Lucratieve slotfase voor Ajax Bal valt helemaal verkeerd tegen FC Utrecht FC Twente - Ajax Urby Emanuelson: 'Er moet kennelijk altijd iets gebeuren voordat iedereen bij ons de mouwen opstroopt' Ajax - FC Utrecht Tomas Galasek: 'Ik kon zelf ook niet geloven dat ik miste' Dat de term 'Lucky Ajax' na afloop weer werd gebezigd, moet bij trainer Danny Blind een glimlach om de mond hebben getoverd. Want toen ook het duel tegen FC Twente op een deceptie leek uit te lopen, sloegen zijn spelers in de slotmi nuten keihard toe. De thuisploeg leidde met 2-1maar de Amsterdamse jeugd in de vorm van Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson voorkwam de zevende neder laag van het seizoen. Blind besloot voor de loodzware ontmoe ting met FC Twente geen concessies meer te doen aan de 4-3-3-huisstijl en met Markus Rosenberg op de linkerflank en Mauro Rosales aan de rechterkant moest spits Klaas Jan Huntelaar bediend worden. Uiteraard werden de aanvallers in het plan ondersteund door de aanvallende mid denvelder Wesley Sneijder en dienden Olaf Lindenbergh en Tomas Galasek voor de balans te zorgen. Maar echt lang kon Blind niet volharden in de strijdwijze, want Sneijder verliet nog voor rust geblesseerd het veld. Het stond toen al 1 -0 voor FC Twente. Die tussen stand was volkomen volgens de verhoud ing, want het timide Ajax stak schril af bij het fel en scherp aan het duel begonnen FC Twente. Blind verving Sneijder door Angelos Charisteas en zorgde daarmee voor een flinke druk naar voren. Ajax drong aan en die strijdwijze had snel resultaat. Rosales trok de bal voor en Rosenberg kopte raak, 1 -1Lang genoot Ajax echter niet van die gelijke stand. Een minuut later schoot Georgi Gakhokidze hard op de paal, waarna de rebound een prooi was voor de Zwitserse spits N'Kufo, 2-1. De druk van Ajax nam af. FC Twente leunde achterover en gokte op spaarzame scherpe uitvallen. Toen die er niet kwamen en Ajax ook niets kon forceren, leek het bij 2-1 te blijven. Volkomen onverwachts ging de Enschedese nieuweling ArnarVidarsson echter in zijn eigen strafschopgebied in de fout en Hedwiges Maduro profiteerde gretig, 2-2. Met het punt kon Blind eigen lijk al tevreden zijn, maar invaller Urby Olaf Lindenbergh was een belangrijke schakel in het duel tegen FC Twente. Emanuelson, die acht minuten in het veld stond, dacht er heel anders over. Met een prachtig schot verschalkte hij de ju bilerende (400 eredivisieduels) Sander Boschker en zorgde zo voor de zeer belan grijke drie punten voor Ajax. 'In de beslissende fase waren we geluk kig, al waren de goals niet onverdiend,' blikte coach Danny Blind opgelucht terug op de spectaculaire slotfase én de zwaar bevochten zege. 'Ajax kreeg de meeste en beste kansen. Terwijl FC Twente met twee goals uit twee kansen een honderd procent score haalde. Ik kan mijn ploeg, in elk geval complimenteren met de getoonde strijdlust.' Eredivisie Zondag 22 januari 2006 - Arke Stadion, Enschede -13.500 Scheidsrechter: Jan Wegereef FC Twente - Ajax 2-3(1-0) Scoreverloop: 25. Blaise N'Kufo 1 -0,51Markus Rosenberg 1 -1 52. Blaise N'Kufo 2-189. Hedwiges Maduro 2-2, 90. Urby Emanuelson 2-3 FC Twente: Sander Boschker Resit Schuurman, Peter Niemeyer, Ramon Zomer, Jeroen Heubach; Kennedy Bakircioglii (73. Wout Brama),Anatoli Gerk (67. Dmitri Shoukov),ArnarVidarsson; Patrick Gerritsen (87. Karim Touzani), Blaise N Kufo, Georgi Gakhokidze Coach: Rini Coolen Niet ingezet: Konstantino Loumpoutis, Remko Pasveer, Guilhermo Afonso, Bas Sibum Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Juanfran; Olaf Lindenbergh, Tomas Galasek Wesley Sneijder (41Angelos Charisteas); Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (82. Urby Emanuelson) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Ryan Babel, Hans Vonk, Nigel de Jong, Nourdin Boukhari, Robbert