Aron Winter adviseert Ajax zich niet te veel aan te passen De aftrap Aran Winter: 'Ajax moet van acquit de strijd aangaan.' Ging jouw hart sneller kloppen na het vernemen van de loting voor de achtste finale van de Champions League, Ajax - Internazionale? 'Tuurlijk. Het zijn toch twee clubs waar ik mooie tijden heb meege maakt. Het is dan altijd bijzonder als die tegen elkaar spelen. Ik had het eigenlijk niet verwacht dat ze tegen elkaar zouden spelen. Het was natuurlijk een vrije loting, al kon je niet tegen de club uit je poule loten. Je hoopt altijd op een spraakma kende loting tegen een goede ploeg. De eerste gedachte van mij was dat het een mooie wedstrijd zou kunnen worden. Wel een zware wedstrijd.' Volg je Inter nog op de voet? 'Ja, ik volg ze wel. Ik ken nog veel mensen bij de club. Jongens met wie ik heb gespeeld, vervullen nu belangrijke functies daar. Ik kom er niet zoveel meer, omdat ik het druk heb met Jong Ajax, Ajax 1 en het Olympisch elftal. Maar ik zie veel beelden, dankzij de digitale televi sie. Inter maakt momenteel een heel goede periode door. Ze hebben een goede verdediging staan, en sterke spitsen. De groep is in balans. De gevaarlijkste man van Inter vind ik Adriano. Hij heeft zoveel kwali teiten en scoort gemakkelijk. Hij is echter niet de enige speler op wie gelet moet worden. Inter heeft veel goede voetballers.' Hoe wordt in Italië in het algemeen en bij Inter in het bijzonder tegen Ajax aange keken? En hoe kijkt men daar naar het Nederlandse voetbal? 'Ik denk dat er bij Inter positief is gereageerd op de loting tegen Ajax. Ajax is een grote club in Europa, die in staat is altijd met veel jonge Zes seizoenen speelde hij in de Italiaanse competitie. Met recht mag Aron Winter dan een expert worden genoemd. De helft van die tijd was Lazio Roma zijn thuishaven, de andere helft was hij een van de speler van Internazionale. Met de laatste club won hij één grote Europese prijs, de UEFA Cup in 1998. tekst Monique Janse Adriano is Inters Braziliaanse superspits; Urby Emanuelson behoorde in de eerste ontmoeting tot de betere spelers aan Ajax-kant. Zijn voorzet resulteerde in de 2-0 door Mauro Rosales. spelers te voetballen en met een jong team goed te presteren. In Italië vin den ze het Nederlandse voetbal in zijn geheel goed. Ze zien ook dat onze clubs het goed doen en het de Italiaanse clubs flink moeilijk kunnen maken. Ze zien dat er veel potentie zit in het Nederlandse voet bal.' Heb jij met Inter tegen Nederlandse clubs gespeeld? 'Ik heb met Inter ook tegen Neder landse clubs gespeeld. Dat vond ik altijd mooie wedstrijden. Voor mij was het fijn om terug te zijn in Nederland. Ik werd ook altijd goed ontvangen. In de wedstrijden had ik het moeilijk, want ik wilde me laten zien. De mensen verwachten ook veel van je en dat zorgt voor nog meer druk. Maar als ik dat van me af kon zetten, ging het prima.' Hoe belangrijk is de Europese competitie voor Inter? 'In Italië is voor grote clubs het deel nemen aan de Champions League heel belangrijk. Maar de Scudetto, het Italiaans kampioenschap, is het belangrijkste. Als je dat in Italië wint ben je een club met grote kwa liteiten. Daarbij is de Champions League natuurlijk vanwege het geld dat erin is te verdienen, ook zeer interessant.' Zelf heb je deel uitgemaakt van de selec tie van Ajax die tegen Inter speelde op 25 september 2002. Wat weet je nog van dat duel? 'Ik weet nog dat we die wedstrijd met 1-0 verloren. Ook een late goal, meen ik. Toch kregen we veel kan sen en we domineerden een groot gedeelte van het duel. Dat is direct het gevaar van Italiaanse ploegen. Het lijkt niet altijd mooi, maar het is zo effectief. Ook de dode spelmo menten zijn bij hen altijd gevaarlijk.' Was het een voordeel dat Ajax eerst thuis speelde? 'Nee, ik denk dat Inter in het voordeel was doordat ze eerst uit speelden. Zelf had ik er altijd een voorkeur voor om eerst uit te spelen en pas het laatste duel thuis.' Denk je dat Ajax kans heeft om de kwart finale te halen? 'Het zal moeilijk worden. Ik schat de kans dat Ajax doorkomt op vijf tig procent. Je moet niet vergeten dat Ajax een moeilijke fase doormaakt en Inter een heel goede. Toch wil dat niet altijd iets zeggen, want zul ke wedstrijden staan op zich. Ajax moet van het eigen spel uitgaan, zich niet helemaal gaan aanpassen aan de tegenstander. In Italië zijn ze niet gewend tegen ploegen aan te treden die met drie spitsen spelen. Ajax moet zorgen dat er compact wordt gespeeld, zodat er geen grote ruimtes ontstaan, want daar weet Inter wel raad mee. Je moet niet den ken aan het feit dat je de underdog bent. Ajax moet rekening houden met de sterke spelers van Inter. De Italianen hebben aardig wat beweeg lijke spelers zoals Martins, Adriano en een goed middenveld. Maar als Ajax van acquit de strijd erin gooit en de persoonlijke duels weet te winnen, dan moet ik het nog zien!' Tussen de heenwedstrijd en de return zit ten dit keer drie weken omdat AC Milan het San Siro op 8 maart bespeelt en Internazionale daardoor pas op 14 maart tegen Ajax uitkomt. Is dat een voordeel of een nadeel? Dat ligt eraan hoe Ajax zich ontwik keld heeft in de periode tussen de wedstrijden. Het kan een voordeel zijn, maar echt goed is dat niet te zeggen. Ik weet in elk geval wel dat ik die wedstrijd ook ga bekijken in Milaan. Ik ben meestal mee geweest op zulke trips omdat ik veel deed voor ABN AMRO en natuurlijk ook omdat ik heel veel van voetbal houd.' maart 2006 1 5

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 15