Ajax van dag tot dag John Heitinga is dolblij met de voorsprong op Internazionale. Zaterdag 11 februari Bij het supportershome van ADO Den Haag doen zich in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden voor. De daders zouden aanhan gers zijn van Ajax. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ajax spreekt zijn afschuw uit over deze wanor delijkheden. De burgemeester van Den Haag beslist dat er geen Ajax- supporters bij het duel ADO - Ajax mogen zijn. Zondag 12 februari Ajax wint het lastige uitduel tegen ADO Den Haag met 1-2. Zdenek Grygera schiet de Amsterdammers naar 0-1, Michael Mols maakt gelijk, waarna Klaas Jan Huntelaar de winnende treffer scoort. Maandag 13 februari Jong Ajax verliest met 2-4 van AZ. Angelos Charisteas maakt beide Aj ax-doelpunten. Dinsdag 14 februari Klaas Jan Huntelaar is door bonds coach Marco van Basten opgenomen in de voorlopige selectie van Oranje. Daartoe behoren ook zijn ploegge noten Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Hedwiges Maduro en Wesley Sneijder. Woensdag 15 februari Ajax contracteert doelman Dennis Gentenaar voor drie jaar. Zdenek Grygera en Tomas Galasek zijn geselecteerd voor het oefenduel tussen Tsjechië en Turkije. Angelos Charisteas neemt met Griekenland deel aan een vriendschappelijk toernooi voor A-landen, dat op 28 februari en 1 maart wordt gehou den. Thomas Vermaelen is voorgese lecteerd voor België - Luxemburg. Ajax komt samen met de Supporters vereniging Ajax (SVA), de Onafhan kelijke Fanclub Ajax (OFA) en de Stichting Supportershome tot extra maatregelen tegen geweldplegers, waaronder een stadionverbod van tien jaar voor Ajax-wedstrijden, zo wel thuis als uit en het royeren als lid van de supportersverenigingen. Vrijdag 17 februari Jeffrey Sarpong en John Goossens ontvangen een uitnodiging van Cor Pot, bondscoach van het Nederlands elftal onder negentien jaar. Het na tionale jeugdteam speelt op dinsdag 28 februari in Harderwijk een oefen wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van Zweden. Zdenek Grygera loopt op het trainingsveld een zweep slag op. De Tsjech is waarschijnlijk vier tot zes weken uitgeschakeld. Zaterdag 18 februari Ajax Al speelt met 1-1 gelijk tegen Feyenoord. Het duel wordt in het stadion van Excelsior gespeeld en Rydell Poepon is de doelpunten maker aan Ajax-kant. Zondag 19 februari Ajax wint met 6-0 van RBC Roosendaal. Klaas Jan Huntelaar scoort vier keer. Markus Rosenberg maakt de andere twee Amsterdamse goals. Tomas Galasek valt gebles seerd uit. Maandag 20 februari De blessure die Tomas Galasek zon dag opliep, blijkt ernstig. De aan voerder zal vier tot zes weken uit de roulatie zijn. Jong Ajax wint met 0-2 bij SC Heerenveen. Ryan Babel en Javier Martina zijn trefzeker. Woensdag 22 februari Ajax begint overweldigend aan het Champions Leagueduel tegen Internazionale. Na twintig minuten leiden de Amsterdammers volkomen verdiend door goals van Klaas Jan Huntelaar en Mauro Rosales. Na rust komen de Italianen echter terug tot 2-2. Vrijdag 24 februari Van alle Ajacieden die waren voor geselecteerd voor het Nederlands elftal zijn alleen Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson opgenomen in de definitieve groep. Klaas Jan Huntelaar en Maarten Stekelenburg vallen af, Wesley Sneijder heeft nog last van zijn hamstring. Zaterdag 25 februari Naar nu blijkt heeft John Heitinga tegen Internazionale een nierkneu zing opgelopen. De verdediger zal naar schatting zes weken zijn uitge schakeld. Zondag 26 februari Voor de vierde keer op rij wint Ajax een competitieduel. Dit keer wordt in de slotfase Heracles Almelo ver slagen. Klaas Jan Huntelaar, Michael Timisela en Ryan Babel scoren namens de Amsterdammers. Voor Timisela is het zijn eerste goal. 'We hebben een juniorenbank,' sprak Danny Blind na Ajax - Internazionale. Deze junioren, Michael Timisela en Jeffrey Sarpong, werden vier dagen later zelfs in de basis opgesteld. maart 2006 67

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 67