Linksbuiten op kamers Derk Boerrigter Waalwijk en staan daardoor nog steeds in de onderste helft van de ranglijst. 'We hebben een moeizame start van het sei zoen gemaakt. De eerste wedstrijd heb ben we nog gewonnen, maar daarna hebben we heel veel punten verspeeld. De belangrijkste oorzaak voor onze matige prestaties is volgens mij dat we in het begin van het seizoen te weinig als een team speelden. We hadden ken nelijk tijd nodig om aan elkaar te wen nen. Je zult het toch samen moeten doen. De trainer heeft daar veel op gehamerd. Langzamerhand stonden we als team beter en wilden we meer voor elkaar knokken. Maar helaas heb ben we ook daarna nog te veel punten verspeeld.' Beleving In het bekertoernooi bleek Helmond Sport vlak voor de winterstop iets te sterk - hoewel Jong Ajax geen geluk had met de arbitrage. Een teleurstelling voor bankzitter Derk. 'Je wilt in zo'n toer nooi altijd zo ver mogelijk komen. In het begin van de wedstrijd waren we beter, maar door een, achteraf gezien, onterechte rode kaart kwamen we met tien man te staan. Dan wordt het lastig. Natuurlijk vond ik het jammer om op de bank te zitten. Een leuk stadionnetje, veel mensen, dat soort wedstrijden wil je graag spelen. Maar de beleving was er zeker. Af en toe sprong ik uit de dug out om naar de scheidsrechter te schreeuwen of zo. Ik leef altijd erg mee vanaf de bank.' Gelukkig heeft de jonge linksbuiten in de eerste seizoenshelft ook al even mogen ruiken aan het grote werk. In oktober trainde hij drie weken mee met het eerste elftal en hij zat bij de selectie voor de competitiewedstrijden tegen Heracles Almelo en SC Heerenveen. 'Fantastisch om mee te maken. Het ver schil met Jong Ajax is best groot. De bal gaat sneller rond, je traint met betere spelers, maar het ging me goed af. Natuurlijk hoopte ik op een debuut, maar dat is er jammer genoeg nog niet van gekomen. Maar bij de Al van FC Eind vorig seizoen speelde Derk Boerrigter (19) nog bij FC Twente. Derk kreeg aanbiedingen van PSV en Werder Bremen, maar koos voor Ajax. De linksbuiten van de beloften mocht in oktober al drie weken ruiken aan het echte werk. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Als hij een telefoontje krijgt van Ajax Magazine is Derk Boerrigter net onderweg naar zijn ouders. Daar brengt hij dit jaar zijn kerst vakantie door. Derk woont sinds het begin van het seizoen op kamers in Diemen en hij heeft besloten met volle teugen van zijn twee weken thuis te genieten. 'Lekker mijn familie en vrien den zien, even helemaal niks doen. Natuurlijk ga ik wel een beetje hard lopen voor mezelf, om in conditie te blijven.' De familie Boerrigter (drie zoons) woont al een paar jaar in het Duitse plaatsje Gildehaus, net over de grens. 'Ik heb tot mijn vijftiende in Oldenzaal gewoond, maar daarna zijn mijn ouders naar Duitsland verhuisd. Ze wilden graag voor ons gezin een nieuw huis bouwen, maar in Oldenzaal kon dat niet. Vervolgens zijn ze naar een voor lichtingsavond van Gildehaus gegaan en dat leek ze wel wat. Ze hebben grond gekocht en een eigen huis gebouwd, precies wat ze wilden. Mijn moeder kon ook haar eigen schoonheidssalon in Duitsland groter en ruimer maken. Voor mij maakte het allemaal niet zo veel verschil, Gildehaus ligt op een kwartiertje van Oldenzaal.' Met Jong Ajax heeft Derk Boerrigter de eerste seizoenshelft in mineur afgeslo ten. De beloften verloren de laatste competitiewedstrijd uit van RKC 36 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 36