Rosenberg maakt verschil tegen laagvlieger Nederlaag drukt Ajax verder weg in middenmoot Ajax compleet Feyenoord - Ajax Thomas Vermaelen: 'Ditteam heefter nog moeite mee om negentig minuten geconcentreerd te zijn' Ajax - Willem II Robbert Schilder: 'Toch mooi je debuut maken in eigen stadion' fotografie Louis van de Vuurst Gesterkt door de midweekse uitzege in het Gatorade Cuptoernooi op SC Heerenveen, hoopte Ajax op nieuw succes tegen Feyenoord. Hoewel in het verleden behaalde resultaten absoluut geen garantie zijn voor succes, want de Klassieker is en blijft een wedstrijd op zichzelf. Ook het forse verschil in punten op de ranglijst tussen gastheer Feyenoord en Ajax vertelde daarom vooraf weinig over het onderlinge krachtsverschil. Ajax en Feyenoord maakten er een frisse eerste helft van. De kansen werden over en weer verdeeld, al hadden de gasten het eerste kwartier wel het beste van het spel. Dat Feyenoord zich steeds beter in de wedstrijd knokte, leverde de ploeg van trainer Erwin Koeman de openingstreffer van Nicky Hofs op. Nauwelijks een minuut na de 1-0 profiteerde Ajax van chaos in de Feyenoord-defensie. Markus Rosenberg werd op maat bediend door de mee opge- stoomde Urby Emanuelson. De Zweed kon de panklare voorzet uiteindelijk intikken: 1 -1 .Wat volgde was een verwoede strijd, die vooral op het middenveld werd gestreden. In die fase kwamen vooral de aanvallende impulsen van Wesley Sneijder Ajax prima van pas. Meer Amsterdamse goals bleven het eerste bedrijf echter uit. In de eigen, sfeervolle Kuip was Feyenoord op slag van rust wel trefzeker. Feyenoord-aanvoerder Dirk Kuyt stoomde op over rechts, waarna Romeo Castelen goed werd bediend. De international wist Stekelenburg opnieuw te passeren. Drie minuten na rust diende de thuisploeg de gasten een nieuwe forse klap toe. Opnieuw was het de altijd vlijtige Kuyt die de Ajacieden pijn deed. Ditmaal met een snoeihard en doeltreffend schot. De Klassieker was met de derde Feyenoord- goal feitelijk beslist. Met Jeffrey Sarpong in de ploeg voor Sneijder probeerde Ajax het vanzelfspre kend nog wel, maar lukte het simpelweg niet meer. Na zijn eerdere officiële debuut in het Gatorade Cupduel met FC Eindhoven, maakte de tiener zijn competitiedebuut als Ajacied. Sarpong kreeg ruimschoots, bijna een halfuur, de tijd om uitgerekend in de Klassieker aan het hoogste Nederlandse voetbalniveau te ruiken. Sarpong deed er varingen en indrukken op in een redelijk onderhoudende Klassieker. Echt goed ge voetbald werd er niet, spannend was de partij lange tijd wel. Met enkele frivole bewegingen en pogingen zijn collega-aan vallers te bedienen, gaf Sarpong nog wat schwung aan de voor Ajax teleurstellend eindigende 'traditional' tegen Feyenoord. Net als tegen SC Heerenveen speelden vooral Emanuelson en controleur Olaf Lindenbergh beiden een nuttige, degelijke wedstrijd. Klaas Jan Huntelaar herhaalde zijn kunstje tegen SC Heerenveen in de slotfase opnieuw. Een afstandsschot van Hedwiges Maduro werd slim tot doelpunt gepromoveerd door de Ajax-spits. Huntelaar Jeffrey Sarpong voelt zich prima thuis in de Kuip tijdens zijn eerste Klassieker. Eredivisie Zondag 5 februari 2006 - Feyenoord Stadion, Rotterdam - 45.000 Scheidsrechter; René Temmink Feyenoord - Ajax 3-2 (2-1) Scoreverloop: 21Nicky Hofs 1 -0,23. Markus Rosenberg 1 -145. Romeo Castelen 2-148. Dirk Kuyt 3-189. Klaas Jan Huntelaar 3-2 Feyenoord: Patrick Lodewijks; Serginho Greene (78. Pieter Collen), André Bahia, Ron Vlaar, Pascal Bosschaart; Nicky Hofs, Patrick Paauwe Jonathan De Guzman; Romeo Castelen, Dirk Kuyt, Salomon Kalou (83. Pierre van Hooijdonk) Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Maikel Aerts, Ali Boussaboun, Royston Drenthe, Christian Gyan, Diego Biseswar Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Tomas Galasek Wesley Sneijder (61Jeffrey Sarpong), Olaf Lindenbergh; Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (79. