Sneijder, de interviewer Na de uitlooptraining was Sneijder nog lang niet klaar. Drie dagen later stond Feyenoord - Ajax immers op het programma, een duel dat altijd een enorme drukte teweegbrengt. Radio, televisie, krantenjournalisten; iedereen wilde Sneijder aan het woord laten. 'Het is op persdagen meestal wel heftig. Dat hoort erbij. Ik vind wel dat als je er een keer echt geen zin in hebt, je zo professioneel moet zijn om "nee" te zeggen. Het is belangrijk om niet altijd en overal "ja" tegen te zeggen. Als je gebles seerd bent bijvoorbeeld, dan ben je bezig op een heel ander vlak, dan moet je niet voor de camera gaan staan.' Maar voor de Klassieker ontkwam hij er natuurlijk niet aan. Een batterij camera's had zich rond de Utrechter opgesteld om zijn mening over van alles en nog wat te horen. Ook voormalig voetballer Frank Kramer interviewde Sneijder voor het pro gramma 'Top 24 van Europa'. 'Het is weer eens iets anders als Frank Kramer je interviewt. Als een verslaggever niet heeft gevoetbald, merk je dat aan de vragen. Diegene zal niet in details treden. Frank Kramer weet als oud-voetballer wat wij kunnen ver wachten in de Kuip en stelt gedetailleerde vragen.' Na de lunch gaf RTVNH Sneijder een heel andere rol, die van interviewer. 'We hadden allebei een afspraak voor RTV Noord-Holland en stonden voor de camera. Toen zei de verslaggever "doe het maar zelf" en ben ik Grygera gaan interviewen. Het ging wel een beetje de mist in, want we hadden als voorspelling 3-2 voor Ajax. Dat werd het voor Feyenoord.' Was de 21-jarige soms al bezig met het leven na het actieve voetbal? 'Nee, zeker niet! Er schuilt in mij geen verslaggever hoor. Ik vond het grappig om een keer te doen, maar het is niets voor mij om daar na mijn voetbalcarrière in verder te gaan.' In alle ernst blikt Sneijder richting toekomst. 18 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 18