I Jong Ajax en scoorde aan de lopende band. Mijn vader zag dat ook en hij dacht meteen: dat kan wel wat worden met die Javier. Hij gaf me vanaf het begin veel aandacht en advies en ging elke wedstrijd met me mee. Nog steeds is mijn vader voor mij een heel belangrijke raadgever.' Via de Amsterdamse selectie belandde Martina op zijn vijftiende bij FC Omni- world. 'In de selectie speelden een hoop jongens van Omniworld. Toen hun trainer een keer kwam kijken, vroeg hij meteen of ik ook geïnteresseerd was. Dat was ik zeker, want bij Omniworld kon ik tegen de jeugd van betaald- voetbalclubs spelen. Helaas brak ik tij dens een training mijn enkel, net op het moment dat er een uitnodiging van FC Utrecht in de bus lag. Die aanbieding ging dus aan mijn neus voorbij. Dat was balen natuurlijk. Ik wilde sowieso niet meer bij Omniworld blijven, omdat ik het gevoel had dat ik stil bleef staan in mijn ontwikkeling. Ik besloot om de overstap te maken naar Amstelveen Heemraad, om daar nog een keer alles te geven.' In Amstelveen draaide de Antilliaanse Nederlander een topseizoen en al vrij snel kwam Ajax om de hoek kijken. 'We speelden met de BI een wed strijd tegen de B2 van Ajax. Ik wilde me heel graag bewijzen en dat lukte. We wonnen en ik scoorde drie keer. Kort daarna was ik op de Playstation aan het spelen met de zoon van de trainer van Amstelveen. Plotseling belde Blind. Of ik stage wilde lopen bij Ajax. Ik sprong een gat in de lucht. Met de BI van Ajax speelde ik toernooien in Frankrijk en Italië. In Frankrijk werd ik topscorer. Daarna hoorde ik dat ik mocht blijven. Te gek natuurlijk.' Nieuwe positie Het vorige seizoen speelde Martina in de Al, de eerste helft onder Danny Blind. 'Het was een lekker jaar. In het begin moest ik nog laten zien dat ik het niveau aankon en heb ik een paar keer in de A2 gespeeld. Maar vooral op de trai ning heb ik keihard gewerkt. Dat heeft meneer Blind ook gezien en hij heeft me een basisplaats gegeven als linksbuiten. Een nieuwe positie voor mij, maar ik heb me als buitenspeler goed ontwik keld. Op de voorzetten met links moet ik blijven trainen. Mijn wapens zijn mijn snelheid en mijn acties. Bij Amstelveen 1' was ik nog topscorer, maar nu scoor ik niet zo vaak meer. Dat hoor ik wel van mijn vrienden: komen we een keer kijken en dan scoor je niet. Maar zelf vind ik het ook leuk om te proberen mijn mannetje gek te spelen en zoveel mogelijk assists te geven.' De huidige voetbaljaargang bij Jong Ajax begon voor Martina met een valse start, omdat hij in de zomer last had van een liesbreuk. Hij was op tijd genezen, maar nog niet helemaal fit. 'Ik was vrij snel moe, dus af en toe speelde ik nog mee met de Al. Daarna ging het lang zamerhand steeds beter en ben ik een vaste waarde geworden in het tweede. Met Jong Ajax als team gaat het niet zo goed, nee. Iedereen vraagt zich af hoe dat komt en niemand weet het antwoord. Ik denk zelf dat het onder andere te maken heeft met de vele wisselingen in het team, veel spelers van het eerste die meespelen bijvoorbeeld. Dat leidt tot wisselvalligheid in ons spel. Voor mij betekent het inderdaad dat ik meer moet meeverdedigen, omdat we niet zo dominant spelen als normaal. Dat is wel even wennen, ja. Natuurlijk is het nog mogelijk om hogerop te komen. Als we er met zijn al len tegenaan gaan en zorgen dat we meer wedstrijden winnen, kunnen we zeker een sprongetje maken.' Martina's doel voor de komende tijd is om zich elke wedstrijd in de kijker te spelen. 'Ik hoop dat ik dan weer een kans krijg in de A-selectie. Bij Oranje onder negentien zie ik ook steeds meer jongens die in het eerste spelen van hun club. Dat is voor mij zeker een stimulans. Mijn droomcarrière brengt me uitein delijk bij een topclub in Engeland of Spanje. Maar natuurlijk wil ik eerst met Ajax zo goed mogelijk presteren. Het zou prachtig zijn om een keer ver te komen in de Champions League.'

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 37