Maarten Fontein geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Maarten Fontein. Uit alle vragen selecteerde de redactie de meest gestelde en interessantste en de algemeen directeur gaf antwoord. Hoe bevalt het tot nu toe om directeur van zo'n mooie en grote voetbalclub als Ajax te zijn? Sandra Wijnhoven, Blitterswijck Het is een jeugddroom die in vervul ling is gegaan. Ik voel me vereerd om algemeen directeur te zijn. De eerste drie maanden zijn zeer opwindend en veelzijdig geweest. Zou u, als Ajax in deze situatie zou verkeren, ook aan de slag zijn gegaan bij de club? Frank, Kudelstaart Juist! Je kunt er dan zelf veel aan doen, de uitdaging is groter. Ik wil er graag aan meewerken Ajax naar de top te brengen. We zijn het er denk ik over eens dat Ajax in een 'dip' zit. Waar denkt u dat het aan ligt? Roel de Roo, Zaandam Het is een combinatie van factoren. Dit is een jaar waarin veel spe lers tegelijk aan het eind van hun contract zijn. Daarnaast is er een aantal langdurige blessuregevallen op belangrijke posities. Bovendien is het een jong team waarin nog gezocht moet worden naar een juiste balans tussen talent, ervaring en leiderschap. Waarom heeft u - zonder voetbalachter grond - ervoor gekozen om algemeen directeur van Ajax te worden? Is dat omdat u graag belangrijke baantjes heeft, of is dat omdat u denkt écht iets te kunnen bete kenen voor het bolwerk Ajax? En zo ja, kunt u dat motiveren? Jaap Baarssen, Almelo Het is van belang dat de algemeen directeur van Ajax wordt gekozen om leiding te kunnen geven aan een club, die bestaat uit experts op voet- balgebeid, experts op financieel ge bied en uit mensen die kennis hebben van de club zelf. Aangezien ik in vijf verschillende landen heb gewoond en leiding heb gegeven aan bedrijven aldaar, kan ik mijn jarenlange erva ring met het omgaan met mensen uit verscheidene culturen inbrengen. Het vermogen om me in te leven in de mens is mijn specialiteit. Ik heb een professionele bedrijfsmatige aanpak waarbij de mens centraal staat. Ik heb bovendien vanaf mijn zevende gevoetbald en heb altijd in sportbesturen gezeten. Ik denk dat ik de ideale combinatie van bedrijfs leven, sport en het Ajax-gevoel in me heb. Liggen uw ambities met Ajax op het sportieve vlak, of vindt u het commerciële aspect belangrijker? Ronny Schaapherder, Hilversum Die twee zaken hangen met elkaar samen. Het voetbal en de club staan centraal. Als de voetbalprestaties omhoog gaan, dan volgt er ook com mercieel succes. We streven ernaar om het voetbal en de club blijvend op een hoger niveau te krijgen. Hoe bent u van plan de naam Ajax in het buitenland commercieel uit te buiten? Bart van der Graaf, Amsterdam We moeten beginnen met het behalen van goede prestaties in Nederland. We moeten actief strijden om het landskampioenschap, waarnaast we trachten elk jaar Champions League te spelen. Dit kan alleen bereikt worden als we de jeugdopleiding centraal stellen. De jeugdopleiding is het Ajax-handelsmerk. Naast de historische sterke naam van de club hebben we via de jeugdopleiding de Welke voordelen zijn eraan verbonden dat de club Ajax een beursgenoteerd bedrijf is? Martin Wouters, woonplaats onbekend De beursgang heeft de mogelijkheid opgeleverd om kapitaal te verwer ven. Ajax is nu een financieel ge zonde club. Daarnaast dwingt een beursnotering je tot het handhaven van een zekere mate van bedrijfs- discipline. Dat is in een opportunis tische bedrijfstak als het voetbal een goede zaak. Voetbal is emotie, Ajax is een bedrijf. Bent u tevreden over de huidige balans tussen bedrijfsmatige aspecten en de sportieve aspecten, die hand in hand gaan met soms hoog oplopende emoties? Wat kan hierin volgens u verbeteren? Chris Stoelwinder, Sittard In mijn optiek is Ajax geen bed rijf. Ajax is een club. Om een top- mogelijkheden Ajax in het buitenland te exploiteren. Bovendien geeft de combinatie van Ajax' rijke historie, de jeugdopleiding en de toekom stige verbetering van prestaties ons mogelijkheden buitenlandse sponsors aan te trekken en media- en merchandisinginkomsten te ver hogen. 'In alles zal de essentie van Ajax, die gebaseerd is op saamhorigheid, clubliefde en vriendschap, de rode draad zijn.' 52 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 52