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Angelos Charisteas, Nourdin Boukhari, Juanfrén verdubbelde daarmee zijn productie als Ajacied. Ondanks de teleurstelling over de nederlaag, vond Blind daarmee toch nog een lichtpuntje: 'Gelukkig was Huntelaar wel weer goed voor een doelpunt.' Een Amsterdams slotoffensiefje leverde Ajax in de blessuretijd niet de gewenste gelijk maker op. Het cynische applaus daverde van de tribune toen scheidsrechter Dick van Egmond affloot. Het was een afsluiting van een avond vol spottend bedoelde liederen van de tienduizenden Ajax-fans als 'We worden kampioen' en 'We gaan Europa in'. Positief feit was dat Ajax drie punten haalde tegen Willem II, de nummer 17 van de Eredivisie. Markus Rosenberg kopte de bal uit een goede voorzet van Urby Emanuelson na 55 minuten prachtig langs doelman Tristan Peersman. Het debuut van Robbert Schilder viel ook in de cate gorie van gebeurtenissen die bijblijven. Robbert Schilder wacht verwachtingsvol op het mo ment van zijn debuut. Maar daarmee zijn de lichtpuntjes wel genoemd. Het spelbeeld was wederom ver onder het niveau dat deze groep van vele inter nationals zou moeten kunnen brengen. Combinaties waren moeilijk te maken, op goede voorzetten meldde zich niemand en slechts met schoten van afstand bestookte Ajax het doel van Tristan Peersman. De Belgische keeper had daar echter keer op keer een passend antwoord op. Maarten Stekelenburg gunde Willem II na een klein half uur de eerste kans. De doelman ver werkte een terugspeelbal van Thomas Vermaelen niet op de gewenste manier en de Tilburgers kregen nadat Moussa Dembele de bal had doorgetikt, via Anouar Hadouir een levensgrote kans. De links buiten gleed echter weg en Stekelenburg kon samen met het hele stadion opgelucht ademhalen. In de tweede helft moest Ajax noodge dwongen door de blessure van aanvoerder Tomas Galasek iets anders gaan spelen. Hedwiges Maduro schoof een linie naar voren terwijl invaller John Heitinga de plaats naast Vermaelen in het hart van de defensie opvulde. Olaf Lindenbergh nam de aanvoerdersband over en die verant woordelijkheid leek een positieve uitwer king op de noeste werker te hebben. Niet onverdiend werd de man uit Purmerend tot Ajacied van de wedstrijd gekozen. Maar degene die de overwinning binnen sleepte, stond voorin. Markus Rosenberg brak tien minuten na rust het duel open. Toen iedereen er eens voor ging zitten en oprecht dacht dat de ban gebroken was, verzandde het spel van Ajax alweer. Huntelaar kreeg nog een aardige mo gelijkheid om zijn derde goal op rij te maken, maar Peersman lag dat succes in de weg. Nadat de tiener Jeffrey Sarpong was vervangen door debutant Robbert Schilder, Urby Emanuelson geblesseerd het speelveld had verlaten en Juanfran koud was ingevallen, floot Dick van Egmond voor het einde van de wedstrijd. Trainer Danny Blind wilde niet al te veel woorden vuil maken aan de magere overwinning. 'Op een slechte eerste helft volgde een iets betere tweede,' sprak de Ajax-coach vlak. 'Het doel, drie punten halen, is bereikt.' Daarmee was ook inderdaad alles wel gezegd over het vlakke, maar succesvol afgelopen midweekse optreden. Eredivisie Woensdag 8 februari 2006 - Amsterdam ArenA - 44.467 Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax - Willem I11-0 (0-0) Scoreverloop: 55. Markus Rosenberg 1-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson (87. Juanfrén); Tomas Galasek (46. John Heitinga), Jeffrey Sarpong (83. Robbert Schilder), Olaf Lindenbergh (46. Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Angelos Charisteas, Ryan Babel, Emmanuel Boakye Willem II: Tristan Peersman; Jens Janse, Marko Muslin, Jos van Nieuwstadt José Valencia (79. Albert van der Haar); Joe Keenan, Mathieu Assou-Ekotto, Kemy Augustien (76. Kevin Bobson); Anouar Hadouir, Moussa Dembele (46. Zsombor Kerekes), Jonathan Wilmet Coach: Kees Zwamborn Niet ingezet: Peter Zois, Nuelson Wau, Frank van Mosselveld, Csaba Fehèr maart 2006 73

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 73