Agressief Feyenoord nam revanche op lusteloos Ajax (6-1) Wat is het, dat PSV-ers en Ajacieden hier zo broederlijk naast elkaar op de grond heeft gebracht? Wat is het, waarnaar ook scheidsrechter Van Leeuwen en een van zijn grensrechters zo scherp turen? Neen, het was geen „time-out" en ook geen vreedzame „scrum", noch een Oosters gebed aan de doelpuntengoden. De ietwat vreem de situatie ontstond toen Fons van Wissen, na een botsing, een van zün contact-lenzen verloor. Scheidsrechter Van Leeuwen gaf de spelers van beide partijen enige tijd vrijaf om het kost bare optiek tussen de grassprietjes te zoeken, een zoeken dat overigens zonder resultaat bleef De opmerkelijkste gebeurtenis uit de wedstrijd PSV - Ajax. kampioenschap ook nog om Europa Cupvoetbal moest gaan spelen, ach, men zag het wel. Bovendien hoopte de club dat de UEFA het onzalige plan van de KNVB terug zou draaien. Wie in ieder geval niet op die nacompe titie met Feijenoord en PSV zaten te wachten, waren de spelers. De span ning in het lopende seizoen was groot geweest. Wat te denken van dit commentaar van aanvoerder Wim Anderiesen, vlak voor de beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen Feijenoord: 'Ik zal blij zijn als het is afgelopen. Je leeft dagenlang onder druk. En dat gezeur om kaartjes (de sigarenzaak van Anderiesen was ook een voorverkoopadres, MvH). Hoe de uitslag ook moge zijn, ik hoop niet dat wij nog zo'n wedstrijd tegen Feijenoord moeten spelen. Ik wou dat deze al vast maar achter de rug was.' Anderiesen c.s. moesten nog twéé wedstrijden tegen Feijenoord spelen. De nacompetitie ving voor Ajax aan met een uitwedstrijd tegen PSV. De ploeg startte nog wel overtuigend, maar miste pioenschap. Kom daar tegenwoordig maar eens om: ook de nummers twee, drie, vier in de competitie lopen gere geld ererondes, niet omdat ze kampi oen zijn, maar omdat ze zich voor Europa Cupvoetbal hebben geplaatst. Dat Ajax in 1960 een week na het veel kansen. Gaandeweg werd PSV sterker en de Eindhovenaren wonnen verdiend met 2-0. Grote hilariteit en consternatie ontstond toen PSV'er Fons van Wissen zijn contactlenzen verloor. Al kruipend bewogen PSV'ers en Ajacieden zich over de grasmat op zoek naar de lenzen. Ze werden niet gevonden. De wedstrijd erop, thuis tegen Feije noord, was Ajax het zicht volledig kwijt. Met maar liefst 6-1 wonnen de Rotterdammers in De Meer. Ajax speel de met weinig interesse, iets wat de verslaggever van Het Parool ook was opgevallen (de man had er sowieso weinig zin in): 'Dat de KNVB met zijn uitvinding van de nacompetitie een vreemde staart aan de strijd om het kampioenschap in het betaalde voetbal heeft geplakt, daarover zijn alle wel denkenden het al lang eens. Dat de duels in deze competitie-na-de-compe- titie daarvan de weerslag ondervinden, ligt voor de hand. Tegen deze achter grond was de door hitte geteisterde Feijenoorder Coen Moulijn brengt via een strafschop de stand op 2-0 in de door Feijenoord met 4-2 gewonnen laatste nacompetitie- wedstrijd. februari 2006

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 61