Wolff kwam echter boven toen hij - overmand door emoties - sprak van 'wij van Feijenoord'. Melchers pareer de de woorden van Wolff kort en zakelijk: regels zijn regels en de UEFA heeft besloten. De ruzie tussen beide clubs culmineerde op 28 augustus, toen - zo wilde het toe val - de ploegen elkaar op de tweede speeldag van de competitie troffen in Rotterdam. Een niets aan duidelijkheid te wensen overlatende omschrijving van de verziekte sfeer kwam van Ajax- chroniqeur Frits de Bruijn: 'Gezien het feit dat Feijenoord in samenwerking met PSV heeft gemeend een perscam pagne tegen onze club op touw te moe ten zetten, zonder eerst met de KNVB of Ajax in overleg te treden, hebben we de vriendschappelijke of zogenaamd vriendschappelijke betrekkingen bewaar u voor zo'n vriendschap - met beide verenigingen maar als verbroken beschouwd. De match Feijenoord - Ajax is echt verlopen in de troebele Europa Cupsfeer van de laatste weken. Het feest begon al bij de poort van de Feijenoord-kuip. Feijenoords voorzitter Kieboom stond na aankomst van de Ajax-bus onze bestuursdelegatie, bestaande uit de heren Schubert, Potharst en De Wit, op te wachten. Alsof er niets was gebeurd nodigde Feijenoords voorzitter, met een lach en uitgestoken hand, de Ajax-delegatie uit in de bestuurskamer het gebruike lijke kopje koffie te komen drinken. Zeer terecht bedankte de heer Schubert voor de grote eer en zegde in een paar woorden de vriendschap, zo die bij Feijenoord ooit heeft bestaan, op. Later op de dag kwam een ander bestuurslid naar de Ajax-delegatie toe en onder het motto "oude vriend schap" en "dat kan zo toch niet" het verzoek herhalen. Jan weigerde echter, zodat de Feijenoorder, onder betuigin gen van spijt, vertrok. Misschien jam mer, misschien niet, in ieder geval weet men nu ook bij Feijenoord dat er bij Ajax de laatste jaren een andere wind waait. Een keiharde wind en dat we met "hé, ouwe jongensfeer" geen cent ophebben. Laat de Rotterdammers dat goed in de oren knopen. Vriendschap willen we met iedereen, maar wil men oorlog, dan zijn we in.' De vraag dringt zich hier op: was Feijenoord een slechte verliezer of Ajax een slechte winnaar? In ieder geval kreeg Ajax sportief klap na klap: Feijenoord droogde de ploeg met 9-5 af (nog steeds de meest doelpuntrijke eredivisiewedstrijd ooit) en tegen de amateurs van Fredrikstad ging Ajax roemloos ten onder (4-3 en 0-0). Roerige periode We zijn heel wat Europa Cup wedstrijden (en -successen!) van Feye- noord en Ajax verder als de KNVB in 1974 opnieuw een nacompetitie Keeper Vooys stompt de bal weg voor de inkomende Barry Hulshoff in de nacompetitiewedstrijd Ajax - AZ '67 op 20 augustus 1975 (1-1). februari 2006 63

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 63