Mijn Ajax sportklimaat te creëren moeten we de club professioneel leiden. Zowel sportief als commercieel gezien vereist dat een financieel gezonde bedrijfsvoering. Met de directie zijn we ons aan het beraden over een langetermijnplan; we zijn de sterke en zwakke punten van het huidige Ajax aan het analyseren. In alle onderdelen van Ajax - de jeugd opleiding, de scouting, de techniek, de commercie, de financiën - moeten we de cultuur bewaken. In alles zal de essentie van Ajax, die gebaseerd is op saamhorigheid, clubliefde en vriendschap, de rode draad zijn. Er zit expertise, kennis en ervaring in alle gelederen van de club. Het be langrijkste is dat we alle talenten met elkaar verbinden. Onder Van Eijden is Ajax er financieel op vooruit gegaan, maar ondanks deze ontwikkelingen zijn de prestaties niet meegegaan in de stijgende lijn. Nu ben ik benieuwd of u bereid bent om financiële risico's te nemen, zodat Ajax vooral in Europa weer gaat presteren. Jasper Iking, Huizen De afgelopen tien jaar hebben zich drie belangrijke gebeurtenissen voorgedaan: het Bosman-arrest, de verhuizing van de Meer naar de ArenA en de beursgang. Onder Arie is Ajax er op financieel gebied inderdaad een belangrijke stap op vooruit gegaan. Vanuit de gezonde financiële situatie is het nu zaak ons te concentreren op een dus danig technisch beleid, ondersteund door een commercieel beleid, om ons blijvend op een hoger presta- tief niveau te krijgen. Het is niet alleen een kwestie van het nemen van financiële risico's. Het belan grijkste is de juiste mensen op de juiste plaats te hebben om de tech nische en commerciële plannen uit te voeren, zodat we het optimale top sportklimaat creëren. Hierbij dienen normen, waarden en discipline een belangrijke rol te spelen naast het bouwen van talenten en het aan wenden van beschikbare kennis. Wat verwacht u van Ajax binnen nu en vijfjaar? Camiel Boutens, Utrecht Ik ga geen grote uitspraken doen, maar met ons team hoop ik dat we Ajax over vijf jaar op een vol gend niveau hebben gebracht waar bij iedereen die bij Ajax betrokken is - supporters, leden, werknemers, sponsors et cetera - met trots naar de vereniging kijkt, en vooral plezier beleeft aan Ajax. Ajax-supporters kunnen zichzelf niet meer identificeren met het huidige Ajax. Men vindt het 'te zakelijk'. Wat kunnen de sup porters eraan doen en wat kan jij eraan doen om de afstand tussen Ajax en de supporters te verkleinen? Andre Koster, Amsterdam Veel onvrede komt voort uit de mindere prestaties op het veld. Die prestaties moeten we als eerste weer goed krijgen. Dan zal de kritiek enigs zins verstommen. Maar we sluiten de ogen niet voor kritiek. We hebben een goed contact met de echte sup porters die Ajax een warm hart toe dragen, om gezamenlijk een bijdrage te leveren om Ajax te ondersteunen. Samen moeten we mensen die zich Ajax-supporter noemen, maar die gedrag vertonen dat niet in onze samenleving hoort, krachtig uitban nen. Daarin moet iedereen zijn ver antwoordelijkheid nemen. Bij deze zou ik ook op de verantwoordelijk heid van de supporters willen wijzen om het jonge Ajax-team juist in deze moeilijke tijden actief en op een positieve manier te blijven steunen. Er is niets erger dan een thuispubliek dat niet achter je staat. Arie van Eijden lag op het laatst niet helemaal meer lekker bij het Ajax-publiek. Hoe dacht u hierover? Bent u bang dat dit bij u ook zal gebeuren? Job van den Berg, Delft Ik vind het bijzonder jammer dat dit Arie persoonlijk is overkomen. De wijze waarop Arie bejegend is, heeft mij wel geschokt. Met name omdat het zo op de man gespeeld is. In de toekomst is het van groot belang dat wij duidelijkheid schep pen naar de toeschouwers ten aan zien van de spelregels, duidelijkheid over wat Ajax verwacht van het gedrag van de supporters. Maar ook dat Ajax op zijn beurt luistert naar de supporters en dat Ajax de afspraken met supporters nakomt. We moeten bovendien niet alleen met één bepaalde groep communiceren. Iedere supporter is voor ons even belangrijk. Ik heb er geen angst voor dat mij hetzelfde overkomt als wat Arie is overkomen, maar ik zal er alert op zijn om consequent te zijn. Wat vind je van alle kritiek die je krijgt omdat je de 'ijscoman' bent? Bart, Haaksbergen Daar kan ik wel om lachen. Onbekend maakt onbemind. Ik zit er niet mee, ik ervaar het niet als kritiek. Het gaat om de inhoud. Ik zit hier om mijn werk goed te doen, daar concentreer ik me op. Wat was uw leukste moment in uw carrière? Rajiv, Amsterdam Ik heb ooit een Chinese werknemer gesnapt met twintig Magnums om zijn lijf gebonden. Hij wilde ze gaan verkopen voor een dollar per stuk, ongeveer het maandinkomen van een Chinees. Wat wou u vroeger worden? Kevin, Rijsenhout Profvoetballer! Maar helaas... Bent u altijd al fan geweest van Ajax? Pieter, Leiden Ja, ik was dertien toen ik mijn eerste Ajax-wedstrijd in het stadion bezocht. Blije gezichten bij de contractverlenging van Wesley Sneijder. maart 2006 53

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 53