dossier onzuiver in en Santos trok een PSV'er naar beneden. Het was de tweede rode kaart voor de gefrustreerde verdediger binnen een week. De wereldkampioen van 1994 was in een duel van het tweede van Ajax ook al weggestuurd. Weggestuurd worden in een belang rijke wedstrijd: het is des te vervelender maar ook des te begrijpelijker. De be langen zijn immers groot. Bijvoorbeeld in Europa Cupwedstrijden. In november 1974 konden Johnny Rep en zijn directe tegenstander René Desayere vertrekken nadat ze elkaar verrot geschopt hadden. Het Ajax van die tijd was een zwalkend elftal, dat met moeite een tegenstander als Antwerp achter zich liet. Ook in 1983 was Ajax geen Europese grootmacht. Bij Olympiakos Piraeus werd Ajax bijna letterlijk het toernooi uitgeschopt (2-0). De enige Ajacied die terugsloeg, Edo Ophof, kreeg in de ver lenging een rode kaart. 'Het is misschien stom, maar het was er wel het moment naar om te laten merken dat je niet alles over je heen laat gaan.' Hoe anders was het in het seizoen 1986- 1987. Nu rolde Ajax Olympiakos Piraeus 19 seconden druipt Marcio Santos af. Tja, rugnummer 13... De uitblinkers Rob Witschge en John Bosman op de bank in Zaragoza. Witschge omdat hij vlak voor tijd door Cruijff gewisseld was om hem tegen de Spaanse provo caties (en zichzelf) te beschermen, de ongelukkige Bosman omdat hij zich had laten gaan en nog korter voor tijd na een schermutseling mei Güerri samen met zijn opponent rood had gekregen. Geen finale voo Bosman. 62 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 62