wederom aan de leiding te komen toen Sota Hirayama alleen op Maarten Stekelenburg afkwam. De Ajax-doelman won het persoonlijke duel, waardoor hij een nieuwe achterstand voorkwam. Een wissel leidde de uiteinde lijke, definitieve ommekeer in de wedstrijd in. Met invaller Angelos Charisteas koud in het veld (de Griek loste de moegestreden Rosenberg af), kon de verder sterk kee pende Martin Pieckenhagen direct vol aan de bak. In een van zijn eerste balcontacten raakte Charisteas direct de paal. In de rebound belandde de bal uiteindelijk bij de mee opgekomen Michael Timisela. Met een geplaatst schot gaf de rechtsback zijn verdienstelijke optreden, zijn eerste als basisspeler, extra glans: 1 -2. Een andere invaller aan Ajax-kant bouwde de Ajax- voorsprong verder uit. Met een snoeihard schot bepaalde Ryan Babel in blessuretijd de eindstand op 1 -3. Eredivisie Zondag 26 februari 2006 - Polman Stadion, Almelo - 8.500 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer Heracles-Ajax 1-3 (1-1) Scoreverloop: 16. Thijs Sluijter 1-0,45. Klaas Jan Huntelaar 1 -1 81Michael Timisela 1 -2, Ryan Babel 1 -3 Heracles: Martin Pieckenhagen; Rudy Jansen (88. Gert-Jan Tamerus), Nico Jan Hoogma Peter Reekers, Mark Looms; Stefaan Tanghe, Rob Maas, Mare Höcher (64. Remon de Vries); Mika Nurmela, Sota Hirayama, Thijs Sluijter Coach: Peter Bosz Niet ingezet: Brian van Loo, Kwame Quansah, Marnix Smit Ajax: Maarten Stekelenburg; Michael Timisela (87. Emmanuel Boakye), Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Nourdin Boukhari, Jeffrey Sarpong (66. Ryan Babel), Olaf Lindenbergh Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (80. Angelos Charisteas) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Juanfran, Robbert Schilder, Murat Yildirim Michael Timisela scoorde in zijn eerste wedstrijd in de basis. maart 2006 77

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 77