Jong Ajax 4-3. 'Ik kan de jongens niks verwijten, zij hebben er alles aan gedaan. Jong Ajax heeft geknokt tot het erbij neerviel. Maar dat we de komende weken een aantal jongens moeten missen, daar kan ik slecht tegen.' Runner-up AZ Niet alleen de trainer kon er slecht tegen, ook het team zelf beviel het die eerste wedstrijd na het Utrecht-debacle slecht. Jong Ajax verloor namelijk met 4-2 van runner-up Jong AZ. John van den Brom kon beschikken over een aantal spelers uit de A-selectie: Hans Vonk, Juanfran, Ryan Babel, Angelos Charisteas en Nourdin Boukhari. AZ stelde eenzelfde aantal spelers uit het eerste elftal op. Theo Zwarthoed, Michael Buskermolen, Haris Medunjanin, Danny Koevermans, Tarik Sektioui, Stijn Schaars en oud- Ajacied Pius Ikedia kwamen het team van coach Jan Nederburgh versterken. Binnen tien minuten waren Poepon, Boukhari en Charisteas al dicht bij het doel van Zwarthoed geweest. Schilder had binnen dat tijdbestek de beste kans, maar de aanvoerder van de Beloften schoot op de Alkmaarse keeper. Halverwege de eerste helft be woog Juanfran hemel en aarde voor een penalty, maar de Spanjaard kreeg die niet toegewezen. Na een prachtige diepe bal van Boukhari was de links back het zestienmetergebied ingelopen, waar hij naar de grond werd gehaald. Scheidsrechter Slager zag echter geen overtreding in het voorval en liet door spelen. Tien minuten voor rust lukte het de thuisploeg dan toch de verdediging van AZ te passeren. Vonk hervatte het spel snel na een AZ-aanval, gaf de bal mee aan Babel die aan de overkant het strafschopgebied in snelde. De linksbui ten gaf goed voor zodat Charisteas al leen maar hoefde binnen te tikken: 1-0. AZ kwam vlak voor rust langszij. Vonk redde in eerste instantie op een, door de Ajacieden omstreden, vrije trap, maar hij had de bal niet klemvast en de terug- stuiterende bal kwam voor de voeten van Koevermans, 1-1. Hoewel Ajax in de rust dacht de wedstrijd in de tweede helft naar zich toe te kunnen trekken, bracht het team er niets meer van terecht. Na een uur spelen had AZ de marge op twee gebracht, 1-3. Charisteas maakte met het hoofd de aansluitingstreffer, maar vlak voor tijd moest Vonk voor de vierde keer de bal uit het net vissen. 'Ik ben verschrikkelijk teleurgesteld,' liet Van den Brom weten. 'We verwacht ten een leuke wedstrijd, maar de tweede helft was ronduit dramatisch.' Geweldige entourage Jong Ajax liet in de volgende compe titiewedstrijd wél weer zien goed te kunnen voetballen. Voor bijna negen Juanfran ontmoet oud-Ajacied Pius Ikedia tijdens de wedstrijd regelmatig. Jerghinio Schadewsing loopt achter de feiten aan. tienduizend toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion scoorde Ryan Babel voor rust en stelde Javier Martina in de laatste minuut de overwinning veilig. De trainer van de Amsterdamse Beloften had dit keer de beschikking over de A-selectiespelers Ryan Babel, Nourdin Boukhari en Robbert Schilder. Emmanuel Boakye en Michael Timisela, die een dag eerder tegen RBC debuteerde in het eerste, moest hij afstaan aan collega Danny Blind. Daardoor riep hij Dustin Huisman van Ajax zaterdag op. 'Dustin heeft het super gedaan, speelde bijna foutloos,' sprak Van den Brom lovend. De Ajacieden voelden zich uitstekend in de geweldige entourage. Na een half uur bereikte Murat Yildirim Babel, die de bal hard onder de keeper van Heerenveen door schoot. De Amsterdamse defen sie gaf bijna geen kansen weg aan de thuisploeg. Wel waren de Friezen af en toe gevaarlijk uit standaardsituaties als corners en vrije trappen. In de rust bleef Nourdin Boukhari achter in de kleed kamer; hij werd vervangen door Rydell Poepon. Het was deze jonge invaller die Ajax' tweede treffer voorbereidde. Na een goede individuele actie kwam hij oog in oog te staan met de Friese doel man. Poepon gaf de bal mee aan Javier Martina, die zo de 2-0 kon binnenlopen. 'Heerenveen is altijd een lastige ploeg om tegen te spelen. We hebben van daag echter verdiend gewonnen. Ook in de tweede helft hadden wij de betere kansen. Als je in aanmerking neemt dat we het duel eindigden met vijf junioren, dan moet ik het team complimenteren. We hebben echt als team gespeeld,' aldus de trotse trainer. maart 2006 39

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 39