Jong Ajax blijft wisselvallig Fraaie zeges werden in de afgelopen periode afgewisseld door vervelende verliespartijen. Van Vitesse en SC Heerenveen won Ajax knap, maar tegen AZ en Utrecht bleef de prestatie opnieuw achter bij de verwachtingen. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Aanvoerder Robbert Schilder baant zich een weg door de Vitesse- defensie. E ind januari ontving Jong Ajax Jong Vitesse, de opponent waartegen in Arnhem een ontluisterende 7-1 nederlaag I was geleden. De motivatie om er iets moois van te maken, was dus in elk geval aanwezig. Die gedrevenheid konden de mannen van trainer John van den Brom op eigen veld omzetten in daden. Jong Ajax trad op het tweede kunst grasveld van de Toekomst aan met een zeer aanvallend ingestelde ploeg. Nourdin Boukhari, Ryan Babel, Urby Emanuelson, Hans Vonk en Robbert Schilder deden voor de gelegenheid mee met het Beloftenteam. Boukhari speelde links op het middenveld, met de eveneens aanvallend ingestelde Rachid Tiberkanine aan de andere zijde van het veld. Op het shirt met num mer tien stond een opvallende naam: Edgar Manucharyan. De Armeniër trainde al enige tijd met het tweede elftal mee om sterker te worden. Tegen Jong Vitesse kon hij voor het eerst sinds FC Utrecht - Ajax vorig jaar novem ber weer meedoen. Helaas duurde zijn optreden niet lang. Nadat hij Jong Ajax op een 2-0 voorsprong had gezet - Ryan Babel had de score geopend - moest de onfortuinlijke doelpuntenmaker het veld alweer verlaten met een bovenbeen blessure. Voor rust tilde Javier Martina de stand naar 3-0. De supporters die nog genoten van een warme drank in de kantine en niet stipt op tijd bui ten waren, misten het vierde doelpunt. Van de Top werd voor de tweede keer door Babel gepasseerd, 4-0. Nog geen vijf minuten later haalde Yildirim verwoestend uit na een mooie actie: 5-0. Na de goal zakte Ajax wat terug en Vitesse kwam iets meer aan voet ballen toe. Vonk moest een paar keer handelend optreden en kreeg een keer het nakijken. Fred Benson wist de uitgelopen keeper een kwartier voor tijd te passeren, 5-1. 'Vooral de eerste helft was erg goed en leuk om te zien,' sprak John van den Brom na afloop. 'Er waren goede combinaties, het posi tiespel was goed. Ik hoop dat we deze lijn kunnen doorzetten, we zijn in ieder geval goed bezig.' Bizarre ontmoeting Maar twee weken later viste Jong Ajax achter het net in een bizarre ontmoeting in Utrecht. Met in totaal drie rode en acht gele kaarten drukte de arbiter een wel erg zwaar stempel op die wedstrijd. Namens Jong Ajax werden Rachid Tiberkanine en Murat Yildirim voortijdig naar de kleedkamer gestuurd. Lichtpunten bij Ajax waren de optredens van Rydell Poepoen en Vurnon Anita. Anita, op papier nog een B-junior, verving op het laatste moment Milano Koenders, die tijdens de warming- up geblesseerd uitviel. Op het matig bespeelbare veld van sportcomplex Zoudenbalch kwamen de Ajacieden na ruim twintig minuten spelen met 1-0 achter. Nauwelijks een minuut later was de stand alweer gelijk. Uit een vrije trap belandde de bal bij Nourdin Boukhari. De linkspoot mocht oprukken tot de keeper van Jong FC Utrecht, waarna de bal onder de goalie door in het doel verdween: 1-1. Een botsing met een tegenstander leverde Rachid Tiberkanine rood op. Met tien man slaagde Jong Ajax er toch in een voorsprong te ne men. Robbert Schilder schoot uit een vrije trap schitterend in de kruising (1-2). Na de pauze schakelden de Amster dammers noodgedwongen over op een 4-3-2-opstelling. Poepon was de tweede helft de vervanger van Javier Martina. Poepon, een A-junior, vormde een prima aanvalskoppel met Ryan Babel. De curieuze strafschop en de tweede rode kaart die Ajax twee minuten na de rust moest incasseren, dreven de Amsterdammers opnieuw tot wan hoop. Murat Yildirim zou de bal in het eigen strafschopgebied met de hand hebben tegengehouden. De afdruk van de bal op Yildirims Ajax-shirt vertelde een heel ander verhaal. Van den Brom: 'Die afdruk stond midden op zijn borst!' De Utrechters, getraind door oud-Ajacied John van Loen, wisten wel raad met het buitenkansje vanaf elf meter: 2-2. Uit een scrimmage waren het luttele minuten later de Utrechters die doel man Henrik Moisander opnieuw wisten te kloppen, 3-2. Niet veel later werd ook een Utrechter 'verrassend' met rood weggestuurd. Kort voordat de thuis ploeg de wedstrijd met een vierde tref fer besliste, werd een Ajax-treffer nog op raadselachtige gronden afgekeurd. Op de valreep etaleerde Schilder .zijn traptechniek nogmaals. Met een fraaie stift bepaalde de Ajacied de eindstand op 38 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 38