Mijn ouders hadden dat denk ik ook door, want ineens werden de besprekin gen bij ons stopgezet! (Lacht hard). Zomaar, van de ene dag op de andere. Vanaf dat moment vonden de tactische besprekingen in het huis van mijn oma plaats. Ik was inmiddels een jaar of twaalf en begreep dat deze verhuizing "iets" met seksualiteit te maken had. Die bewustheid is daardoor ontstaan en ik vind dat nog altijd een leuke herinnering. 'De wedstrijden bezoeken vond ik ook prachtig. Ik was er iedere week en hoefde als dochter van de trainer nooit een kaartje te kopen. Ik liep gewoon door, dat was voldoende. Heel intiem was het daar, niet te vergelijken met de Aren AEr was maar één voetbalveld en de tribune stond er pal naast, zonder omheining. Onderweg naar de tribune moest je oppassen dat je niet een paar ballen tegen je hoofd kreeg van anderen die her en der aan het voetballen war en. Mijn vader deed het er goed als trainer, we werden vaak kampioen. In mijn jeugd wist ik dus al snel wat win nen betekende. Twee jaar geleden was ik in New York en bij de Nederlandse ambassade ontmoette ik een man die mijn vader gekend heeft. Hij wist zich Edmund Griffith precies te herinneren. Dat vond ik erg bijzonder. 'Zelf voetballen? Jazeker, ook in de com petitie. Damesvoetbal is erg populair in Suriname. Toen ik 16 was speelde ik bij Tuna. Dat heb ik twee jaar gedaan. We waren een aardige damesclub maar konden met onze ploeg niet tippen aan Oema Soso. Dat waren dames die op kerels leken. Van boven tot beneden heel gespierd. Een van de wedstrijden staat me nog goed bij. Ik stond stijf van de zenuwen en uitgerekend in die wedstrijd hielden we het heel lang vol. Het bleef lang 0-0, maar ineens sloeg de vermoeidheid toe en scoorden zij 1-0. Uiteindelijk werd het een slacht ing, 7-0 denk ik. De vernedering duurde eindeloos. Kort daarna ben ik gaan vol leyballen. Dat heb ik jarenlang gedaan, op een behoorlijk niveau. Competitie en één of twee maal in de week trainen. Toen ik in 1987 naar Nederland ging, ben ik ook hier blijven volleyballen. Ik heb competitie gespeeld totdat ik in 2002 in de Tweede Kamer kwam. Voor mij is het leuke van sport dat je steeds maar weer nieuwe mensen leert kennen. Dat is voor mij altijd de belangrijkste beweegreden geweest om sport te be drijven. Nu heb ik er geen tijd meer voor, maar ik mis het wel.' Die drive, om ook met volleybal heel fanatiek te trainen en spelen, is dat wat u van uw vader hebt meegekregen? 'Ik denk het wel. Het klinkt raar, want ik weet eigenlijk niet precies waar die gedrevenheid vandaan komt. Mijn vader was inderdaad heel gedreven. Ongetwijfeld zal er iets door de genen zijn gestroomd, want anders zou ik mijn eigen gedrevenheid ook niet kun nen verklaren. Als ik nu naar bijvoor beeld een badmintonwedstrijd kijk, die per ongeluk spannend wordt, dan blijf ik kijken. Met enige jaloezie heb ik vroeger heel veel herenvolleybalwed strijden gezien, omdat ze zo hard kon den smashen. Vroeger trainde ik ook graag met jongens, want zo heb ik ooit geleerd hoe de sprongservice moest worden uitgevoerd. In een dameswed strijd probeerde ik dat toen ook een keer uit, waarop ik weg werd gestuurd. De sprongservice verstoorde de training, omdat alle meiden ook massaal gingen meedoen en niet meer naar de instruc ties luisterden. De trainer had geen keuze, hij moest wel, anders zou niet hij maar ik het slechte voorbeeld zijn.' In hoeverre volgt u nu de Nederlandse voetbal competitie? 'Ajax is mijn club, dat is altijd zo ge weest. Ik volg het voetbal de laatste tijd minder intensief. Ik ben van de generatie die op het puntje van de stoel heeft gezeten toen Nederland in 1988 de Europese titel veroverde. Alle top pers van toen zijn ongeveer van mijn eigen leeftijd. Afgelopen zomer mocht ik tijdens het Amsterdam Tournament mijn collega Hester Maij vervangen, dat vond ik hartstikke leuk. Ik was de Amsterdamse gastvrouw en heel even stond voetbal toen weer een weekend centraal in mijn leven. Dan komen al die verhalen van vroeger weer naar boven. Enig! Als ik naar voetbal kijk, doe ik dat overigens op een teamover- stijgende manier. Ik ben eigenlijk hele maal niet met de eindstand bezig, maar wil graag mooie acties zien en fraaie combinaties.' Economische impulsen Als wethouder economische zaken is Griffith verantwoordelijk voor de zoge naamde deelnemingen. Griffith: 'Wij hebben zeggenschap over de directe omgeving van de ArenA. Zodoende heb ik gesprekken met de top van Ajax en de Amsterdam ArenA, maar dat beschouw ik als zuiver zakelijk. Amsterdam bezit certificaten in het stadion en mijn taak als wethouder is het om alle bijhorende impulsen, dus ook met betrekking tot de omgeving in Zuidoost, te bewaken en controleren. Ik ben ook op de open 50 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 50