Lastig duel levert winst op voor Ajax Huntelaar schiet vier keer raak Ajax compleet ADO Den Haag - Ajax Danny Blind: 'In de slotfase zijn we door het oog van de naald gekropen' Ajax - RBC Roosendaal F-side: 'We hebben weer een spits' fotografie Louis van de Vuurst Was het puur killersinstinct of viel de win nende treffer van Klaas Jan Huntelaar an ders te verklaren? De Ajax-spits gaf na ADO Den Haag - Ajax (1-2) hoogstpersoonlijk uitsluitsel. 'Ik heb de hoek bewust gekozen,' verklaarde matchwinnaar Huntelaar. 'Wat er verder aan vooraf ging, weet ik niet. Het schot was ook een beetje op gevoel.' Hoe het ook was: met de 1-2 in het Zuiderpark, deed Ajax goede zaken. De wedstrijd die altijd al beladen is, werd dat nog meer omdat de vrijdag voor het duel een groep zich Ajax-supporters noemende mensen het supportershome van ADO Den Haag had overvallen. Burgemeester Deetman besloot daarop geen Ajax-fans toe te laten in zijn stad. De ploeg van trainer Danny Blind had het bij vlagen lastig tot zeer lastig met de Hagenaars. 'Onze beste fases waren een kwartier voor en het eerste kwartier na rust,' blikte de Ajax-coach terug op het levendige duel. 'De beginfase was duidelijk voor ADO. Voor ons waren in het eerste halfuur slechts kleine kansjes weggelegd. Met een schot op de paal als voornaamste kans.' Na een klein half uur spelen kregen de Ajacieden iets meer grip op het duel. De Amsterdammers namen het initiatief van ADO Den Haag over en creëerden meer en meer kansjes. Olaf Lindenbergh stond met zijn vrije trap vanaf rechts aan de ba sis van de openingsgoal. De middenvelder bereikte uiteindelijk op tamelijk curieuze wijze Zdenek Grygera. De mee opgekomen Tsjech (in balbezit gekomen nadat vele spelers de bal hadden gemist) kon de bal vlak voor de achterlijn inschieten: 0-1 Veel tijd om van de voorsprong te genie ten, kregen de gasten niet. Oud-Ajacied en ADO-uitblinker Michael Mols kon drie minuten later al vanaf de zestien verwoes tend uithalen. Gezien het spelbeeld tot dat moment was de Haagse gelijkmaker niet onverdiend. 'Toch hoop je in die goede fases de ruimtes beter te gebruiken,' aldus Blind. De trainer-coach doelde vooral op de fase, waarin zijn ploeg opnieuw de leiding had genomen. Tien minuten na rust scoorde Huntelaar op ogenschijnlijk simpele wijze de 1-2. Ook de tweede doelpuntenmaker aan Ajax-kant kreeg de bal van de waarde volle Lindenbergh. Omdat ADO moest ko men, kreeg Ajax meer en meer ruimte om te voetballen. Vooral ook door het felle aandringen van de thuisploeg sprongen de gasten niet effectief genoeg om met de ge boden speelruimte. De Haagse formatie had overigens wel de pech dat Michael Mols voortijdig uitviel meteen blessure. De prima spelende ex-Ajacied was ADO's voornaam ste speerpunt. Mols was een plaag voor de Amsterdamse defensie. 'We konden het niet gemakkelijk uitvoetballen,' vond Blind. 'In de slotfase zijn we zelfs nog door het oog van de naald gekropen.' Hedwiges Maduro en Tomasz Rzasa gaan stevig het duel in. Eredivisie Zondag 12 februari 2006 - Zuiderpark Stadion, Den Haag - 8.000 Scheidsrechter: Roelof Luinge ADO Den Haag-Ajax 1-2 (1-1) Scoreverloop: 30. Zdenek Grygera 0-133. Michael Mols 1 -155. Klaasjan Huntelaar 1-2 ADO Den Haag: Jaroslav Drobny; Said Bakkati, Spira Grujic (68. Christiaan Kum), Alberto Saavedra, Youssef El Akchaoui, Roy Stroeve, Ferrie Bodde (68. Tomasz Rzasa (78. Edwin de Graaf), Eljero Elia, Michael Mols (54. Paulus Roiha), Joonas Kolkka Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Robert Zwinkels, Geert den Ouden, Peter Jungschlager Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Hedwiges