Danny Blind geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Danny Blind. Dat deden jullie massaal. Uit alle vragen selecteerde de redactie de meest gestelde en interessantste en de trainer gaf antwoord. Wat zijn de verwachtingen voorde tweede seizoenshelft? Bart Soomer, Hoofddorp In ieder geval plaatsing voor de play-offs afdwingen, ons vaster bij de nummers twee tot en met vijf scharen. Liefst zo snel mogelijk. En dan naar boven kijken, want we worden liever tweede dan vijfde. Ik denk dat een kampioenschap niet reëel is, het gat is nu twaalf punten. We doen mee in de strijd om de Gatorade Cup, het doel is om die prijs te winnen. Tot slot spelen we de achtste finale in de UEFA Champions League en we willen ons ten koste van Inter plaatsen voor de kwartfinales. Hoe groot is de druk voor jou om bijAjax te werken en ben jij bang om ontslagen te worden, wanneer het echt fout gaat? Hans Spanjaardt, Zoetermeer Ik ben niet bang om ontslagen te worden. De druk hoort bij een topclub als Ajax. Er zijn bepaalde verwachtingen, prijzen winnen met attractief voetbal, en daar wil je aan voldoen. Als dat niet lukt voel je die druk. Maar ik maak me drukker om de club dan om mijn eigen positie. Ik lig geen seconde wakker van waar ik over bijvoorbeeld drie maanden of over een jaar sta. In die zin stel ik me redelijk onafhankelijk op. Wat vindt u leuker: zelf spelen of training geven? Nathalie, Kortenhoef Zelf spelen is het leukste. Als je van voetbal houdt, wil je dat zelf doen. Moet je om coach te willen worden hoog hebben gevoetbald en een goede voetbal lerzijn geweest? Roy Meertens, Eijsden Nee, het hoeft niet, maar het kan een pre zijn. Als trainer moet je over bepaalde kwaliteiten beschikken. Je moet bijvoorbeeld leiding kunnen geven en beschikken over analytisch vermogen. Dat heeft niet zoveel te maken met het feit of je zelf voet baller bent geweest. Maar het kan een voordeel zijn, omdat je als oud voetballer bepaalde situaties in het veld en bepaalde problemen sneller herkent. Je moet het dan als trainer wel over kunnen brengen op de spelers, je moet de juiste beslissin gen kunnen of durven nemen. Van welke spelers in de eigen jeugdoplei ding hoop je dat ze in de komende drie jaar doorbreken in de A-selectie? Jozeph Verbon, Driebergen Ik noem liever geen namen. Niet om dat ik dat niet durf, maar als ik namen noem, vergeet ik misschien anderen en worden er meteen hoge verwachtingen aan gekoppeld. Ik hoop natuurlijk wel dat er jeugd spelers blijven doorbreken. Ergert u zich weieens aan de pers? Sander, Kudelstaart Hoogstens als het ongenuanceerd is. Soms blijven mensen vragen her halen om een reactie te ontlokken, dat is vervelend. Met kritiek heb ik geen enkele moeite, het moet alleen wel bij de waarheid blijven. Vindt u het niet erg dat u te veel centrum spitsen heeft waardoor u er telkens een paar reserve moet zetten? Pieter van Dorst, Raamsdonk Als mens heb ik daar wel problemen mee, het is vervelend omdat je beslist over andere mensen. Als trainer min der, het hoort bij het vak, je moet nu eenmaal keuzes maken. Nu heb ben we misschien veel spitsen, dat is de consequentie als je tijdens het sei zoen nieuwe mensen aantrekt, maar volgend seizoen zal dat anders zijn. Wanneer komt Ajax weer stabiel op het Europese topniveau, van clubs als Barcelona, AC Milan, Bayern München, of is dat doel binnen de huidige internationa le financiële verhoudingen in het Europese voetbal geen haalbare kaart meer? Aart van der Horst, Alkmaar 'Stabiel' is een belangrijk woord. Al decennia lang zijn de meeste clubs eigenlijk niet stabiel, topvoet bal gaat gepaard met golfbewegin gen. Ook Juventus en Real Madrid bijvoorbeeld zijn niet in staat om stabiel mee te draaien, dat is al decennia lang het geval. Wat Ajax betreft is de Nederlandse competitie daar te klein voor. Nederlandse spe lers, vooral jonge spelers, zijn erg gewild door buitenlandse topclubs. Daardoor is het erg moeilijk een groep een aantal jaar bij elkaar te houden. Incidenteel kan een Nederlandse club zich aan de top melden, als je een groep nét wel een jaartje langer bij elkaar kan hou den, als je net wel die ene routinier terug kan halen of als je een keer goede investeringen kan doen. Hoort Ajax nog wel bij de top van Europa? Yuri Polak, Lage Zwaluwe Het ligt eraan hoe je de top defini eert. Er zijn misschien maar vier of vijf clubs die jaar in jaar uit een rol spelen in het winnen van de Champions League, die dat elk sei zoen in hun doelen opnemen. In die zin hoort Ajax niet bij de absolute top. Maar er zijn nog tien, twintig clubs die mee kunnen strijden en één keer in de zoveel tijd een uit schieter naar boven kunnen maken. En bij die groep hoort Ajax wel. Wat zijn uw ambities? Zou u na uw Ajax- tijd nog hogerop willen? En welke club geniet dan uw voorkeur? David Kas, Barneveld Ik heb geen enkele voorkeur wat betreft een andere club. Ik laat de dingen op me afkomen zoals ze gebeuren, ik ben niet bezig met carrièreplanning. Mijn enige ambi tie is dat ik zo lang mogelijk in het voetbal werkzaam wil zijn op een manier die mij aanstaat. En of dat nou is als hoofdtrainer, als jeugdtrainer of als scout, dat maakt mij niet uit. Wat wordt het systeem van Ajax in de rest van het seizoen? Jeroen, Abcoude De stand op de ranglijst en de omstandigheden nopen mij ertoe om nu alleen te kijken naar het resultaat. Op lange termijn, dat is volgend seizoen, maar het liefst dit resterende seizoen al, wil ik 4-3-3 spelen. Wat is het grootste verschil tussen het zijn van speler en trainer bijAjax? Sjoerd Hoyer, Oberursel (Duitsland) Als trainer heb je de complete ver antwoordelijkheid voor een elftal. 52 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 52