SC Heerenveen - Ajax 0-3 Feyenoord - Ajax 3-2 9 x Ajax 1 fotografie Louis van de Vuurst Terwijl de Friese storm in de kwartfinale van de Gatorade Cup nog volop raasde, profiteerde Mauro Rosales van een verdedigende blunder van de Heerenveen-defensie. Dat was eigenlijk de wereld op z'n kop, maar in het vervolg van het duel bleek het bepalend. In het door balverlies overheerste duel liep Ajax in de slotfase uit naar 0-3 dankzij de eerste goal van Klaas Jan Huntelaar in Amsterdamse dienst en een treffer van Urby Emanuelson. Mauro Rosales knuffelt Markus Rosenberg. Ajax was historisch gezien vaker de baas over Feyenoord in de Kuip dan andersom. Maar na de editie 2006 staan de clubs in balans en won Feyenoord net als Ajax zeventien keer in Rotterdam. Nicky Hofs zette Feyenoord op voorsprong nadat de grensrechter had verzuimd assistgever Salomon Kalou terug te vlaggen wegens buitenspel. Markus Rosenberg bracht zijn club direct weer langszij. Maar kort voor rust ging het opbouwend mis en Feyenoord schoot er als een razende uit. Romeo Castelen tikte de 2-1 binnen. Een even slecht moment was de 3-1, net na rust. Ditmaal was het Dirk Kuyt zelf die voor de marge zorgde. Ajax was de onderliggende partij en alleen door de treffer van Klaas Jan Huntelaar in de slotfase en het gemis aan efficiëntie van Feyenoord bij die voorsprong, kreeg de stand een dragelijker aanzien, 3-2. Ajax in nood. Zdenek Grygera en Dirk Kuyt nemen in hun duel Thomas Vermaelen in de mangel. Ajax won dankzij een prachtige kopbal van Markus Rosenberg net na rust met 1-0 van Willem II. Bij de Tilburgers gaat het dit jaar bedroevend slecht met een ontslagen trainer (Robert Maaskant) en een zeventiende plaats als gevolg. Toch kregen de Tricolores de beste kans van de wedstrijd, maar Anouar Hadouir maaide over de bal heen. In een matige vertoning wist Ajax de voorsprong die het tien minuten na rust nam wel te verdedigen, waarna de Amsterdammers met stip twee plaatsen stegen op de ranglijst. Samen met SC Heerenveen wordt de vijfde plaats gedeeld. Hedwiges Maduro schermt de bal fraai af voor zijn opponent. maart 2006 27

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 27