Ajax doet prima zaken met uitoverwinning op NAC Vreugde na zes treffers en trotse debutant Ajax compleet NAC Breda - Ajax John Heitinga: 'Als ploeg hebben we inmiddels ook een paar keer de nul gehouden. Dat is nu deze fase vooral erg lekker' FC Eindhoven - Ajax Jeffrey Sarpong: 'Voor mijn shirt weet mijn moeder nog wel een mooie bestemming' fotografie Louis van de Vuurst Net als tegen Vitesse begon Ajax tegen NAC Breda met het spitsenkoppel Angelos Charisteas en Markus Rosenberg. Vanaf de flanken sloten Nigel de Jong en Nourdin Boukhari voortdurend bij. Maar het waren vooral de aanvallende impulsen van Wesley Sneijder die meestal gevaar stichtten voor het doel van de thuisploeg. Ajax had over geluk weinig te klagen in Breda. De ploeg van trainer Danny Blind boog niet onder de druk, maar kwam een paar keer wel goed weg. Op het moment Eredivisie Zondag 18 december 2005 - MyCom-stadion, Breda -15.933 Scheidsrechter: Dick Jol NAC-Ajax 0-2(0-1) Scoreverloop: 38. Markus Rosenberg 0-1 80. Wesley Sneijder 0-2 NAC Breda: Arno van Zwam; Kurt Elshot, Sander van Gessel, Patrick Zwaanswijk, Tony Vidmar; David Mendes da Silva, Tamas Petö (86. Ronnie Stam), Arne Slot; Julian Jenner, Pierre van Hooijdonk Anouar Diba (63. Johan Vonlanthen) Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Davy Schollen, Benny Kerstens, Yvo van Engelen, Vincent Vervoort Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Nigel de Jong, Tomas Galasek Wesley Sneijder, Nourdin Boukhari; Angelos Charisteas, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet Bogdan Lobont, Mauro Rosales, Ryan Babel, Yannis Anastasiou, Olaf Lindenbergh, Emmanuel Boakye, Jeffrey Sarpong dat de Ajacieden bijna onder die druk bezweken, bracht Markus Rosenberg de Amsterdammers op voorsprong. Die voor sprong kwam letterlijk uit de lucht vallen. Nadat NAC twee levensgrote kansen onbenut gelaten had, bracht Wesley Sneijder in de tegenaanval Rosenberg in stelling. De Zweed rondde zijn rush naar het doel van Arno van Zwam even fraai als beheerst af: 0-1. 'Na een matige start kwamen we totaal onverdiend op voor sprong,' blikte coach Danny Blind rea listisch terug. 'Eerlijk gezegd begonnen we na twintig minuten pas te voetballen. De eerste helft was voor NAC.' Daarmee zei Blind niets te veel. Als bij voorbeeld Anouar Diba (schot naast) en Julian Jenner (kopbal naast) het vizier scherper hadden staan, waren de Ajacieden minder gemakkelijk weggeko men uit Breda. Raar maar waar: de kan sen die Pierre van Hooijdonk en Arne Slot lieten liggen, vormden uiteindelijk de inlei ding op de Bredase nederlaag. Met dank aan de brille van verbindingsspeler Sneijder en het doelpunteninstinct van de sterk spelende Rosenberg. Wat in het tweede bedrijf vooral opviel bij NAC was de aanvallende onmacht. Het ontbrak de ploeg van Lokhoff simpelweg aan lef om een gelijkmaker te forceren. De inzetten van Tony Vidmar en oud- Ajacied David Mendes da Silva bleken spaarzame oplevingen vanuit het geel zwarte kamp. Tot een overwicht als in de eerste helft kwam het niet meer voor de Bredase ploeg. Blind schreef dat vooral op het conto van zijn ploeg. 'Uiteindelijk heb ben we de tweede helft heel georgani seerd en gedisciplineerd gevoetbald,' aldus de Ajax-coach. 'We hebben weinig kansen weggegeven, maar zelf ook niet al te veel gecreëerd. Op basis van de tweede helft was dit misschien wel een verdiende zege. Gezien de eerste helft was het niet verdiend.' Wesley Sneijder maakte tien minuten voor tijd een einde aan alle onzekerheid door de 0-2 te scoren. Ditmaal waren de rollen omgedraaid en tekende Rosenberg voor het voorwerk. De Zweed baande zich sla- lommend fraai een weg door de NAC- defensie. Via het been van Van Zwam belandde de bal voor de voeten van Sneijder. De international had weinig moeite om de bal in het lege doel te wer ken. Door de zege klimt Ajax op de rang lijst naar de vierde plaats. Markus Rosenberg houdt zicht op de bal als hij wordt belaagd door de NAC-defensie. Het