Vermoeidheid merkbaar in eerste duel 2006 Zwakke hervatting van onzeker Ajax Ajax compleet Haarlem - Ajax Danny Blind: 'Klaas Jan heeft het laatste anderhalf jaar genoeg wedstrijden gespeeld om te weten waar zijn kwaliteiten liggen. Daar heb ik vanavond echt niet voor nodig' Ajax - NEC Klaas Jan Huntelaar: 'Het was mooi geweest als die kans na een paar seconden erin was gegaan' fotografie Louis van de Vuurst Met Klaas Jan Huntelaar als basiskracht en Robbert Schilder als invaller is het Ajax in de voorbereiding op de tweede seizoensheft niet gelukt van Haarlem te winnen. In het sluitstuk van een kort maar intensief trai ningskamp aan de Noord-Hollandse kust bleken de Amsterdammers niet bij machte de tegenstander uit de eerste divisie op de knieën te dwingen. 'Ik heb er maar één ver klaring voor en dat is dat we de afgelopen dagen zeven keer hard hebben getraind,' aldus Ajax-coach Danny Blind na het doel puntloze gelijkspel. Behalve met een voorgeschiedenis van pit tige trainingsarbeid kreeg Ajax in Haarlem te maken met een opponent die brutaal en attractief voetbalde, tegen de toppen van zijn kunnen bovendien. Haarlem - momen teel twaalfde in de eerste divisie - maakte afgelopen zomer een frisse start, met een nieuwe trainer (Gert Aandewiel) en een grondig gerestaureerde selectie. Onder de relatief onbekende namen bleken woens dagavond nogal wat aangename surprises, zoals de watervlugge en technisch vaardige flankspelers Rodney Cairo en Achmed Ahahaoui. Met name zij zorgden ervoor dat de gevaarlijkste momenten van de avond op het conto van Haarlem waren te schrij ven. Dat Ajax moeite had met de opportu nistische speelwijze van de thuisploeg kwam voor Blind niet als een verrassing. De Ajax-coach had op voorhand zijn oor te luisteren gelegd bij enkele van zijn spelers, 'de jongens die niet zo snel om hun moeder roepen' zoals hij ze later omschreef. 'Als zij al tegen mij zeggen dat ze vermoeid zijn en dat ze de inspanningen van de afge lopen tijd voelen, dan weet ik dat daar geen woord van gelogen is,' aldus Blind, die zijn selectie eerder op de dag nog een stevige strandtraining had voorgeschoteld. In de enige oefenwedstrijd die Ajax tijdens de winterstop speelde, startte Blind met aankoop Klaas Jan Huntelaar en Markus Rosenberg als aanvalsduo en Urby Ema- nuelson als opvallende naam aan de linker kant van het middenveld. Met rugnummer 33 maakte de van Jong Ajax overgehevelde Robbert Schilder in de tweede helft een verdienstelijk officieus debuut in de hoofd macht. Blind: 'Robbert is een jongen die heel goed kan voetballen, hij speelt op gevoel. Normaal ben ik niet zo van het wisselen, maar nu de meeste jongens er doorheen zaten, heb ik Robbert de kans gegeven. Hij moet de komende tijd laten zien waar hij het beste uit de verf komt; centraal achterin of als linkshalf.' Voor de van Heerenveen overgekomen Huntelaar is een rol als diepste spits weg gelegd, met een eventuele tweede centrale aanvaller in zijn rug. Huntelaar was zelf Juanfran heeft sinds begin december alle duels van Ajax gespeeld. redelijk tevreden over zijn eerste minuten in het Ajax-shirt. 'Het is jammer dat we niet hebben gewonnen en we moeten ook beter voetballen dan vanavond, maar daar gaat het nu niet om. Dit was onderdeel van de voorbereiding, de wedstrijd van zondag is wat echt belangrijk is.' Vriendschappelijk Woensdag 11 januari 2006 - Haarlem Stadion, Haarlem - 3.500 Scheidsrechter: Ruud Bossen Haarlem - Ajax 0-0 Haarlem: Erik Heijblok; Houssin Bezzai, Michael van der Kruis (68.Ray Frankel), Robert Jan Ravensbergen (68. iwan Axwijk (68. Ferdinand Katipana); Arnoud van Toor, Hendrik van Beelen (68. Geoffrey Verweij), Arturo ten Heuvel; Rodney Cairo (86. Robin Stolp), Laurens ten Heuvel (82. Patrick Lokken), Achmed Ahahaoui (82. Roel de Graaft) Coach: Gert Aandewiel Niet ingezet: Mike Romer, Farid Moharram, Duane Sinester, Arthur van Metelen Ajax; Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen, Juanfran; Mauro Rosales, Tomas Galasek (68. Olaf Lindenbergh Hedwiges Maduro (46. Nigel de Jong), Urby Emanuelson (68. Robbert Schilder); Klaas Jan Huntelaar (68. Angelos Charisteas), Markus Rosenberg (61Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet; Hans Vonk, Wesley Sneijder, Yannis Anastasiou Markus Rosenberg in duel met Robbie Wielaert. Beide spelers waren één maal doeltreffend. geërgerd aan het bedroevende spelpeil van de Ajacieden. Want na de twaalf eerste minuten vielen er in het vervolg van de partij weinig positieve punten te melden. Ajax kon niet opboksen tegen de Nijmeegse muur en NEC-uitblinker Björn van der Doelen, die overal op het veld de slag won. Blind probeerde nog iets te forceren door Angelos Charisteas bij Rosenberg en Huntelaar te zetten, maar de creativiteit ont brak. 