Maduro, Jeffrey Sarpong (84. Nourdin Boukhari), Olaf Lindenbergh Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Hatem Trabelsi, Juanfran, Angelos Charisteas, Ryan Babel, Robbert Schilder Geheel logisch gonsde na Ajax - RBC Roosendaal de naam Klaas Jan Huntelaar door de ArenA. De spits gaf een perfect visitekaartje af door in totaal vier keer te scoren. Onder meer met een loepzuivere hattrick in het tweede bedrijf. Het waren bovendien prachtgoals. Twintig minuten voor tijd draaide de aanvaller knap weg bij tegenstander Akram Roumani, om ver volgens prima uit te halen: 3-0. Een glij dend schot, op aangeven van Trabelsi, en een gemikte kopbal later, leidde Ajax met 5-0. 'Huntelaar is zowel met rechts als links heel doeltreffend,' typeerde coach Danny Blind zijn pupil. 'De kwaliteiten van Klaas Jan worden steeds beter ingeschat. Al hadden we hem nóg beter kunnen zoeken.' Ajax creëerde talloze kansen en mogelijk heden. De backs Urby Emanuelson en Hatem Trabelsi - hem was weer een basis- plek toebedeeld - en centrale verdediger Thomas Vermaelen mochten vaak ver ko men, waarna het eigen geluk regelmatig van afstand werd beproefd. Als de verde digers een voorzet verstuurden, bleek vooral Trabelsi secuur. De Tunesiër leverde drie keer de assist bij een Huntelaar-goal. 'Hatem heeft zijn impulsen voor het team,' aldus Blind. Al na drie minuten promoveerde Klaas Jan Huntelaar een panklare voorzet van Trabelsi koppend tot doelpunt: 1-0. De vroege voorsprong manoeuvreerde de gasten uit Roosendaal snel in een (nog) moeilijke(re) positie. De 2-0, na een klein half uur spelen van Rosenberg, maakte het er voor RBC al niet veel gemakkelijker op. Weinig eer te behalen, kortom, voor spits Henk Vos en zijn offensief ingestelde secondanten Edgar Marcelino en Ebrima Sillah. Al hielpen de voorwaartsen van RBC honderdprocentkansen om zeep, na fouten in de opbouw bij Ajax. Vos schoof de bal van dichtbij naast en halverwege de tweede helft bracht nota bene Juanfran Marcelino in scoringspositie. In plaats van vakkundig uit te verdedigen speelde de Spaanse Ajacied de bal laconiek in de voeten van de opponent. Maarten Stekelenburg dreef de vogelvrije RBC'er vervolgens naar de goede hoek, waarmee het riante gevaar was geweken. Maar toen Huntelaar weer de geest kreeg in de tweede helft, kwa men de bezoekers er niet meer aan te pas. Dat Rosenberg de totale Ajax-productie op zes bracht met zijn tweede, gold als een passend slotakkoord van een doelpuntrijke zondagmiddag. Eredivisie Zondag 19 februari 2006 - Amsterdam ArenA - 46.383 Scheidsrechter: Bas Nijhuis Ajax - RBC Roosendaal 6-0 (2-0) Scoreverloop: 4. Klaas Jan Huntelaar 1 -0,28. Markus Rosenberg 2-0,71Klaas Jan Huntelaar 3-0,78. Klaas Jan Huntelaar 4-0, 83. Klaas Jan Huntelaar 5-0,86. Markus Rosenberg 6-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi (79. Michael Timisela), Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen (55. Juanfran), Urby Emanuelson; Tomas Galasek (26. John Heitinga), Jeffrey Sarpong, Olaf Lindenbergh (26. Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet; Hans Vonk, Noudin Boukhari, Angelos Charisteas, Ryan Babel RBC Roosendaal: Mark Volders (81Sidney Lammens, Tyrone Loran, Robert Molenaar (46. Frits Paap), Akram Roumani; Björn Daelemans, Paul de Lange, Tim Smolders; Edgar Marcelino (67. Paul Kpaka), Henk Vos (46. 81Fouad Makhout), Ebrima Sillah Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Erwin Friebel, Meivin Fleur, Frlts Paap Ook koppend liet Klaas Jan Huntelaar zich gelden. maart 2006 75

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 75