Ik Twente had ik niet durven dromen dat ik een half jaar later met het eerste van Ajax mee zou trainen.' Derk Boerrigter voetbalt al zo lang hij zich kan herinneren. 'Vanaf mijn tweede jaar ben ik altijd al met een bal bezig. Of het nou een voetbal was of een garenbal, ik trapte overal tegenaan. Bij mij in de buurt in Oldenzaal hadden we zo'n trapveldje. Vooral in de zomer speelden daar alle jongens uit de buurt. Hartstikke leuk. Bij de F'jes van Quick '20 merkte ik al dat ik beter was dan mijn leeftijdgenoten. Dan kreeg ik op de achterlijn de bal, pingelde overal door heen en schoot ik de bal erin. Op die manier maakte ik honderd goals in een seizoen. Omdat ik ook in de regioteams van de KNVB speelde, werd ik ontdekt door FC Twente.' Leuke ervaring Als jongetje uit het oosten van het land vond Derk het fantastisch om aangeno men te worden in de jeugdopleiding van FC Twente. 'Izzy ten Donkelaar, hoofd opleidingen, belde naar mijn huis. Ik lag al in bed, dus mijn ouders kwamen de kamer binnen om te vertellen dat FC Twente me wilde hebben. Fantastisch natuurlijk. Of ik die nacht nog geslapen heb? Volgens mij juist heel goed. Bij FC Twente heb ik gespeeld van de Cl tot en met de Al. Vorig seizoen heb ik af en toe in het tweede gespeeld. Bij Twente heb ik me als speler goed ontwikkeld. Als eerstejaars C-junior heb ik nog mee gedaan aan een toernooitje, waar ook spelers als Ibrahim Affelay en Ryan Babel speelden, maar ik werd gekozen tot beste speler van het toernooi. Een heel leuke ervaring.' Hoewel hij volgens eigen zeggen een redelijk rechterbeen heeft, is Derk Boerrigter een echte linksbuiten die ervan houdt om een-tegen-eenduels uit te vechten. 'Van Jan Vennegoor of Hesselink heb ik ooit een videoband gekregen van Wiel Coerver. Met dat kappen en draaien en zo. Die bewegin gen heb ik veel geoefend. Vennegoor komt ook uit Oldenzaal, ja. Zijn zus kwam als klant in de schoonheidssalon van mijn moeder en via via heb ik een keer een afspraak gemaakt om met hem te gaan voetballen. Gewoon op ons trapveldje. Hij speelde toen nog in de A-jeugd van Twente, maar was al een goede spits. Dat moment is me altijd bijgebleven.' Toch is het niet in Derk opgekomen om eind vorig seizoen in te gaan op een aanbieding van PSV. 'Van de top drie was ik altijd het meest fan van Ajax. Vanwege het spelletje, hè. En de fan tastische voetballers. In 1995 hadden ze echt een fantastisch team. Haast onverslaanbaar. Ik hield van spelers als Overmars, Davids, Laudrup.... Allemaal linksbuitens. Ik mocht vorig seizoen bij FC Twente wel een contract tekenen, maar alleen voor het tweede. Ik had in Amsterdam een paar keer gesproken met Blind en Van den Brom en daar had ik een heel goed gevoel over.' Derk heeft dan ook zeker geen spijt van zijn verhuizing naar Amsterdam. 'Ik heb het hier reuze naar mijn zin, ver maak me prima. De overgang was wel behoorlijk groot, moet ik zeggen. Voetballend merk je vooral dat de indi viduele kwaliteiten een stuk hoger lig gen. En het was behoorlijk wennen om op mezelf te gaan wonen. Vooral de eerste week. Zelf koken, zelf de was doen... Geen ouders in de buurt, geen vrienden, je kent helemaal niemand. Inmiddels red ik me prima. Ik kook elke dag mijn eigen potje en krijg vaak mensen over de vloer. Van de buur vrouw tot de jongens van mijn team. Hartstikke gezellig.' Het enige wat nog ontbreekt aan zijn geluk is een serie goede wedstrijden spelen met Jong Ajax. 'We moeten echt beter gaan presteren, maar dat gaat heus wel lukken. Als we de stijgende lijn van voor de winterstop vasthou den, gaan we echt wel punten pakken. Zelf richt ik me vooral op het goed presteren met Jong Ajax en dan hopen op een kansje in het eer ste. Mijn droomcarrière eindigt in de internationale top. Of het nou Barcelona of Man chester is maakt niet uit, als het maar zo hoog mogelijk is.'

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 37