Bekeravontuur Beloftenteam strandt in achtste finale Jong Ajax Van den Brom: 'Mijn jongens hebben enorme strijd geleverd en daarom kan ik toch tevreden zijn' Aan de droom van de Cupfighters van Jong Ajax kwam eind december in Helmond abrupt een einde. Eerstedivisionist Helmond Sport was, nadat bij Ajax twee spelers uit het veld waren gestuurd, de sterkste, 2-1. In de competitie bleef het team van trainer John van den Brom wisselvallig presteren, maar werden er aanzienlijk meer punten gehaald dan aan het begin van het seizoen. tekst Monique Janse In een stijlvolle houding loert Niklas Moisander op een afspeelmogelijkheid. Het hoogtepunt van de wedstrijdency clus lag op 20 december toen de Ajacieden met twee teams aantraden in de achtste finales van de Gatorade Cup. Met een prima strijdlust kwamen de mannen van John van den Brom in Helmond goed voor de dag. In na volging van Danny Blind bij Ajax 1 had ook John van den Brom zijn speel wijze veranderd. Hij begon met Rydell Poepon en Anne van der Kolk voorin en achter hen vier middenvelders. In de openingsfase had Ajax pech toen de thuisploeg er via Orlando Smeekes snel uitkwam, Jasper Kok in de achter volging ging en Sneekes in het duel neerging. Rood, vond de scheidsrechter en Ajax moest met tien man verder. Zes minuten voor rust was de sterk keepende Vonk kansloos toen Smeekes alleen op hem afkwam, 1-0. Direct na rust kwam Ajax verrassend op gelijke hoogte. Poepon kopte een voorzet van Jerghinio Sahadewsing raak, 1-1. Die stand kon Jong Ajax niet lang vast houden. Braber schoot Helmond Sport naar 2-1. De Amsterdammers gaven echter niet op en Robbert Schilder leek de gelijkmaker op zijn voet te hebben. Na een imposante solo schoot hij echter in de handen van de keeper. Kort daarna moest Jan Vertonghen na een tweede gele kaart het veld verlaten en moest Jong Ajax met negen man verder. De vechtlust was er nog wel, maar twee man minder was te veel van het goede; de stand veranderde niet meer en het bekeravontuur was ten einde. Publiekswissel In de competitie ging het in december op en neer met de Beloften van John van den Brom. Het team begon op Sinterklaasavond goed met een zege op Jong NAC. Met Olaf Lindenbergh, Mauro Rosales en Angelos Charisteas hadden de Ajacieden in Breda een veldoverwicht. Dat resulteerde na rust in twee doelpunten van de Griekse spits. Vooral de tweede was een beauty: hij krulde de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in de hoek. Van den Brom was zo tevreden dat hij hem twee minuten voor tijd een publiekswissel gunde. Drie dagen later, nu alleen met Charisteas uit de A-selectie, was de trainer minder gelukkig. Door twee persoonlijke fouten achterin werd in Eindhoven met 2-0 van Jong PSV verloren. 'Als je verliest van een beter team, kun je er vrede mee hebben,' stelde Van den Brom. 'Maar wij speel den beter, domineerden vooral in de eerste helft. We moeten niet alleen leren goed te spelen, maar ook zakelijk. Want als je dat niet doet kun je je eigen team benadelen, zoals vanavond gebeurde.' In de laatste thuiswedstrijd van het jaar, op 12 december, versloegen de Beloften de leeftijdgenoten van FC Twente. De Tukkers hadden vooraf evenveel punten, dus werd een directe con current op enige afstand gezet. Ajax speelde een zeer goede wedstrijd. Na een half uur zette Robbert Schilder Ajax op voorsprong. Na rust was het opnieuw de uitblinkende aanvoerder die doel trof. Nu scoorde hij vanaf de penaltystip: 2-0. Weer drie dagen later was Jong RKC in Waalwijk de te kloppen ploeg. Ondanks het gegroeide zelfvertrouwen van de spelers en het optimisme van de trainer, lukte dat niet, hoewel Ajax via wederom Robbert Schilder op voorsprong kwam. Maar tegen het einde van de wedstrijd gaven de Amsterdammers de wedstrijd volledig uit handen. In tien minuten tijd werd de voorsprong omgezet in een 3-1 achterstand. Het eerste en het derde doelpunt van de Brabanders ontston den uit een counter, het tweede was een eenvoudige intikker. Hoewel de jonge Ajacieden tegen het einde van het jaar hadden laten zien goed te kunnen voetballen, moesten ze dat in de tweede competitiehelft in een constantere vorm zien te gieten. Daarmee werd direct de eerste wedstrijd in januari een goede start gemaakt. Op het kunstgrasveld van de Toekomst was Jong PSV, met Edwin Zoetebier op doel, alweer de tegen stander. Ryan Babel was in de twintig ste minuut de enige doelpuntenmaker. In een aantrekkelijke tweede helft hield Jong Ajax de Eindhovenaren, bij wie oud-Ajacied Gerald Sibon in de basis stond, op afstand. februari 2006 39

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 39