„Grote Sjaak Swart op de schouders van het publiek na de met 5-1 gewonnen beslissingswedstrijd tegen Feijenoord op 26 mei 1960. Het kampioenschap volstond dat jaar niet voor plaatsing voor het Europa Cuptoernooi - dacht de KNVB. Ajax begon de nacompetitie op 29 mei 1960 met een uitwedstrijd tegen PSV. volgende cupseizoen. De Nederlandse voetbalbond kwam daarop met het lumineuze plan om om die tweede plaats te gaan strijden in een extra competitie tussen de drie hooggeplaat ste clubs, te verspelen na het seizoen. Het meest onzinnige aan dat plan was dat de kampioen, die zich dus al had geplaatsts voor Europa Cupvoetbal, ook aan die competitie zou moeten deelnemen. Enfin, geen Nederlandse club bereikte de kwartfinale in dat seizoen en de UEFA had überhaupt nog geen beslissing genomen, dus het was al snel duidelijk dat Nederland maar één club zou mogen inschrijven. Maar de KNVB, die zijn zinnen had gezet op de nacompetitie, besloot daarop dat niet de kampioen, maar de winnaar van die nacompetitie zich zou plaatsen voor Europa Cupvoetbal. Gezeur om kaartjes In die tijd had in Nederland, dat Europees gezien niet veel voorstelde, Europa Cupvoetbal bij lange na niet de uitstraling en importantie die het later zou krijgen. Dus nadat Ajax na een 5-1 overwinning in het Olympisch Stadion kampioen van Nederland was gewor den, was men binnen de club vooral ontzettend gelukkig met dat landskam- Zondagmiddag had in Eindhoven emu vink u< miin anac tussen de „Grote Drie" plaats. Het waren de beide topscorers uit de afge lopen voetbalcompetitie plus het bruine monster, dat zich door de beide heren gezamenlijk liefst 69 keer in de touwen liet jagen. Links Henk Groot (1ste met 38 doelpunten), rechts Coen Dillen (2de met 31 doelpunten). 60 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 60