duel in de achtste finales van het toernooi om de Gatorade Cup tussen FC Eindhoven en Ajax was eigenlijk nooit een echte wedstrijd. Dat de Amster dammers binnen twintig minuten uitliepen naar een riante 4-0 voorsprong was veel zeggend. Drie prima Ajax-goals en een eigen treffer van de thuisploeg ontdeden de bekerwedstrijd al vroeg van alle spanning. Extra Amsterdamse winstpunten: Ajax tank- Gatorade Cup, achtste finales Donderdag 22 december 2005 - Jan Louwers Stadion, Eindhoven - 4.600 Scheidsrechter: Kevin Blom Eindhoven - Ajax 1 -6 (0-4) Scoreverloop: 4. Angelos Charisteas 0-1,14. Wesley Sneijder 0-2, 16.Frank Demouge 0-3 (ed), 19. Nourdin Boukhari 0-4,62. Wesley Sneijder 0-5,69. Sasa Stojanovic 1 -5,82. Thomas Vermaelen 1 -6 FC Eindhoven: Jelle ten Rouwelaar; Yoann De Boer, John Laponder, Björn Smits; Sepp De Roover, Henny Noyen, llja van Leerdam Adnan Barakat; Sasa Stojanovic (77. Richard van Gils), Otman Bakkal (65. Tim Janssen), Frank Demouge (65. Jeroen van de Kerkhof) Coach: Louis Coolen Niet ingezet: Jurgen Hendriks, Allain van de Besselaar, Tim Janssen, Justin Tahapary, Rik van de Langenberg Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Nigel de Jong, Tomas Galasek ©(63. Olaf Lindenbergh Wesley Sneijder (63. Mauro Rosales), Nourdin Boukhari; Angelos Charisteas (74. Jeffrey Sarpong), Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Ryan Babel, Yannis Anastasiou, Emmanuel Boakye te vertrouwen tegen de 'kleine' ploeg uit de lichtstad en junior Jeffrey Sarpong maakte zijn officiële debuut. Toch waren het de Eindhovenaren die het eerste gevaar afdwongen. Direct na de aftrap veroverde de blauwwitte brigade van trainer Louis Coolen de bal op de roodwitte equipe van Danny Blind. Otman Bakkal stond vervolgens oog in oog met Ajax-kee- per Maarten Stekelenburg. De doelman trad reddend op en voorkwam daarmee vroege schade voor de bezoekers. De thuisploeg leek met die gemiste kans al vroeg zijn kruit te hebben verschoten. Nauwelijks drie minuten later lag de bal namelijk in het doel aan de overzijde van Stekelenburg. Eindhoven-keeper Jelle ten Rouwelaar zal zich vol verbazing hebben afgevraagd wat hem de eerste twintig minuten overkwam. Nadat Angelos Charisteas een prima diepe bal van Hatem Trabelsi verlengde tot in het Eindhovense doel (0-1), verdubbelde Wesley Sneijder de score negen minuten later met een geplaatst schot. In een tijdbestek van vier minuten liepen de Ajacieden uit naar 0-4. Eindhoven-aanvaller Frank Demouge schoot de gasten die fase te hulp. De onge lukkige ex-speler van NEC werkte de bal, een inzet van Wesley Sneijder, voorbij zijn eigen doelman. Ajax scoorde zijn vierde goal wel geheel op eigen kracht. Nourdin Boukhari rondde zijn oogstrelende dribbel door de Eindhovense defensie doeltreffend af. Was de vijfde Amsterdamse goal een toonbeeld van voet balklasse of was het een treffer met hoge geluksfactor? Hoe dan ook: de inzet die Sneijder vanaf de rechterflank verstuurde verdween pardoes in het doel. Tussen alle doelpunten viel er in de Am sterdamse gelederen ook nog een debutant te bejubelen. Jeffrey Sarpong kwam de moegestreden en niet altijd even gelukkige Angelos Charisteas vervangen. Voorzien van het rugnummer 38 deed de A-junior weinig Wesley Sneijder scoorde tegen Eindhoven twee wonderschone treffers. fout. Sarpong vertelde na de wedstrijd over het speciale gevoel dat zijn debuut had los gemaakt. De boodschap waarmee trainer Danny Blind zijn pupil het veld in stuurde was simpel: lef tonen en acties durven maken. Sarpong hield zich daar keurig aan. Sasa Stojanovic, een van de betere spelers bij de thuisploeg, redde met zijn treffer uit eindelijk de Eindhovense eer. Zijn afstands schot verdween in de benedenhoek van het Ajax-doel. Verdediger Thomas Vermaelen deed kort daarop nog wat terug. De Belg, die de wedstrijd na een fikse botsing uitspeelde met hoofdpijn, bepaalde de eindstand op 1 -6. februari 2006 73

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 73