Schilder Het kan verkeren bij Ajax. Een week na de spannende en lucratieve slotfase tegen FC Twente die drie punten opleverde, ging de ploeg van Danny Blind met de geflatteerde cijfers 1-4 in eigen huis onderuit. Niets ging tegen FC Utrecht zoals de Ajacieden het vooraf hadden bedacht. Trainer Danny Blind moest een nieuwe aanvalsvariant neerzetten, omdat hij Wesley Sneijder miste wegens een hamstringblessure. Klaas Jan Huntelaar dook op als nummer 10 achter Angelos Charisteas. Markus Rosenberg en Mauro Rosales bemanden de zijkanten. Achterin Tomas Galasek legt de bal met precisie neer. Dat was echter geen garantie voor succes, want de aanvoerder joeg de bal over het doel. kende Blind een meevaller, want tegenover de schorsing van Zdenek Grygera stond de onverwachte rentree van Thomas Vermaelen. Hij bleek na een enkelblessure toch te kunnen spelen. De spelers waren gedreven en wilden revanche nemen op FC Utrecht vanwege de 1-0 uitnederlaag, maar keken al na twee minuten tegen een 0-1 achterstand aan. Apathisch gedrag van de Ajax-de- fensie bij een verre ingooi van Utrecht stelde de van AZ overgekomen Adil Ramzi in staat te scoren en die kans liet hij zich niet ontnemen. Daar lag direct het verschil tussen de Amsterdammers en de Utrechters. Ajax liet zich van de wijs bren gen door alles en iedereen en Utrecht pakte elke kans aan. Toch was de mogelijkheid er voor Ajax om snel terug te komen in de wedstrijd, want nadat Olaf Lindenbergh na een snelle aanval door Jean Paul de Jong was gevloerd kreeg Ajax een strafschop. Hoe mager het vertrouwen in eigen kun nen is, onderstreepte aanvoerder Tomas Galasek die mocht aanleggen. De Tsjech, die in de eredivisie nooit miste vanaf de stip, joeg de bal nu hoog de tribune in. Mede daardoor bleef de 0-1 stand tot de rust op het scorebord. Na rust leek Ajax nieuwe moed te hebben geput en met fris elan zocht de thuisploeg de aanval. Al in de eerste minuut van de tweede helft kwam de gelijkmaker op het scorebord. Charisteas legde af op Rosenberg, die fraai de voor de gebles seerde Joost Terol ingevallen Franck Grandel passeerde, 1 -1Nauwelijks twee minuten later kopte Ramzi achterwaarts Utrechts tweede goal achter Stekelenburg, 1 -2. Die slag kwam de formatie van Blind niet te boven. Hedwiges Maduro ging in de tweede helft voor Thomas Vermaelen spelen om de lijn richting Huntelaar korter te maken. Het mocht niet baten. Kansjes kwamen er wel, onder andere voor Mauro Rosales die hard op de vuisten van Grandel mikte, maar de goals vielen aan de andere kant. Scheidsrechter Jol liet doorspelen toen Utrecht de bal niet stillegde toen hij een vrije trap toekende. Uit die snelle counter scoorde Ramzi 1-3. De uitslag werd nog pijnlijker, toen Juanfran een strafschop tegen kreeg bij een duel met oud-Ajacied Dave van den Bergh. Robin Nelisse faalde niet, 1-4. Eredivisie Zondag 29 januari 2006 - Amsterdam ArenA - 45.000 Scheidsrechter: Dick Jol Ajax - FC Utrecht 1-4 (0-1) Scoreverloop: 2. Adil Ramzi 0-146. Markus Rosenberg 1 -1 48. Adil Ramzi 1-2,86. Adil Ramzi 1-3,89. Robin Nelisse 1-4 (pen) Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Juanfran; Tomas Galasek Klaas Jan Huntelaar, Olaf Lindenbergh (71Urby Emanuelson); Mauro Rosales, Angelos Charisteas, Markus Rosenberg (83. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Michael Timisela, Emmanuel Boakye, Nourdin Boukhari, Jeffrey Sarpong FC Utrecht: Joost Terol (46. Franck Grandel); Dwight Tiendalli (53. Etienne Shew-Atjon), Sander Keller, Joost Broerse, Edwon Braafheid; Jean Paul de Jong (76. Rick Kruys), Tom Caluwé, Hans Somers; Adil Ramzi, Robin Nelisse, Dave van den Bergh (76. Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Leen van Steensel, Marc-Antoine Fortuné, Kees van Buuren, Giuseppe Rossini 70 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 70