Een echte foto van Oom Simon Mijn Ajax De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Patiparu Tapilatu, die vertelt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ik werd geboren. Bij ons thuis werd voetbal er met de paplepel ingegoten en aangezien we familie van Simon Tahamata zijn, kon er maar één club onze voorkeur hebben. Ik was nog heel jong toen hij voor Ajax speelde, maar uit de verhalen van anderen weet ik nog wel hoe gek ik van oom Simon was. Ik was er heel trots op dat ik een echte foto van hem had, niet zo eentje die uit een tijd schrift of een krant was geknipt. Ajax - Grasshoppers was de eerste wedstrijd die ik van heel dichtbij beleefde. De sfeer op weg naar het stadion vergeet je nooit meer. Volgens mij scoorde Litmanen die avond twee keer, maar dat zou je even moeten nakijken.' (Noot van de redactie: het was niet Litmanen, maar Kluivert die op 18 oktober 1995 twee doel punten maakte. Samen met een goal van Finidi George zorgde dat voor een 3-0 zege van Ajax.) Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Met mijn broer en twee zwagers. Ik heb de anderen meegetrokken. We hebben alle vier een seizoenkaart. Dit is ons derde seizoen in vak 117. Daarvoor zaten we onder andere in vak 115. Binnenkort wordt ons clubje uitgebreid naar vijf. Een neef van me gaat dan ook een seizoen kaart kopen. Vanuit Oosterwolde is het is al gauw anderhalf uur rijden naar de ArenA, maar dat hebben we er iedere keer weer graag voor over. Ik ben iemand die de hele week toeleeft naar de wedstrijd die in het weekeinde wordt gespeeld. Ik geniet van de sfeer in stadions. Eigenlijk ben ik nog liever bij uitwedstrijden, omdat de sfeer in het bezoekers vak zo hecht is. Je voelt de afgunst van het thuispubliek. Het is op een vreemde manier lekker om te zien hoe we gehaat worden.' Mooiste Ajax-moment: 'Het winnen van de Champions League in 1995. Het grootste suc ces dat ik heb meegemaakt. Het doelpunt van Kluivert, de ont lading bij het laatste fluitsignaal, de oude Rijkaard die de jonge Kluivert om de hals vliegt, schitterend. Helaas ben ik niet in Wenen bij de finale geweest. In die tijd zat ik in de nationale taekwondoselectie en we waren rond die periode in trainings kamp op Ameland. Daar hebben we voor de televisie gezeten.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De slalom van Zlatan tegen NAC. Ik ben een die-hard fan van Zlatan. Zo'n doelpunt zullen we nooit meer zien. Het gebeurde aan onze kant van het stadion en het hield maar niet op.' Favoriete Ajacied op dit moment: 'Hatem Trabelsi. Hij is een verde diger zoals je ze zelden ziet op de Nederlandse velden. Hij zoekt de achterlijn op wanneer dat kan. Hij is niet alleen maar een ver dedigende back, die zich beperkt tot het uitschakelen van zijn mannetje. Jammer dat hij weggaat.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat kan er in mijn geval natuurlijk maar één zijn. Ik heb oom Simon heel hoog zitten, zowel als persoon als als voetballer. Ik heb nu een zoontje van vierenhalf jaar oud. Die hebben we Musaru Denilson Joël genoemd, naar de Braziliaan Denilson. Dat is een fantastische voetballer, al hoor je de laatste tijd weinig meer van hem. Net als oom Simon is hij een sierlijke linksbuiten.' Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet. Natuurlijk geniet ik als Barcelona voetbalt, maar dan gaat het puur om het spel, het heeft niet specifiek met de club te maken. Als een ander team zo zou spelen, zou dat ook sympathie opwekken. Ik voetbal zelf in de zaal. We spelen voor de funmaar komen wel in een competitie uit. Ons team bestaat uit allemaal Ajacieden, op één enkele Feyenoorder na.' Ajax is voor mij: 'Mijn lust en mijn leven. Ik steek al mijn zuurverdiende centen in de club. Ik ben niet aanspreekbaar als Ajax heeft verloren en dat komt de laatste tijd te vaak voor. Je be gint er bijna aan te wennen en dat is niet goed. Volgens mij moet er veel meer vastigheid gekweekt worden. Al dat switchen is om gek van te worden, niet alleen voor de spelers, maar ook voor de suppor ters. We moeten maar geduld hebben en onze neus richten op volgend seizoen. Dan zijn er nieuwe kan sen, zeker met de komst van Stam en Perez. Die aankopen hebben de stemming wel een beetje ten goede doen omslaan. Ik heb wel even getwijfeld over het verlengen van mijn seizoenkaart, maar we moesten het toch maar weer doen.' maart 2006 55

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 55