De week van Wesley Sneijder De eerste week van februari was voor Wesley Sneijder een ietwat vervelende week. Ajax won weliswaar, met Sneijder in de basis, van Heerenveen, maar het competitieduel tegen Feyenoord werd verloren. Bovendien viel de middenvelder zelf weer uit met een hamstringblessure. Daarmee brak de tijd aan om helemaal goed te herstellen. En dat valt een prof uiteraard zwaar. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Klaar voor Heerenveen 'In de kwartfinale van het toernooi om de Gatorade Cup kan Ajax weer beschikken over Wesley Sneijder,' juichte de officiële Ajax-website op woensdag 1 februari. De middenvelder lijkt voldoende hersteld van de hamstringblessure die hij anderhalve week geleden opliep in het competitieduel met FC Twente. 'Al kun je dat altijd pas achteraf vaststellen. Je weet niet hoe Wesley reageert op negentig minuten onder alle weerstanden die je maar kunt bedenken,' zei trainer Danny Blind op de persconferentie voor de bekerwedstrijd. 'Ik had zelf ook het gevoel dat ik er helemaal klaar voor was,' wist Sneijder zelf. 'Maar dat is het vreemde en onberekenbare met een ham stringblessure. Die moet echt honderd procent gene zen en je weet pas in de wedstrijd of dat zo is.' Bij de laatste vier Sneijder stond een dag later inderdaad aan de aftrap van het bekerduel. 'Tijdens de wedstrijd had ik geen enkel probleem, ik voelde mij goed. Het was niet van tevoren afgesproken dat ik eerder uit het veld zou gaan. Na een dik uur en een 1-0 voor sprong zag het er voor ons goed uit. Uit voorzorg haalde de trainer mij toen van het veld, want zondag stond het duel tegen Feyenoord op het programma.' Na de moeizame 0-3 overwin ning zei Blind: 'Sneijder was vaak de vrije man. Daar hadden we meer mee moeten doen.' In die woorden kon de middenvelder zich volledig vinden. 'Ik creëerde vaak de vrije ruimte, maar werd niet goed gevonden. Vooral vanaf de rechterkant ging het spel te langzaam. Ik probeerde te coachen en hoopte dat iemand mij zou zien, maar de bal kwam niet vaak genoeg.' Ajax won desalniettemin met ruime cijfers. 'In het begin hadden we wat mazzel en met wat geluk maakten we de 1-0. We won nen met 3-0. Dat klinkt overtuigend, maar dat was het niet.' Goed nieuws kwam er na de wedstrijd ook toen Klaas Jan Huntelaar bij de loting voor de halve finales niet het sterke AZ of PSV, maar Roda JC aan Ajax koppelde. Al sprak Grygera ooit - na de loting voor de WK play-offs - de legendarische woorden 'Als je bij de loting juicht, heb je al verloren'. 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 16