Ajax in eerdere play-offs In 1960 en 1975 mislukten de experimenten met nacompetities De meningen waren verdeeld toen de de KNVB in september 2004 met het idee kwam om na de competitie 2005-2006 een nacompetitie voor de nummers 2 tot en met 9 in te voeren, met als inzet Europa Cupvoetbal. Overbelasting voor de topclubs was een nadeel en bovendien zou een lage plaats in de eindrangschikking beloond kunnen worden, terwijl de club die net geen kampioen is geworden, met lege handen kan achterblijven. Begin 2006 is het weggezakte Ajax echter reuze blij met de play-offs die mogelijk alsnog toegang kunnen verschaffen tot de voorronde van de Champions League. Ook in het verleden zorgden nacompetities voor heel wat wisselende emoties. tekst Marcelle van Hoof 'Het betaalde voetbal in Nederland krijgt door deze verandering een enor me kwaliteits- en spanningsimpuls,' aldus voorzitter Michael van Praag van de Eredivisie NV bij de bekendmaking van de plannen. 'De introductie van play-offs zal uiteindelijk leiden tot meer toeschouwers en extra inkomsten voor de clubs.' Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB juichte mee: 'Dit is een overwinning voor het voetbal. Het spanningselement in een competitie is essentieel voor de continu ïteit van topvoetbal in Nederland, waardoor de kwaliteit van het Nederlandse voetbal zal toenemen. Ik ben ervan overtuigd dat het publiek uit eindelijk de grote winnaar wordt.' Ronald Koeman, destijds trainer van Ajax, zag voor- én nadelen: 'Een play off is best aantrekkelijk, maar als dat betekent dat je zoveel wedstrijden meer in het seizoen moet spelen is dat een slecht teken. Als je geen eerste wordt zijn er meer duels en in wat nu een rust periode is, de winterstop, wordt ook gespeeld waardoor de winterstop korter zal worden. Als het programma van de internationals niet wordt aangepast, komen er nog meer problemen door overbelasting. Ik vind het idee dus wel goed, maar dan zouden er eigenlijk twee of drie clubs minder in de eredivisie moeten zijn. Het idee om meer spanning in de eredivisie te brengen is geen slecht idee, maar over de consequenties die dat heeft is niet iedereen het eens.' In de play-offwedstrijden spelen de nummers 2 tot en met 5 na 34 wedstrij den middels een uit- en thuiswedstrijd 58 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 58