Jongetjes bouwen aan De heren media Maar dit Ajax, beste Danny, en ik schreef het al veel eerder, heeft een paar basisdingetjes nodig. Duidelijkheid, veiligheid, gemoedelijkheid, lef en vuur. Stop het getob, kies vrij en onafhankelijk voor De Onbetwiste Elf van Dirk Franciscus Blind, maak van Rosenberg een nieuwe Bergkamp, geef Klaas- Jan twee fijne vleugels en doe dat grote talent, dat er heus is in de personen van Wiges, ürby en Ryan, een paar routiniers cadeau. Danny, man, de Braun op 3, zonnebankje nemen, even naar de kap per, lekker luchtje op en houd die lach vast. En de opstelling lezen we niet meer voor, de opstelling mag Het Parool, mijn favoriete krant, nu echt nooit meer fout raden. De opstelling, die kunnen wij vanaf nu dromen. Deal Robert Heukels, Sportweek, 24-01-2006 Als een Ajacied liever bij HSV, Sevilla of Borussia Dortmund speelt dan in Amsterdam, dan klopt er iets niet. Ruud Gullit, Sportweek, 07-02-2006 Ik weet niet of het u is opgevallen, fijne Feyenoor- ders, maar het mededogen, het mee-voelen, ja, het mede-LIJDEN van de media met het wel en vooral wee van onze Mokumse vrienden is op zijn minst roerend te noemen. Oh oh oh, wat hebben ze het er moeilijk mee. Op de televisie staan de tranen van de respektievelijke presentatoren hen in de ogen, en ook in de schrijvende pers is de empathie, zo heet dat tegenwoordig, zoek het woord maar op in uw Dikke van Dale, niet van de lucht. Met omfloerste stem zitten de Spaans en de Van Gelders en de Genees voor mikrofoon en kamera goed te praten wat er in Groot Mokum kennelijk al jaren mis is gegaan.' Gerard Cox, Feyenoord Krant, 07-02-2006 Het is makkelijk ruzie krijgen in een gezelschap met AZ-notabelen. Laat de naam Ajax vallen tijdens een discussie en succes is verzekerd. Edwin Struis, Sportweek 21-02-2006 Goed nieuws voor Ajax. Spits Huntelaar scoort altijd tegen Italiaanse verdedigers. Alleen: de laatste (en enige) keer was heel lang geleden, als jeugdige PSV'er. Rob Pietersen, Trouw, 22-02-2006 Huntelaars rap overstemt danslied van Adriano. Willem Vissers, de Volkskrant, 23-02-2006 Aan het WK van komende zomer durft de spits ech ter nog niet te denken. Maar ook bondscoach Marco van Basten weet nu dat Huntelaar op alle niveaus zijn doelpunten meepikt. Erik Oudshoorn, NRC Handelsblad, 23-02-2006 Voor het eerst in ruim anderhalf jaar werd de Arena weer eens voor langere tijd bevangen door euforie. Sjoerd Mossou, Algemeen Dagblad, 23-02-2006 In Drempt, het boerendorp in de Achterhoek waar Klaas-Jan Huntelaar is geboren, bestaat gogme niet. Althans, het woord bestaat er niet. Het verschijnsel bestaat er wel en Huntelaar heeft het. Boerenslimheid heet het daar. Maar omdat Huntelaar zijn boerendorp heeft verlaten en nu bij Ajax speelt, heet zijn bóeren- slimheid in Amsterdam voortaan boerengogme. Jop van Kempen, Het Parool, 23-02-2006 Tijdens de voorjaarsvakantie bouwden weer duizenden jongetjes aan hun grote droom, profvoetballer worden. De eerste stappen zetten zij op de Talentendagen van Ajax die tijdens de Voorjaarsvakantie werden gehouden. fotografie Louis van de Vuurst Bloednerveus, zelfverzekerd of onverschillig. De voetballers in spe lieten alle karaktertrek ken zien. De Talentendagen zijn al jaren traditie bij Ajax. De scouts en Ajax-trainers houden tussen de krioelende kids alle verrichtingen scherp in de gaten. De opvallendste spelertjes verdwijnen in de notitieboekjes. 'De betere spelers worden aangekruist,' aldus Ajax- trainer Robin Pronk. 'Als tien mensen dezelf de speler opmerken, kan je ervan uitgaan dat deze goed is.' Wat dan volgt is een nieuwe invitatie. Binnen veertien dagen worden de beste deelnemers uitgenodigd voor een proeftraining. De beste voetballers uit die groep kunnen vervolgens meetrainen met de leeftijdgenoten bij Ajax. Pronk: 'Dan kan je pas écht goed zien, wat een jongen kan. Alles bij elkaar wordt dus een heel grove schifting gemaakt. Uiteindelijk houd je hooguit twee a drie spelers over.' Met de brief in de hand meldden de kandidaat-Ajacieden zich op de Toekomst. Arnold Mühren wijst een deelnemer aan de Talentendagen de weg. t] 4BN Aliftóo 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 10