Maandag 5 december - zondag 15 januari Maandag 5 december Jong Ajax wint bij NAC Breda. Dankzij twee doelpunten van Angelos Charisteas eindigt het duel in 0-2. Dinsdag 6 december Een vermoeide Urby Emanuelson gaat niet met de Ajax-selectie mee naar Londen voor het laatste Europese groepsduel tegen Arsenal. Nigel de Jong laat weten zijn contract met Ajax, dat aan het einde van het seizoen afloopt, niet te wil len verlengen. Woensdag 7 december Ajax en Arsenal komen niet tot sco ren tijdens de waarschijnlijk laatste onderlinge wedstrijd op Highbury. Thierry Henry mist een strafschop. Donderdag 8 december Zdenek Grygera blijkt aan het duel tegen Arsenal een hersenschudding te hebben overgehouden en staat enkele weken buitenspel. Ook Hedwiges Maduro kan voorlopig niet spelen nadat hij door toedoen van Alexander Hleb een enkelbles sure heeft opgelopen. Jong Ajax verliest teleurstellend van Jong PSV dat met 2-0 te sterk is. Vrijdag 9 december President Nkurunziza van het Afrikaanse Burundi vereert Ajax met een bezoek. De president is een grote voetballiefhebber en wilde graag kennismaken met Ajax. Technisch directeur Martin van Geel ontvangt hem en de minister van buitenlandse zaken van Burundi. Zaterdag 10 december Ajax Al wint de Noord-Hollandse derby tegen AZ met 3-1. Chakib Tayeb, Jordy Brouwer en John Goossens zijn de doelpuntenmakers. Zondag 11 december De lastige uitwedstrijd bij Vitesse wordt door Ajax met 2-0 gewonnen. Tomas Galasek scoort uit een straf schop en Angelos Charisteas verdub belt in de tweede helft de score. Maandag 12 december De Ajax-selectie brengt het jaarlijk se bezoek aan de VU Kinderkliniek. Jong Ajax wint dankzij twee tref fers van Robbert Schilder met 2-0 van FC Twente. Dinsdag 13 december Joop Saan wordt door de ledenraad unaniem benoemd tot bestuurslid financiële zaken. Donderdag 15 december Jong Ajax verliest onnodig van Jong RKC Waalwijk. Robbert Schilder opent de score, maar daarna gaat RKC met de zege aan de haal, 3-1. Vrijdag 16 december Steven Pienaar is vier tot zes weken uit de roulatie nadat hij een band in zijn rechterenkel scheurde. Ajax wordt bij de loting voor de knock- outronde van de Champions League gekoppeld aan Internazionale. Zondag 18 december Ajax wint ook in Breda met 0-2. NAC wordt geklopt door goals van Markus Rosenberg en Wesley Sneijder. Dinsdag 20 december Hedwiges Maduro wordt door Topsport Amsterdam gekozen tot Talent van het jaar 2005. Jong Ajax wordt uitgeschakeld in de achtste finale van de Gatorade Cup. Het team, dat de wedstrijd eindigt met negen man nadat Jasper Kok en Jan Vertonghen van het veld gestuurd zijn, verliest met 2-1 van Helmond Sport. Ajax maakt bekend dat Jong Ajax-speler Robbert Schilder na de winterstop gaat meetrainen met de selectie. Donderdag 22 december Ajax plaatst zich eenvoudig voor de volgende ronde van de Gato rade Cup. In Eindhoven wordt FC Eindhoven met 6-1 verslagen. Wesley Sneijder scoort twee maal, Angelos Charisteas, Nourdin Boukhari en een eigen doelpunt van Frank Demouge maken het zestal goals vol. De zeventien jarige Jeffrey Sarpong maakt zijn debuut. Tijdens de loting rolt SC Heerenveen uit de koker. Ajax moet op 2 februari naar Friesland. Vrijdag 23 december Ajax meldt officieel dat de club met SC Heerenveen in onderhandeling is over de transfer van Klaas Jan Huntelaar. Maandag 26 december Anders dan andere jaren traint Ajax op tweede kerstdag. Voor het eerst is er een voetbalprogramma tijdens en na Kerstmis. Dinsdag 27 december Ajax accepteert in de strafzaak met betrekking tot de transfers van Shota Arveladze en Michael Laudrup een door het Openbaar Ministerie aangeboden schikking. Ajax vindt dat de club bij de trans fers juist heeft gehandeld en zal mede daarom de fiscale procedure - die ook over deze transfers gaat en die aanhangig is bij het Gerechtshof Amsterdam - voortzetten. Ajax wint de laatste thuiswedstrijd van het jaar van FC Groningen. Na een 3-0 voorsprong door twee goals van Angelos Charisteas en een van Markus Rosenberg, komen de 66 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 66