De Klassieker Het herstel manumod 223 Sneijder baalt. Hij ziet de Wesley Sneijder op tafel in de fysioruimte. Sneijder haalt uit. Na alle mediaverplichtingen restte er nog één training in de aanloop naar Feyenoord. Sneijder voelde zich uitstekend. 'Tegen Feyenoord begon ik goed. Ik was zeer gedreven en zat bij elke bal. Op een gegeven moment, opnieuw na ongeveer een uur, uitte de vermoeidheid zich in het opstijven van de hamstring. Toen ben ik eruit gestapt, voordat het helemaal fout zou gaan.' Het stond op dat moment al 1-3 voor Feyenoord. 'Vooral het eerste doelpunt van Feyenoord kwam aan als een mokerslag. Feyenoord - Ajax is een wedstrijd op zich. Een wedstrijd ook die je altijd wilt spelen, alleen niet ten koste van lichamelijk klachten. En het is een duel waarbij je van tevoren bedenkt dat het waarschijnlijk is dat de ploeg die het eerste scoort, de wedstrijd ook wint. Als Feyenoord dan scoort, zakt alle grond even onder je voeten weg. Natuurlijk speelde de wedstrijd van vorig jaar in mijn achterhoofd toen we een 2-1 achterstand ombogen in een 3-2 overwinning. Maar de kans dat dat weer zou lukken, was heel klein. Ik vind de zege van Feyenoord achteraf wel terecht. Zeker op basis van de tweede helft.' Sneijder raakte tegen Feyenoord dus opnieuw geblesseerd aan zijn hamstrings. Speler en trainer trokken daaruit hun conclusies. 'Wesley moet beter de tijd nemen om te herstellen. Hij moet het normale traject volgen om die hele spiergroep op niveau te brengen. Het heeft geen zin er steeds in en vervolgens weer uit te gaan,' sprak Blind na de Klassieker. Sneijder: 'Dat wil ik ook helemaal niet. Ik wil negentig minuten kun nen spelen. Ik vind ook dat ik de kwaliteiten heb om in de slotfase een wedstrijd te beslissen, maar dan moet ik natuurlijk wel nog in het veld staan. Na Feyenoord hebben we echt gezegd "nu stappen we eruit" en sindsdien leg ik me volledig toe op het herstellen. Ik train veel, ook veel in het krachthonk. Leuk is anders ja. Maar er komen nog belangrijke zaken aan. Ik wil er staan in de play-offs en het WK in de zomer komt eraan. Dat wil je als voetballer voor geen goud missen. Ik word nog niet zenuwachtig door deze hamstringklachten. Ik wil volledig fit worden, zoals voor de blessure en daarom speelde ik niet tegen Internazionale.' De eerste wedstrijd die Sneijder toe moest kijken was thuis tegen Willem II. 'Dat is zo'n rotmoment als je van de tribune moet toe kijken. Je wilt spelen, zeker voor het thuispubliek. Dan is het heel pijnlijk als dat niet kan. Dat steekt.' maart 2006 1 9

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 19