Vos preekt de passie Waanzin De aftrap Edmond Claus in actie op een inzet van John Bosman. Wilco van Buuren (4) kijkt toe. Patrick Ladru en Michel Kreek gunnen Oud-gedienden langs de lijn: Piet van der Kuil, elkaar geen centimeter ruimte. Ben Muller en Simon Tahamata. tekst Klaas Vos Het was waanzin! Een sneeuwstorm veegde over het land, vanuit het zuidwesten naar het noordoosten. In de middag in Zeeland begonnen zou de witte plaag het noorden in de avond treffen. Het was aangekondigd. En er was gewaarschuwd. Zowel Rijkswaterstaat als politie adviseerden niet de weg op te gaan, indien niet echt nodig. Maar niets belangrijkers dan voetbal. Dus besloot de KNVB dat wedstrijden zoveel mogelijk door moesten gaan. In het westen was het witte geweld zo heveig dat zelfs de machtige Koning Voetbal het hoofd diep buigen moest. Maar in het noorden en oosten moest het zeker door kunnen gaan. Want daar was 's middags toch nog niets aan de hand?! Dus ging op de een na laatste dag van het oude jaar Heracles - Vitesse door. En moesten wij - dat wil zeggen, moest ons team - naar Heerenveen. Ondanks het feit dat juist als de aftrap zou plaatsvinden het Friese Haagje de volle laag zou krijgen! Het was voorspeld. En het kwam ook zo uit. Erwin Krol heeft niet altijd ongelijk! Waanzin was het. Zeker als je bedenkt dat 20.000 toeschouwers na afloop nog naar huis moesten. Rampen lagen op de loer! Een wonder dat iedereen veilig thuis kwam. De Ajax- bus deed drie uur over de terugreis! Zou ik dit ook schrijven ais we met 4-2 gewonnen hadden in plaats van verloren? De wedstrijd moest doorgaan. Hoe dan ook. Vanwege welk belang? Om Huntelaar een afscheid te gunnen? Vanwege een rigide opvatting over competitieverloop? Om Heerenveen met Huntelaar nog een keer macht te geven tegenover ons? Of omdat men wist dat Ajax op en tegen sneeuw vrijwel altijd het onderspit delft? Want dat laatste is bijkans een gegeven: Ajax en sneeuw vormen geen gelukkige combinatie. Althans in mijn geheugen staan nog scherp twee wedstrijden gegrift die we juist op sneeuw verloren. Welke wat oudere fan herinnert zich niet Ajax - Benfica van 12 februari 1969? In witte maillots gehuld wist ons toch niet misselijke team zich geen raad op het spekgladde veld. We verloren met 1 -3. Na de 0-2 gooide José Torres voor het eerst van zijn leven met een sneeuwbal! Van recenter datum - Danny Blind zal er vrijdag de 30ste zeker aan gedacht hebben - herinner ik me de uitwedstrijd tegen VW op 15 februari 1987. Volop sneeuw en winst voor VW met 3-0. Het excuus is altijd dat ploegen die het van voetbal moeten hebben op slechte velden altijd in het nadeel zijn. Maar bij voetbal hoort toch ook een mentaliteit, van 'indien niet goedschiks, dan kwaadschiks', wil tot winnen, strijdlust, kortom: gif! Heerenveen had dat. Met name Huntelaar, die uiteraard ook voor het laatst wilde laten zien waarom de Friezen van hem hielden en Ajax hem hebben wilde. En daarom hoop ik dat Klaas Jan behalve scorend vermogen, doelpunten dus, nog iets anders toevoegt aan onze selectie. Namelijk gif! Ook dat hebben we hard nodig. Juist wanneer de omstandigheden zodanig zijn dat dat het enige is dat je tot winnaar kan maken. Dus hoop ik dat we aan het eind van het seizoen kunnen zeggen: 'Het is waanzin, maar we hebben weer (de voorronde van) de Champions League gehaald!' Een vermoeide bank: Gerrie Mühren, Keje Molenaar, John Bosman, Hannie Das en Michel Kreek. Rob Witschge bedankt John van den Brom voor de sportie ve tegenstand. 1 Klaas Jan Huntelaar nam afscheid van Heerenveen met een 4-2 overwinning op zijn nieuwe club. februari 2006 9

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 9