Ajax van dag tot dag Groningers terug tot 3-2. Ajax ondertekent met voetbalvereniging Hollandia Hoorn het HET-contract, een overeenkomst tussen Hoofd-, Eerste- en Tweedeklassers met Ajax. Donderdag 29 december Een dag voor het onderlinge treffen tussen Heerenveen en Ajax is de transfer van Klaas Jan Huntelaar rond. De spits, in deze periode bovenaan de topscorerslij st, verhuist voor negen miljoen van Friesland naar Amsterdam. Vrijdag 30 december Hoewel het sneeuwt in Nederland en het KNMI een weeralarm afgeeft, gaat Heerenveen - Ajax gewoon door. Ajax verliest met 4-2 en ziet de nieuwe aankoop Huntelaar scoren in zijn laatste duel voor de Friezen. Voor de ploeg van Danny Blind geven Thomas Vermaelen en Tomas Galasek de score een iets dragelijker aanzien. Dinsdag 3 januari Wesley Sneijder is door de KNVB voor een duel geschorst nadat hij in Heerenveen zijn vierde gele kaart gekregen heeft. Nourdin Boukhari (Marokko) en Hatem Trabelsi (Tunesië) zijn geselecteerd voor de Afrika Cup. In Egypte wordt dat toernooi van 20 januari tot en met 10 februari de gehouden. Zondag 8 januari Op de eerste training na een week vakantie traint Klaas Jan Huntelaar voor het eerst mee en de nieuwe spits wordt daarna aan de pers gepresenteerd. Ook is het de eerste dag voor Robbert Schilder, die officieel bij de selectie is gehaald. Lucky Ajax wint sinds jaren de nieuwjaars wedstrijd van het team van de technische staf. Dankzij doelpunten van John van 't Schip, John Bosman en Peter van Vossen scoort Lucky Ajax drie keer. Fred Grim maakt voor de techni sche staf de enige treffer. Op de nieuwjaarsreceptie spreekt voorzit ter John Jaakke de Ajacieden toe in een uitgebreide nieuwjaarstoe spraak. Directeur Maarten Fontein reikt de UEFA Plaquette uit die Ajax kreeg voor de grote bij drage aan 50 jaar UEFA, waarin de club liefst vier keer de Europa Cup 1 of Champions League won. Vrijwilligsters Corrie Terlage en Marieke Kroes krijgen het 'Kistje van het bestuur', een geschenk voor mensen die zich op bijzondere wijze inzetten voor de club. Maandag 9 januari Ajax belegt een mini-trainingskamp in Santpoort als voorbereiding op de tweede seizoenshelft. Oud- Ajacied Gerrie Kleton overlijdt op 52-jarige leeftijd aan de gevolgen van een ernstige ziekte. Warner Home Video (Benelux) en Ajax heb fotografie// Sander Nieuwenhuys ben met ingang van 1 januari 2006 een exclusieve overeenkomst geslo ten voor de distributie van de Ajax- dvd's voor de komende jaren. Dinsdag 10 januari In verband met de Champions Leaguewedstrijd bij Internazionale wordt de wedstrijd Ajax - PSV een dag vervroegd van zondag 12 maart naar zaterdagavond 11 maart. Nourdin Boukhari is afgevallen voor de Marokkaanse selectie. Marokko neemt deel aan de Afrika Cup. Woensdag 11 januari Ajax oefent tegen Haarlem met voor het eerst Klaas Jan Huntelaar in de basis. De nieuwe aanwinst krijgt nauwelijks aanvoer en het blijft in Haarlem 0-0. Vrijdag 13 januari De aandeelhouders benoemen Joop Saan als commissaris van AFC Ajax NV. Het door Ajax georganiseer de media-toernooi wordt gewonnen door de dagbladjournalisten. Zondag 15 januari Ajax loopt in de eerste thuiswed strijd van 2006 puntenverlies op. Tegen NEC komen de Amster dammers niet verder dan 1-1. Markus Rosenberg scoort voor Ajax de gelijkmaker. De mascotte Alvin Daniëls kijkt verlangend naar de warming-up van Ajax. Over acht jaar wil hij daar ook staan. februari 2006 67

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 67