dagen van Ajax geweest, dan zie ik door mijn zakelijke bril heus wel dat de club Ajax een enorme impuls is voor de wijk. Wat een mensen komen daarop af zeg! Indrukwekkend. Als wethouder economische zaken neem ik ook rela ties mee naar de ArenA. Ik ga regelmatig naar een wedstrijd, zeg maar eens in de drie maanden. Ik heb ook in de sky- boxen gezeten, maar daar vond ik dus niets aan! Sorry. Ik zit liever tussen de mensen en wil dan meegesleept worden en meedoen aan de wave. Dat sfeertje is belangrijk.' Is het voor u, al dan niet met zakelijke bril op, belangrijk dat Ajax kampioen wordt? 'Dat is voor mij als Amsterdammer belangrijk. Maar ik begrijp de vraag, Ajax is ook een merk. En dat merk doet het beter als de prestaties top zijn. Maar sowieso is het voor iedereen beter als Ajax het goed doet. Mijn trots in het buitenland is ook groter als je bij een bezoek aldaar over de prachtige presta ties van Ajax kunt praten.' Houdt u in uw agenda rekening met de data van het Nederlands elftal op het WK in Duitsland? 'Nee. Als het uitkomt en er staat een mooie wedstrijd op het programma, dan zal ik zeker kijken. Mijn familie doet dat overigens wel. Mijn zussen en zwagers zeggen weieens een afspraak af omdat er een belangrijke wedstrijd op de tv komt. Dat zou ik zelf niet snel doen, net zo min doe ik mee aan al die pooltjes. En ik kan me tegenwoordig minder goed identificeren met spe lers. Ze zijn meestal al na een paar jaar vertrokken. Heb je net een leuke speler in huis, gaat hij weer weg. Dat vind ik jammer.' Vond u campagne voeren zwaar? 'Het zijn van wethouder en lijsttrekker is een bijzondere combinatie. Je moet schaken op diverse borden tegelijk. Ik heb het als zeer dynamisch en leerzaam ervaren. Het is een mooie uitdaging geweest, die mij verrijkt heeft.' Wat is er bij uw overgang van Den Haag naar Amsterdam mee- en tegengevallen? 'Landelijke politiek is natuurlijk heel anders dan lokale politiek. In Den Haag praat je over het beleid in z'n algemeen heid, terwijl je het hier over een buurt of een wijk hebt. Groot voordeel van mijn huidige werk vind ik dat je naar de wijk toe kunt gaan. In de landelijke politiek weet je dat de lokale politiek er is om dat werk te doen, maar mis je het directe contact met de mensen over wie je het hebt. Cruijff heeft het al gezegd: ieder voordeel heeft een nadeel. Want dat is dus tegelijkertijd het nadeel van mijn huidige werk: als er voor je gevoel werkelijk iets moet worden veranderd, gaat Den Haag er weer over. Daar ligt de zeggenschap.' Naam: Laetitia Juliette Griffith Geboren: 1 november 1965 in Paramaribo Woonplaats: Amsterdam Burgelijke staat: Gehuwd Zelf gevoetbald bij: Voorstopper bij sv Tuna Favoriete voetballer: Pelé Mooiste doelpunt ooit gezien? 'Dat zijn er verschillende. De fraaie omhaals van Marco van Basten vind ik echter historisch.' Mooiste actie van Laetitia Griffith? (Lacht hard) 'Dat was een duik naar de bal die ik wist te onderscheppen voordat de tegenstander gevaarlijk werd.' Welke speler ziet u het liefst bij Ajax komen? 'Mocht hij nog spelen, dan zou ik graag Peter Larsson terughalen en Ibrahimovic mag van mij ook weer naar Ajax komen. Wat betreft mooi voetbal hebben zij hun waarde bewezen.' Amsterdam of Den Haag? 'Niet zo lastig zeg... Goed, ik kies voor Amsterdam.' Amsterdam of Paramaribo? 'Nog lastiger! Amsterdam.' Feyenoord of PSV? 'Feyenoord.' PvdA of CDA? 'Jeetje! (Stilte) PvdA.' Roken of drinken? 'Drinken. Ik heb nooit gerookt, dat doet een echte sporter niet.' Tuinieren of reizen? '0, o, die is heel lastig. Mag het alsjeblieft alle twee?' Wens voor de toekomst: 'Dat Ajax weer prachtig voetbal gaat spelen, waarvan je intens kunt genieten. Het is een gave om fenomenaal voetbal te kunnen spelen, dat kan mij dan ook ontroeren. Hopelijk gaat Ajax mij weer ontroeren.' maart 2006

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 51