Ajax weer onderuit tegen Sprookjesbos Sneijder ontvangt zijn evenbeeld Gift Van Eijden voor Stichting vrienden van de NSG/Special Olympics De aftrap Roodkiepje juicht het uit. Haar Sprookjesbosteam w.ru u*™, Die dekselse sprookjesfiguren zijn er in de Amsterdam ArenA in geslaagd van Ajax te winnen. Twee jaar gele den lukte ze dat op hun eigen ter rein ook al. Maar ondanks het fel meelevende publiek delfde Ajax het onderspit. Dit keer stond de wedstrijd op het programma als onderdeel van de door ABN AMRO gesponsorde Kinderjury 2006. Deze jury beslist welke boeken uit 2005 de beste zijn. Vele kinderen van de jury hadden de weg gevonden naar de Amsterdam ArenA, waar Ajax de strijd aanbond met FC Sprookjesbos. 'We wisten dat we het moeilijk zouden krijgen,' sprak Hedwiges Maduro na afloop schuldbewust. 'FC Sprookjesbos heeft het goed gedaan, met een uitblinkende Grietje. Tsja, bij ons stond het tactisch niet goed dus dat zullen we wel horen op de nabe spreking.' Uit handen van de geestelijk vader heeft Wesley Sneijder het eerste exemplaar in ontvangst genomen van een speelgoed poppetje dat is gemaakt naar zijn beelte nis. Bryan Roy - oud-Ajacied, jeugdtrainer van Ajax D2 en bedenker van de serie miniatuurvoetballers - overhandigde het beeldje aan de middenvelder na afloop van een training in de Amsterdam ArenA. Roy lanceerde vorig jaar al een eerste zaenek Grygera probeert Doornroosje wakker te kussen. Al vindt hij het vast ook niet erg dat er even een opponente minder is. Tijdens het duel viel Doornroosje spontaan in slaap. Zdenek Grygera, Maarten Stekelenburg en zelfs trai ner Danny Blind probeerden hun Midden onder de wedstrijden vallen Doornroosje en haar prins elkaar weer in de armen. Grygera bestaat voor het slaapgrage sprookjesfiguurtje niet meer. tegenstandster wakker te kussen. Zij faalden allen. Pas toen de prins zelf kwam en zijn lippen op de hare drukte, sloeg ze haar ogen weer op. reeks van zestien levensechte voetbal poppetjes, genaamd 3-D Stars. Ze verbeel den beroemde spelers, zoals Roy Makaay, Paolo Maldini, Steven Gerrard en Francesco Totti. Een tweede serie van de vijftien centimeter hoge figuurtjes ligt nu in de winkel. sDaarbij zit ook de versie van Sneijder. Hedwiges Maduro zal volgens de producent binnenkort ook in de serie verkrijgbaar zijn. Oud-directeur Arie van Eijden overhandigde voorafgaande aan het duel Ajax - RBC Roosendaal een cheque aan de heer Wim Duchhart, vertegen woordiger van de Stichting vrienden van de NSG/Special Olympics. Bij zijn afscheid van Ajax als algemeen directeur begin december had Arie van Eijden aangegeven geen cadeaus te willen ontvangen van de genodig den. In plaats daarvan vroeg hij de gasten een gift, bestemd voor voor noemde stichting, over te maken op een speciaal bankrekeningnummer. De oud-directeur hoefde niet lang na te denken over het doel. 'Ik heb de heer Duchhart een paar keer ontmoet en had direct een goed gevoel bij zijn stichting. Ik hoefde dus niet lang na te denken over de bestemming van de giften. En gezien het bedrag denk ik dat de mensen blij waren met mijn ver trek,' grapte Van Eijden. De heer Duchhart was blij verrast over de hoogte van het bedrag. 'Dit is fantastisch, hier kunnen we zoveel goede dingen mee doen aangezien het geld rechtstreeks naar de sporters gaat. Het bedrag zal onder andere worden besteed aan de ontwikkelingen van nieuwe producten, alsmede het ondersteunen van implementatie in het gehele land.' De Stichting vrienden gr1";-" van de NSG/Special I IHF I Olympics is opgericht in i 1998 en ondersteunt de 1 ontwikkelingen van de breedtesport voor kin- A) zjH deren met een verstande- lijke beperking. 15.000,- fotografie Louis van de Vuurst Juanfran heeft zich de trucs van Sprookjesbos snel eigen gemaakt en snelt ervandoor. Arie van Eijden overhandigt Wim Duchhart de cheque. maart 2006 1 3

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 13