'Dit was een ploeg zonder vertrou wen,' had de trainer, die zijn belangrijke middenvelder Wesley Sneijder vanwege een schorsing node miste, geconstateerd. 'Veel spelers zaten onder hun niveau, ze kwamen afspraken niet na, leden onnodig veel balverlies. Dit was een heel slechte wedstrijd.' Dat gold uiteraard niet voor NEC, dat pas voor de tweede keer in de historie een punt wist te pakken in Amsterdam. Zou het met de korte winterstop te maken hebben gehad dat Ajax in januari zo slecht voor de dag kwam in eigen huis? Was zeven dagen zonder voetbal te weinig om de bikkelharde nederlaag tegen SC Heerenveen van eind december uit het hoofd te krijgen? Feit was in elk geval dat er geen greintje vertrouwen bij de Ajacieden te bespeuren was in de eerste thuiswed strijd van 2006 tegen NEC. Alleen de spitsen Markus Rosenberg en Klaas Jan Huntelaar leken zich enigszins te onttrekken aan het magere spel van hun medespelers. Eredivisie Zondag 15 januari 2006 - Amsterdam ArenA - 44.658 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax-NEC 1-1 (1-1) Scoreverloop: 6. Robbie Wielaert 0-1,12. Markus Rosenberg 1 -1 Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen (39. Nigel de Jong), Juanfran (61Urby Emanuelson); Mauro Rosales, Hedwiges Maduro, Tomés Galasek Nourdin Boukhari (73. Angelos Charisteas); Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Ryan Babel, Olaf Lindenbergh, Javier Martina NEC: Gabor Babos; Robbie Wielaert, Peter Wisgerhof Jonas Olsson, Jeffrey Leiwakabessy; Edgar Barreto (72. JasarTakak), Björn van der Doelen, Said Boutahar (83. David Jones), Tiniho; Romano Denneboom, Andrzej Niedzielan (89. RutgerWorm) Coach: Ron de Groot Niet ingezet: Nicolas Skrever, Patrick Pothuizen, Muslu Nalbantoglu, Guillano Grot Maar beiden hebben hun ploeggenoten heel hard nodig om de wedstrijd te kunnen ombuigen en die waren niet in goeden doen. Bovendien liet ook het publiek zich van zijn slechtste kant zien. Danny Blind sprak na afloop zelfs van 'schandelijk' gedrag van de fans. De toeschouwers hadden het namelijk vanaf de eerste minuut gemunt op Ajacied Nourdin Boukhari en keerden zich massaal tegen de linker middenvelder. 'En dat helpt ook niet,' sprak Danny Blind na afloop teleurgesteld. Het had allemaal zo anders kunnen lopen. Direct na het fluitsignaal stoof Mauro Rosales er op rechts vandoor. Hij gaf strak voor, Rosenberg trok de bal terug en in de vijftiende seconde kopte Huntelaar zijn eerste officiële doelpoging als Ajacied in goede positie net over het doel van Gabor Babos. Nog voor er twee minuten ver streken waren, redde Babos NEC opnieuw. Een vlammend schot van de jarige aan voerder Tomas Galasek werd door de Hongaarse keeper over het doel getikt. Vervolgens was het woord aan NEC, waar interim-coaches Ron de Groot en Wilfried Brookhuis na het onverwachte opstappen van Cees Lok half december nog altijd de technisch eindverantwoording dragen. In de zesde minuut bracht Tininho de bal uit een corner voor en kopte Robbie Wielaert on gehinderd raak, 0-1. Ajax liet zich echter niet zo snel uit het veld slaan en bij de eerste de beste knappe aanval na de tegen- goal was het gelijk. Opnieuw kwam de voorzet van Rosales, Babos kon er onvol doende bij en Rosenberg was alert genoeg om te scoren, 1-1. Eigenlijk had de wedstrijd toen afgefloten mogen worden, want dan was iedereen veel bespaard gebleven. Dan had Vermaelen de wedstrijd niet geblesseerd hoeven te verlaten, dan was Boukhari niet door zijn eigen publiek vernederd en dan hadden de fans zich op hun beurt niet zo februari 2006 77

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 77