Het debuut van Piet Ouderland De eerste! NATOP Spartaan De Vries is de Ajacieden (met Sparta-kousen!) Pronk, Ouderland en Smit te snel af en scoort 2-0 (12 mei 1963). 12 mei 1963: Ajax verliest op het Kasteel met 2-1 van Sparta. Van Miert scoort het eerste Rotterdamse doelpunt. Vanaf links: Pronk, Smit, De Vries, Ouderland, Van Miert en doelman Hoogerman. weg. Ik was schijnbaar te oud, eenender tig. Ben ik bij Zaanstreek gaan spelen. Ik heb nog zeker vijf jaar gevoetbald, het eerste jaar van AZ '67 meegemaakt. Maakte tegen De Volewijckers de win nende goal waardoor we naar de eredi visie promoveerden. 'Het eerste seizoen nadat ik weg was bij Ajax, degradeerden ze bijna. Kwam in belangrijke mate omdat ze geen ver dediger op links hadden staan. Een jongen uit het vierde, speelde daar: Kees Ruiter. Heel fijne jongen, maar hij kon niet mee. Buckingham, die voor dat seizoen was teruggekomen, heeft me nog gevraagd waarom ik vertrokken was. "Dan moet je bij het bestuur zijn, Vic," antwoordde ik.' Wat blijft zijn herinneringen, veel herin neringen. En de wetenschap van een unieke sportcarrière. 'Bij OWO heb ik ook nog gehonkbald. Tegen Ajax bijvoorbeeld. Ik speelde meestal in het tweede honkbalteam van OWO, want ik trainde niet. Af en toe deed ik in het eerste mee. We zijn nog kampioen van Nederland geworden. Bij mijn weten zijn er meer Nederlanders geweest die in twee takken van sport het nationale Piet Ouderland (rechts) schiet in in 11 ui utt i ei*- het Olympisch Stadion tijdens Ajax elftal hebben gehaald: Henk Scht|venaar, Dws op maart ,964 (1.1)in de Cor Wilders en Joop Odenthal waren handen van Jan Jongbloed, allemaal voetbal- én honkbalinterna tional. Ik ben de enige geweest die basket- bal- én voetbalinternational is geweest. En er is volgens mij niemand geweest die in drie takken van sport kampioen van Nederland is geweest. Dat denk ik niet.' 28 augustus 1955 NO AD - AJAX 1-2 (0-2) Scheidsrechter: Erich Toeschouwers: 4.500 Scoreverloop: 1. Van der Kuil 0-1 27. Den Edel 0-2 72. Mooij 1-2 NOAD: De Rooy; Loose, De Bruin; Walhout, Rombout, Ebbing; Mooij, Moller, Meijer, Van Leeuwen, Louer Ajax: Pieters Graafland; Van Mourik, Geelhuizen; Bakker, Bijker, Van Dijk; Winter, Ouderland (25. Den Edel), Michels, Van der Kuil, Brokx bron Evert Vermeer akV-'AVf1 maart 2006 33

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 33