op de Toekomst Een roep die geldt De aftrap Frank Rijkaard 'Ik houd van spel met bravoure. Dat flitsende, die filosofie van Ajax dat ze op hun manier willen spelen - daar houd ik van. Maar ik heb niks met schreeuwen dat "we de beste zijn", dat moet je gewoon laten zien.' Sportweek, 24-01-2006 Tomas Galasek 'Het is heel belangrijk voor mij dat ik bij Ajax nog een goed laatste halfjaar speel en dat mijn beslis sing om de club deze zomer te verlaten in alle geledingen wordt geaccepteerd.' Sportweek, 31-01-2006 Markus Rosenberg 'Na bepaalde momenten in een wedstrijd, zoals na de 2-1 van Feyenoord, zijn we volstrekt mach teloos. Lijkt het alsof we verstikken. Alsof iemand ons een mes in het hart steekt. Ik weet niet hoe dat voelt, maar het lijkt me net zo pijnlijk.' Sportweek, 07-02-2006 Jaap Stam 'Je moet mij ook niet zien als een praatpaal die van begin tot eind op vol volume staat. Ik probeer vooral te helpen door te dóén op het veld, het voor touw te nemen.' Voetbal International, 08-02-2006 Jaap Stam 'Net als alle jongens uit de buurt in Kampen was ik vroeger voor Ajax.' Voetbal International, 08-02-2006 Jaap Stam 'Na vijf jaar Italië kijk je verlangend uit naar een busreis naar Kerkrade.' Voetbal International, 08-02-2006 Nigel de Jong 'Of het een haat-liefdeverhouding was met Blind? Ja, misschien wel. Maar ik heb genoeg zelfkritiek, zo moeilijk is het niet om mij scherp te houden. Dat neemt niet weg dat ik mezelf inderdaad wei eens voorbij liep. Dat realiseerde ik me ook. Maar die onrust verlies je alleen maar als je een aan tal wedstrijden achter elkaar op dezelfde positie speelt, als je in een zeker ritme terechtkomt. In een flow.' Sportweek, 14-02-2006 Nigel de Jong 'Het is een droom om als 21 -jarige een WK mee te mogen maken. Dat is het hoogste podium, ieder een wil naar het WK. Dus was het: bij Ajax op de bank blijven zitten en af en toe invallen of me via een basisplaats bij HSV in de kijker van de bonds coach blijven spelen. In dat opzicht is het alleen maar een realistische keuze geweest die ik heb gemaakt.' Sportweek, 14-02-2006 Trainer Robin Pronk instrueert de tientallen talentjes van dit uur. Zal er een type Paul Scholes tussen de jonge spelers schuilen? Dit Ook bij de kleinste deelnemers druipt de wilskracht er soms van af. mannetje ziet er in elk geval vastberaden uit. Een beetje voetballer maakt zijn aanwezigheid natuurlijk wel duidelijk kenbaar. maart 2006 11

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 11