Maandag 16 januari - zondag 26 februari Tijdens de shoot-out in de rust lijkt het veld soms wel honderd keer groter dan het is. Maandag 16 januari Jong Ajax hervat de competitie met een zege op Jong PSV. Ryan Babel schiet Jong Ajax naar de 1-0 over winning. Woensdag 18 januari Ajax en FC Sevilla bereiken een akkoord over de onmiddellijke overgang van Julien Escudé naar de Spaanse club. Donderdag 19 januari Robin Muller van Moppes maakt zijn rentree in een oefenwedstrijd van Jong Ajax. De middenvelder stond een jaar buitenspel wegens een zware knieblessure, hij speelde het laatste half uur. Vrijdag 20 januari Doelman Bogdan Lobont verhuist per direct naar Italië. De Roemeen gaat naar ACF Fiorentina. Zondag 22 januari Met hangen en wurgen en op karak ter wint Ajax in de slotfase van FC Twente. Ajax lijkt dankzij twee treffers van Blaise N'Kufo ten onder te gaan, maar Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson zorgen voor een 2-3 overwinning. Markus Rosenberg zette eerder in het duel de 1-1 op het bord. Maandag 23 januari Jong Ajax revancheert zich op Vitesse. Leed de ploeg in Arnhem nog een 7-1 nederlaag, in Amsterdam krijgt Jong Vitesse ervan langs. Ajax wint met 5-1. Dinsdag 24 januari Linksbuiten Nicolae Mitea verlengt zijn contract tot 30 juni 2009. Woensdag 25 januari Ajax en de Nederlandse Spoorwegen komen tot een akkoord over het ver voer van Ajax-supporters door de NS naar de wedstrijd Feyenoord - Ajax. De tweede deelnemer aan het Amsterdam Tournament is bekend. Naast Ajax zal Manchester United het eerste weekeinde van augustus acte de présence geven in de ArenA. Donderdag 26 januari Het contract met doelman Maarten Stekelenburg wordt opengebroken en verlengd tot 30 juni 2010. Vrijdag 27 januari Danny Blind maakt op zijn weke lijkse perspraatje bekend dat hij de nieuwe spits Klaas Jan Huntelaar tegen FC Utrecht zal opstellen als 'nummer 10'. Dit omdat Wesley Sneijder wegens een hamstringbles sure niet kan spelen. Zondag 29 januari De thuiswedstrijd tegen FC Utrecht eindigt in een sportief drama. Ajax verliest met liefst 1-4. Aanvoerder Tomas Galasek mist zijn eerste strafschop sinds hij in de eredivisie speelt. Markus Rosenberg zet Ajax nog wel op 1-1, maar door drie goals van Adil Ramzi en een benutte penalty door Robin Nelisse trekken de Amsterdammers aan het kortste eind. Maandag 30 januari Maxwell is niet langer Ajacied. In goed overleg hebben Ajax en de Braziliaanse linksback het contract, dat nog liep tot 30 juni 2006, ont bonden. Ajax komt tot overeen stemming met AC Milan over de transfer van Jaap Stam in de zomer van 2006. De voormalige verdediger van onder andere PSV, Manchester United en AC Milan tekent een con tract voor twee jaar. Dinsdag 31 januari Ajax bereikt overeenstemming met Kenneth Perez over een drie jarig contract. Het wachten is op een overeenkomst met zijn huidige club, AZ. Donderdag 2 februari Maarten Stekelenburg zet zijn hand tekening onder het nieuwe contract dat hem tot 2010 aan Ajax verbindt. Ajax wint de kwartfinale van de Gatorade Cup door SC Heerenveen met 0-3 te verslaan. Huntelaar scoort zijn eerste goal in Amsterdamse dienst. Rosales en Emanuelson zijn de andere schutters. Huntelaar koppelt na het duel Ajax voor de halve finale aan Roda JC. Ajax speelt thuis. Zaterdag 4 februari Ajax Al hervat de competitie na een lange winterstop met een 7-0 overwinning op Excelsior Al. Het Tunesië van Hatem Trabelsi wordt in de strijd om de Afrika Cup na een zenuwslopende strafschoppenserie uitgeschakeld door Nigeria. Trabelsi speelt alleen de eerste helft. Zondag 5 februari De Klassieker is voor de tweede keer dit seizoen een prooi voor Feyenoord. Nadat Ajax thuis al de punten moest meegeven aan de Rotterdammers, blijven de Amsterdammers ook" in de Kuip aan de verkeerde kant van de score, 3-2. Jeffrey Sarpong maakt in de tweede helft zijn competitie debuut als vervanger van Wesley Sneijder. Maandag 6 februari Jong Ajax loopt forse averij op tegen Jong Utrecht. Behalve de 4-3 neder laag worden Rachid Tiberkanine en Murat Yildirim met een rode kaart van het veld gestuurd. De halve finale van de Gatorade Cup tegen Roda JC wordt vastgesteld op woensdag 22 maart, aanvang 21.00 uur. Woensdag 8 februari Dankzij een prachtige kopbal van Markus Rosenberg wint Ajax met 1-0 de thuiswedstrijd tegen Willem II. Robbert Schilder maakt als ver vanger van Jeffrey Sarpong zijn debuut in Ajax 1. Donderdag 9 februari Nadat er over de grote lijnen al een akkoord was bereikt, zijn AZ en Ajax ook over de details tot een akkoord gekomen omtrent de trans fer van Kenneth Perez. 66 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 66